RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Viktor LYCHOU
Södertälje CK
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

15 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 15
Total tid 3:39:58
Nettotid 3:39:58
Detaljer
Distans totalt 165 km
Distans (varv) 11 km
Genomsnitt varv 14:40
44,99 km/t
Snabbaste varv 14:02
46,98 km/t
Långsammaste varv 15:20
43,02 km/t
Deltagare (#48)
Viktor LYCHOU
Södertälje CK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 14:57 44,14 km/t 14:57 11 11:31:57
Varv 2 14:29 45,54 km/t 29:26 28 11:46:26
Varv 3 14:26 45,71 km/t 43:53 29 12:00:53
Varv 4 14:02 46,98 km/t 57:56 18 12:14:56
Varv 5 14:23 45,86 km/t 1:12:19 20 12:29:19
Varv 6 14:39 45,03 km/t 1:26:59 28 12:43:59
Varv 7 14:53 44,33 km/t 1:41:52 20 12:58:52
Varv 8 15:20 43,02 km/t 1:57:12 29 13:14:12
Varv 9 14:18 46,13 km/t 2:11:31 8 13:28:31
Varv 10 14:47 44,61 km/t 2:26:19 12 13:43:19
Varv 11 14:42 44,89 km/t 2:41:01 31 13:58:01
Varv 12 14:29 45,55 km/t 2:55:30 32 14:12:30
Varv 13 14:44 44,78 km/t 3:10:14 12 14:27:14
Varv 14 15:08 43,60 km/t 3:25:23 10 14:42:23
Varv 15 14:39 45,03 km/t 3:40:02 17 14:57:02
 
Varvtider
Andra resultat för Viktor
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM22:39:27
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM635:30,44
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-652:45
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM21:53,29
Stockholms Landsvägscup #6 - Skeppsholmen GP0,8 KM237:22
Stockholms Landsvägscup #5 - Scania Demobana GP3 KM939:27
U6 Cycle Tour - stage 614 KM2117:53,48
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM331:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM311:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM674:46:12
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM363:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM14:23,64
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM94:43:33
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM736:37,50
Stockholms Landsvägscup #4 - Tempo di Grindsjön25 KM132:56,54
Stockholms Landsvägscup #3 - Falkentempot18,8 KM224:08,06
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM104:25:28
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM936:08,63
Stockholms Landsvägscup #2 - Giro de La Fiskartorpia GP1,8 KM148:35
Stockholms Landsvägscup #1 - Arlanda Reverse GP2,4 KM141:16
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM263:48:21
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM41:32:49
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM72:33:05
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM312:49:00
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM202:33:53
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM393:30:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM123:26:42
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM425:38,56
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1247:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM31:55,03
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM184:42:00
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM41:05:04
Stockholms Landsvägscup - Scania Demobana3 KM343:40
Skandis GP2,3 KM2855:08
Lars RP Kriterium4,3 KM251:32:09
U6 Cycle Tour - stage 614 KM4218:50,81
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM461:25:34
U6 Cycle Tour - stage 431 KM364:27:35
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM241:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM354:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:23,61
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-957:14
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM134:28:59
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1337:59,97
Falkenloppet 202210 KM273:00:15
Stockholms Landsvägscup - Tempo di Grindsjön25 KM436:18,18
Stockholms Landsvägscup - Fiskartorpets GP1,8 KM1441:11
Giro Himledalen Tempo28,2 KM1337:10,99
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM294:02:34
Kinnekulleloppet29,5 KM173:37:02
Östgötaloppet 2022115 KM262:45:48
Östgötatempot 202215 KM518:49,90
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 20222,8 KM759:05
UppsalaCrossen CX-Pokalen2,4 KM247:22,45
Falkenloppet10 KM252:26:39
SWE CUP - Västboloppet162 KM314:15:12
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1329:07,16
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1147:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM42:03,22
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM164:36:24
Sthlm-serien LVG - Skeppsholmen GP0,8 KM342:49
Kinnekulle Cyclassic45 KM214:13:42
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana3 KM250:49
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM4519:20,18
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM701:21:57
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM184:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM271:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM194:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM94:33,67
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM364:22:23
HiQ Grand Prix2,7 KM171:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM471:03:52
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM463:48:28
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM3342:32
Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP0,8 KM206:26
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM1054:35