SWE CUP - Västboloppet

SWE CUP - Västboloppet

Results

Otto SJÖDIN
Skoghalls CK-Hammarö
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Bruttotid

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Detaljer
Hastighet 39,25 km/t
Tempo 1:31 min/km
Deltagare (#34)
Otto SJÖDIN
Skoghalls CK-Hammarö
Sverige
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid Total tid
Distans Tid Tempo Tid Klockan
M (8km) 8 km 13:41 35,08 km/t 13:41 11:26:06
Varv 1 10 km 15:37 38,42 km/t 29:18 11:41:43
M (26km) 8 km 11:30 41,74 km/t 40:48 11:53:13
Varv 2 10 km 14:28 41,47 km/t 55:16 12:07:41
M (44km) 8 km 11:13 42,79 km/t 1:06:29 12:18:54
Varv 3 10 km 14:57 40,13 km/t 1:21:26 12:33:51
M (62km) 8 km 11:41 41,08 km/t 1:33:07 12:45:32
Varv 4 10 km 15:38 38,38 km/t 1:48:45 13:01:10
M (80km) 8 km 11:56 40,22 km/t 2:00:41 13:13:06
Varv 5 10 km 15:33 38,59 km/t 2:16:14 13:28:39
M (98km) 8 km 12:16 39,13 km/t 2:28:30 13:40:55
Varv 6 10 km 15:34 38,54 km/t 2:44:04 13:56:29
M (116km) 8 km 11:25 42,04 km/t 2:55:29 14:07:54
Varv 7 10 km 16:01 37,46 km/t 3:11:30 14:23:55
M (134km) 8 km 12:14 39,24 km/t 3:23:44 14:36:09
Varv 8 10 km 16:08 37,19 km/t 3:39:52 14:52:17
M (152km) 8 km 12:20 38,92 km/t 3:52:12 15:04:37
Finish 10 km 15:24 38,92 km/t 4:07:36 15:20:02
Totalt 162 km 4:07:36 39,25 km/t 4:07:36 15:20:02
 
Andra resultat för Otto
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM474:21:11
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM284:20:12
Falkenloppet 202310 KM483:01:28
Östgötaloppet 2023115 KM612:50:07
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM224:42:00
Skandis GP2,3 KM2838:55
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3418:25,64
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM231:11:23
U6 Cycle Tour - stage 431 KM34:22:03
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM411:37:35
U6 Cycle Tour - stage 231 KM564:27:38
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM304:45,89
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM341:46:56
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM13:13:40
Göteborgsgirot Grand Prix 2022-4712:35
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM193:39:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM304:19:18
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM123:48:52
Östgötaloppet 2021115 KM152:37:04
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM224:25,93
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM54:26:04
Kinnekulle Cyclassic45 KM224:13:42
Kinnekulleloppet29,5 KM183:38:45
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1341:43,95
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM2718:42,04
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM271:08:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM224:20:02
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM51:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM134:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM334:43,30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM614:11:09
Xamera Cup 2 - Mantorp-251:40:46
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM272:18:37
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM433:59:31
Svanesunds Grand Prix1,1 KM1058:28
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM3040:36
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: johan.am.nordlund@gmail.com