SWE CUP - Västboloppet

SWE CUP - Västboloppet

Results

Hugo Forssell
Motala AIF CK
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Bruttotid

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Detaljer
Hastighet 39,26 km/t
Tempo 1:31 min/km
Deltagare (#53)
Hugo Forssell
Motala AIF CK
Sverige
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid Total tid
Distans Tid Tempo Tid Klockan
M (8km) 8 km 13:39 35,16 km/t 13:39 11:26:04
Varv 1 10 km 15:39 38,34 km/t 29:18 11:41:43
M (26km) 8 km 11:34 41,50 km/t 40:52 11:53:17
Varv 2 10 km 14:23 41,71 km/t 55:15 12:07:40
M (44km) 8 km 11:13 42,79 km/t 1:06:28 12:18:53
Varv 3 10 km 14:57 40,13 km/t 1:21:25 12:33:50
M (62km) 8 km 11:41 41,08 km/t 1:33:06 12:45:31
Varv 4 10 km 15:39 38,34 km/t 1:48:45 13:01:10
M (80km) 8 km 11:56 40,22 km/t 2:00:41 13:13:06
Varv 5 10 km 15:33 38,59 km/t 2:16:14 13:28:39
M (98km) 8 km 12:15 39,18 km/t 2:28:29 13:40:54
Varv 6 10 km 15:33 38,59 km/t 2:44:02 13:56:27
M (116km) 8 km 12:23 38,76 km/t 2:56:25 14:08:50
Varv 7 10 km 15:40 38,30 km/t 3:12:05 14:24:30
M (134km) 8 km 11:42 41,03 km/t 3:23:47 14:36:12
Varv 8 10 km 16:06 37,27 km/t 3:39:53 14:52:18
M (152km) 8 km 12:18 39,02 km/t 3:52:11 15:04:36
Finish 10 km 15:21 39,05 km/t 4:07:32 15:19:58
Totalt 162 km 4:07:32 39,26 km/t 4:07:32 15:19:58
 
Andra resultat för Hugo
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM152:44:24
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM102:32:52
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup153,6 KM43:31:15
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM12:39:26
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM535:21,20
Anundsloppet 20233,8 KM31:39:09
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-152:45
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM81:57,08
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2131 KM193:39:12
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb15,6 KM503:00:10
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM82:47:12
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM41:01:22
Randers Bike Week 2023 #1 TT10,6 KM613:11
U6 Cycle Tour - stage 614 KM216:47,48
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM11:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM51:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM44:19:44
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM53:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:27,17
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM24:43:33
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1237:15,65
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM6150:18
Falkenloppet 202310 KM23:00:25
Arlanda Testtrack Race 20231,8 KM153:07
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM74:25:25
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM334:55,04
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM33:45:39
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM11:32:47
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM22:30:49
Götene GP-158:29
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM83:19:26
Östgötaloppet 2023115 KM22:43:21
Östgötatempot 202315 KM218:39,81
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM172:47:11
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM472:33:55
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM383:30:16
Anundsloppet 20223,8 KM11:50:33
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:25:11
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM125:16,36
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-147:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM182:02,27
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM124:42:00
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM11:05:01
Skandis GP2,3 KM281:20:15
Lars RP Kriterium4,3 KM21:26:23
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM43:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM116:47,83
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM41:11:23
U6 Cycle Tour - stage 431 KM344:27:35
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM61:32:39
U6 Cycle Tour - stage 231 KM14:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM34:25,22
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-257:08
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM342:40:57
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM436:07,50
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM13:53:12
Falkenloppet 202210 KM13:00:15
Kringelloppet GP 20223 KM249:37
Lyngbyloppet9,4 KM32:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM43:39:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM134:19:18
Giro Himledalen Tempo28,2 KM334:30,39
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM13:56:42
Kinnekulleloppet29,5 KM33:34:51
Östgötaloppet 2022115 KM12:42:02
Östgötatempot 202215 KM218:05,06
Östgötaloppet 2021115 KM22:37:00
Kinnekulle Cyclassic45 KM34:11:18
Kinnekulleloppet29,5 KM273:40:26
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM138:31,52
Lars RP Kriterium4,3 KM291:27:26
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM43:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM317:10,08
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM331:09:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM584:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM341:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM94:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM14:18,78
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM51:01:26
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM104:22:23
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM294:12:01
Xamera Cup 2 - Mantorp-11:40:02
HiQ Grand Prix2,7 KM31:08:30
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM21:01:27
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM23:45:23
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM234:09,63
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM12:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM144:13
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM834:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM11:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM144:39:36
Östgötaloppet 2020115 KM22:40:22
Östgötatempot 202015 KM117:29,29
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM141:04:55
Kinnekulleloppet Tempo16 KM123:07,18
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM954:35
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: johan.am.nordlund@gmail.com