SWE CUP - Giro Himledalen Linje

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Bruttotid

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Elit
Placering   (baserad på brutto tid)
Total 30 eller 63
Detaljer
Hastighet 38,90 km/t
Tempo 1:32 min/km
Deltagare (#17)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid Total tid
Distans Tid Placering Tempo Tid Placering Klockan
40km 40,4 km 1:00:58 64 39,76 km/t 1:00:58 64 12:02:53
Varv1 46km 6,3 km 10:42 45 35,33 km/t 1:11:40 80 12:13:35
86km 40 km 1:01:24 7 39,09 km/t 2:13:04 35 13:14:59
Varv2 93km 6,3 km 10:15 39 36,88 km/t 2:23:19 53 13:25:14
119km 26,8 km 38:19 31 41,97 km/t 3:01:38 38 14:03:33
142km 22,4 km 36:21 33 36,97 km/t 3:37:59 43 14:39:54
Finish148km 6,36 km 10:18 12 37,05 km/t 3:48:17 30 14:50:12
Totalt 148,56 km 3:48:17 30 39,05 km/t 3:48:17 30 14:50:12
 
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
SWE CUP - Västboloppet162 KM334:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM441:03:37
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM114:22:23
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM441:01:54
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM121:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: peter.larsson@tqi.se