RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Eric PEDERSEN
CK Bure
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

15 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 15
Total tid 3:39:58
Nettotid 3:39:58
Detaljer
Distans totalt 165 km
Distans (varv) 11 km
Genomsnitt varv 14:40
45,00 km/t
Snabbaste varv 14:03
46,93 km/t
Långsammaste varv 15:18
43,10 km/t
Deltagare (#6)
Eric PEDERSEN
CK Bure
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 14:57 44,13 km/t 14:57 12 11:31:57
Varv 2 14:28 45,60 km/t 29:25 8 11:46:25
Varv 3 14:26 45,70 km/t 43:52 14 12:00:52
Varv 4 14:03 46,93 km/t 57:55 16 12:14:55
Varv 5 14:23 45,88 km/t 1:12:19 14 12:29:19
Varv 6 14:39 45,04 km/t 1:26:58 19 12:43:58
Varv 7 14:54 44,26 km/t 1:41:53 27 12:58:53
Varv 8 15:18 43,10 km/t 1:57:12 22 13:14:12
Varv 9 14:20 46,01 km/t 2:11:32 26 13:28:32
Varv 10 14:46 44,67 km/t 2:26:19 13 13:43:19
Varv 11 14:39 45,02 km/t 2:40:58 18 13:57:58
Varv 12 14:30 45,49 km/t 2:55:29 17 14:12:29
Varv 13 14:45 44,73 km/t 3:10:14 7 14:27:14
Varv 14 15:10 43,48 km/t 3:25:25 25 14:42:25
Varv 15 14:34 45,27 km/t 3:40:00 12 14:57:00
 
Varvtider
Andra resultat för Eric
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM602:50:25
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM412:32:54
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup153,6 KM453:33:51
Brugsen Askov løbet 2024 - Vejen BC - Bording Cup Dame & Herre Elite #1184,5 KM384:26:32
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1952:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM61:56,83
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM64:43:33
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1036:47,60
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM114:20:12
Falkenloppet 202310 KM113:00:25
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM163:47:47
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM121:32:54
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM4145:52
Götene GP-1658:35
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM23:18:28
Östgötaloppet 2023115 KM62:43:21
Östgötatempot 202315 KM718:55,71
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 33 KM1355:21
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM174:42:00
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2022 Stage 2121 KM93:29:01
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM124:28:59
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1037:53,40
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM143:55:24
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM53:39:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM24:15:54
Giro Himledalen Tempo28,2 KM936:36,86
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM53:58:23
Kinnekulleloppet29,5 KM93:35:38
SWE CUP - Västboloppet108 KM12:50:23
Kinnekulle Cyclassic45 KM73:16:11
Kinnekulleloppet29,5 KM33:00:25
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM122:19:20
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM618:48,54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM11:00:22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM73:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM11:18:55
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM163:01:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM64:42,70
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM231:01:31
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM112:42:43
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM231:57:46,78
Slagelseløbet 202128,32 KM332:45:03,66
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM193:48:10
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM1438:01,15
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM162:18:38
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM2845:23
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1734:42
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-1649:47
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-1545:32
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM52:49:33
Hagströmska CX SWE-cup-754:52,36
Hagströmska CX-pokalen-454:25,91
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM654:24
Kinnekulleloppet Tempo16 KM225:11,64
Svanesundstempot20 KM527:44,30
Svanesunds Grand Prix1,1 KM554:13
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM3340:36
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM743:49,68
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM291:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM261:46:05