Falkenloppet

Falkenloppet

Results

Johan THORSSON
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

10 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 10
Total tid 2:26:42
Detaljer
Distans totalt 100 km
Distans (varv) 10 km
Genomsnitt varv 14:40
40,90 km/t
Snabbaste varv 14:12
42,22 km/t
Långsammaste varv 15:19
39,17 km/t
Deltagare (#5)
Johan THORSSON
CK Hymer
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 14:29 41,43 km/t 14:29 30 14:25:11
Varv 2 14:12 42,25 km/t 28:42 21 14:39:24
Varv 3 14:30 41,38 km/t 43:13 9 14:53:55
Varv 4 14:35 41,14 km/t 57:48 12 15:08:30
Varv 5 15:07 39,69 km/t 1:12:56 22 15:23:38
Varv 6 15:09 39,60 km/t 1:28:05 12 15:38:47
Varv 7 14:34 41,19 km/t 1:42:39 11 15:53:21
Varv 8 15:19 39,17 km/t 1:57:58 11 16:08:40
Varv 9 14:24 41,67 km/t 2:12:22 39 16:23:05
Varv 10 14:19 41,91 km/t 2:26:42 28 16:37:25
 
Varvtider
Andra resultat för Johan
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2022 Stage 2121 KM444:40:56
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1857:37
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM341:35:13
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM373:55:24
Falkenloppet 202210 KM613:03:35
Kringelloppet GP 20223 KM3752:20
Östgötaloppet 2022115 KM382:49:30
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 20222,8 KM643:09
UppsalaCrossen SWE Cup2,4 KM344:46,50
UppsalaCrossen CX-Pokalen2,4 KM2419:29,26
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-446:49
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-541:25
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM233:49:09
Östgötaloppet 2021115 KM292:41:09
SWE CUP - Västboloppet162 KM324:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM143:38:58
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1529:33,70
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1447:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM162:17,21
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM204:36:40
UMARA GP1,6 KM151:05:21
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM211:01:30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM154:22:23
HiQ Grand Prix2,7 KM111:09:01
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM61:01:27
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM283:48:10
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM532:18:42
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1945:17
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM633:50
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM201:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM433:35:40
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM1832:25
Svanesundstempot20 KM729:10,85
Svanesunds Grand Prix1,1 KM51:04:46
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM121:01:19
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM1840:36
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: anmalan@ckfalken.se