U6 Cycle Tour - stage 5

Results

Gabriel Filipov
Westcoast Cycling Team
Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat

19 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Junior
Varv 19
Total tid 1:21:30
Detaljer
Distans totalt 43,7 km
Distans (varv) 2,3 km
Genomsnitt varv 3:27
39,84 km/t
Snabbaste varv 3:08
43,99 km/t
Långsammaste varv 4:41
29,42 km/t
Deltagare (#276)
Gabriel Filipov
Westcoast Cycling Team
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 4:41 29,42 km/t 4:41 7 16:10:41
Varv 2 3:08 43,99 km/t 7:49 7 16:13:49
Varv 3 3:10 43,39 km/t 11:00 8 16:17:00
Varv 4 3:25 40,27 km/t 14:26 8 16:20:26
Varv 5 3:19 41,49 km/t 17:45 8 16:23:45
Varv 6 3:17 41,96 km/t 21:03 7 16:27:03
Varv 7 3:20 41,20 km/t 24:24 7 16:30:24
Varv 8 3:24 40,57 km/t 27:48 7 16:33:48
Varv 9 3:18 41,80 km/t 31:06 7 16:37:06
Varv 10 3:31 39,07 km/t 34:38 7 16:40:38
 
Varvtider
Andra resultat för Gabriel
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Östgötatempot 202415 KM1420:47,34
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM722:15:01
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup25,8 KM352:56:41,73
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM12:06:52
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM241:01,70
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM252:44:40
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1929:23,33
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2149:45
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM72:04,23
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb15,6 KM512:49:47
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM713:11:48
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM621:03:45
Randers Bike Week 2023 #1 TT10,6 KM7915:10
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3919:35,79
U6 Cycle Tour - stage 418,8 KM351:15:21
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM683:39:49
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM552:14:05
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM485:13,45
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM202:04:15
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1144:52,74
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM523:07:42
Falkenloppet 202310 KM91:45:57
Arlanda Testtrack Race 20231,8 KM854:20
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM282:54:29
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM81:19:04
Götene GP-1549:22
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM72:31:49
Östgötaloppet 202382 KM131:37:46
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM752:18:53
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM31:54:01
Svanesunds 3-dagars - etapp 315 KM323:48,55
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-329:24
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM12:03,98
Brudfjällsracet SWE cup #6 20227,9 KM41:40:07
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM431:42
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3121:07,86
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM3152:08
U6 Cycle Tour - stage 431 KM262:19:23
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM261:14:08
U6 Cycle Tour - stage 231 KM212:21:48
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM285:13,03
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master9,3 KM41:44:06
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo - Ungdom och Master16,2 KM825:08,90
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM51:45:38
Falkenloppet 202210 KM61:42:15
Lyngbyloppet9,4 KM31:57:34
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM81:37:24
Giro Himledalen Tempo16,1 KM625:01,36
Kinnekulleloppet29,5 KM41:42:55
Östgötaloppet 202252 KM61:27:56
Östgötatempot 202215 KM723:19,00
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM112:02:37
Svanesunds 3-dagars - etapp 315 KM606,51
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-730:21
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM72:24,30
SWE Cup XCO - Järfälla XCO5 KM261:03:08
Kinnekulleloppet29,5 KM91:43:13
SM i Mountainbike XCO Söndag 20214 KM4056:54
SM i Mountainbike XCT 20214,7 KM3815:43,97
Lars RP Kriterium4,3 KM857:00
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM82:02:41
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM849:26
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master 7,6 KM191:37:41
HiQ Grand Prix2,8 KM752:11
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM734:29
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se