Svanesunds 3-dagars - etapp 2

Results

Viktor Lychou
Södertälje CK
Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat

31 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 31
Total tid 47:48
Nettotid 47:48
Detaljer
Genomsnitt varv 1:32
Snabbaste varv 1:05
Långsammaste varv 1:42
Deltagare (#21)
Viktor Lychou
Södertälje CK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tid Placering Klockan
Varv 1 1:05 1:05 9 11:26:05
Varv 2 1:32 2:38 5 11:27:38
Varv 3 1:31 4:09 7 11:29:09
Varv 4 1:34 5:44 17 11:30:44
Varv 5 1:34 7:18 19 11:32:18
Varv 6 1:33 8:52 15 11:33:52
Varv 7 1:30 10:22 12 11:35:22
Varv 8 1:27 11:50 1 11:36:50
Varv 9 1:25 13:15 5 11:38:15
Varv 10 1:35 14:51 16 11:39:51
Varv 11 1:34 16:25 14 11:41:25
Varv 12 1:36 18:01 14 11:43:01
Varv 13 1:31 19:33 1 11:44:33
Varv 14 1:35 21:09 9 11:46:09
Varv 15 1:32 22:41 1 11:47:41
Varv 16 1:34 24:16 1 11:49:16
Varv 17 1:33 25:49 15 11:50:49
Varv 18 1:33 27:22 15 11:52:22
Varv 19 1:38 29:01 8 11:54:01
Varv 20 1:37 30:39 8 11:55:39
Varv 21 1:30 32:09 4 11:57:09
Varv 22 1:36 33:45 13 11:58:45
Varv 23 1:34 35:20 11 12:00:20
Varv 24 1:38 36:59 15 12:01:59
Varv 25 1:34 38:33 1 12:03:33
Varv 26 1:42 40:16 6 12:05:16
Varv 27 1:34 41:51 1 12:06:51
Varv 28 1:31 43:22 7 12:08:22
Varv 29 1:35 44:57 12 12:09:57
Varv 30 1:30 46:27 14 12:11:27
Varv 31 1:22 47:50 11 12:12:50
 
Varvtider
Andra resultat för Viktor
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM22:39:27
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM635:30,44
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-652:45
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM21:53,29
Stockholms Landsvägscup #6 - Skeppsholmen GP0,8 KM237:22
Stockholms Landsvägscup #5 - Scania Demobana GP3 KM939:27
U6 Cycle Tour - stage 614 KM2117:53,48
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM331:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM311:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM674:46:12
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM363:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM14:23,64
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM94:43:33
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM736:37,50
Stockholms Landsvägscup #4 - Tempo di Grindsjön25 KM132:56,54
Stockholms Landsvägscup #3 - Falkentempot18,8 KM224:08,06
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM104:25:28
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM936:08,63
Stockholms Landsvägscup #2 - Giro de La Fiskartorpia GP1,8 KM148:35
Stockholms Landsvägscup #1 - Arlanda Reverse GP2,4 KM141:16
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM263:48:21
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM41:32:49
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM72:33:05
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM312:49:00
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM202:33:53
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM393:30:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM123:26:42
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM425:38,56
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1247:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM31:55,03
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM184:42:00
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM41:05:04
Stockholms Landsvägscup - Scania Demobana3 KM343:40
Skandis GP2,3 KM2855:08
Lars RP Kriterium4,3 KM251:32:09
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM243:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM4218:50,81
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM461:25:34
U6 Cycle Tour - stage 431 KM364:27:35
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM241:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM354:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:23,61
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-957:14
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM134:28:59
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1337:59,97
Falkenloppet 202210 KM273:00:15
Stockholms Landsvägscup - Tempo di Grindsjön25 KM436:18,18
Stockholms Landsvägscup - Fiskartorpets GP1,8 KM1441:11
Giro Himledalen Tempo28,2 KM1337:10,99
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM294:02:34
Kinnekulleloppet29,5 KM173:37:02
Östgötaloppet 2022115 KM262:45:48
Östgötatempot 202215 KM518:49,90
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 20222,8 KM759:05
UppsalaCrossen CX-Pokalen2,4 KM247:22,45
Falkenloppet10 KM252:26:39
SWE CUP - Västboloppet162 KM314:15:12
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1329:07,16
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM42:03,22
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM164:36:24
Sthlm-serien LVG - Skeppsholmen GP0,8 KM342:49
Kinnekulle Cyclassic45 KM214:13:42
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana3 KM250:49
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM4519:20,18
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM701:21:57
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM184:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM271:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM194:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM94:33,67
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM364:22:23
HiQ Grand Prix2,7 KM171:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM471:03:52
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM463:48:28
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM3342:32
Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP0,8 KM206:26
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM1054:35
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: cykel@svanesundsgif.se