SWE CUP - Västboloppet

SWE CUP - Västboloppet

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Bruttotid

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Detaljer
Hastighet 38,06 km/t
Tempo 1:34 min/km
Deltagare (#10)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid Total tid
Distans Tid Tempo Tid Klockan
M (8km) 8 km 13:42 35,04 km/t 13:42 11:26:07
Varv 1 10 km 15:36 38,46 km/t 29:18 11:41:43
M (26km) 8 km 11:37 41,32 km/t 40:55 11:53:20
Varv 2 10 km 15:16 39,30 km/t 56:11 12:08:36
M (44km) 8 km 11:52 40,45 km/t 1:08:03 12:20:28
Varv 3 10 km 15:29 38,75 km/t 1:23:32 12:35:57
M (62km) 8 km 11:48 40,68 km/t 1:35:20 12:47:45
Varv 4 10 km 15:24 38,96 km/t 1:50:44 13:03:09
M (80km) 8 km 12:44 37,70 km/t 2:03:28 13:15:53
Varv 5 10 km 16:01 37,46 km/t 2:19:29 13:31:54
M (98km) 8 km 12:16 39,13 km/t 2:31:45 13:44:10
Varv 6 10 km 16:49 35,68 km/t 2:48:34 14:00:59
M (116km) 8 km 12:08 39,56 km/t 3:00:42 14:13:07
Varv 7 10 km 15:54 37,74 km/t 3:16:36 14:29:01
M (134km) 8 km 12:18 39,02 km/t 3:28:54 14:41:19
Varv 8 10 km 17:06 35,09 km/t 3:46:00 14:58:25
M (152km) 8 km 12:41 37,84 km/t 3:58:41 15:11:06
Finish 10 km 16:41 35,94 km/t 4:15:22 15:27:48
Totalt 162 km 4:15:22 38,06 km/t 4:15:22 15:27:48
 
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Anundsloppet 20233,8 KM51:39:35
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM4429:43,50
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2958:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM352:11,33
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2131 KM93:48:51
U6 Cycle Tour - stage 614 KM4918:42,02
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM441:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM721:26:54
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM494:30:29
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM523:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM384:52,07
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM274:48:24
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM64:20:12
Falkenloppet 202310 KM63:00:25
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM81:32:51
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM372:40:51
Götene GP-1458:34
Östgötaloppet 2023115 KM12:43:21
Anundsloppet 20223,8 KM221:50:46
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM163:30:31
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM2427:57,28
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2947:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM402:14,88
Lars RP Kriterium4,3 KM81:28:41
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM213:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3718:29,32
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM371:12:41
U6 Cycle Tour - stage 431 KM484:27:57
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM281:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM244:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM314:46,14
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM94:28:59
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM123:55:24
Falkenloppet 202210 KM33:00:15
Kringelloppet GP 20223 KM3149:37
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM441:03:37
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM114:22:23
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM441:01:54
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM303:48:17
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM121:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: johan.am.nordlund@gmail.com