SWE CUP - Västboloppet

SWE CUP - Västboloppet

Results

Victor HILLERSTRÖM RUNDH
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Bruttotid

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Detaljer
Hastighet 38,04 km/t
Tempo 1:34 min/km
Deltagare (#7)
Victor HILLERSTRÖM RUNDH
CK Hymer
Sverige
Mellantider
Dra horisontellt för att se alla delar
Mellantid Total tid
Distans Tid Tempo Tid Klockan
M (8km) 8 km 13:43 34,99 km/t 13:43 11:26:08
Varv 1 10 km 15:36 38,46 km/t 29:19 11:41:44
M (26km) 8 km 11:34 41,50 km/t 40:53 11:53:18
Varv 2 10 km 15:18 39,22 km/t 56:11 12:08:36
M (44km) 8 km 11:49 40,62 km/t 1:08:00 12:20:25
Varv 3 10 km 15:32 38,63 km/t 1:23:32 12:35:57
M (62km) 8 km 11:39 41,20 km/t 1:35:11 12:47:36
Varv 4 10 km 16:12 37,04 km/t 1:51:23 13:03:48
M (80km) 8 km 12:01 39,94 km/t 2:03:24 13:15:49
Varv 5 10 km 16:04 37,34 km/t 2:19:28 13:31:53
M (98km) 8 km 12:14 39,24 km/t 2:31:42 13:44:07
Varv 6 10 km 16:53 35,54 km/t 2:48:35 14:01:00
M (116km) 8 km 12:09 39,51 km/t 3:00:44 14:13:09
Varv 7 10 km 15:53 37,78 km/t 3:16:37 14:29:02
M (134km) 8 km 12:18 39,02 km/t 3:28:55 14:41:20
Varv 8 10 km 17:04 35,16 km/t 3:45:59 14:58:24
M (152km) 8 km 12:34 38,20 km/t 3:58:33 15:10:58
Finish 10 km 16:56 35,42 km/t 4:15:29 15:27:54
Totalt 162 km 4:15:29 38,04 km/t 4:15:29 15:27:54
 
Andra resultat för Victor
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM42:45:12
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM836:48,45
Anundsloppet 20233,8 KM11:39:35
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1526:31,66
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2152:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM392:12,36
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM171:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM661:26:10
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM624:32:55
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM593:31:47
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM234:48,01
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM474:38:09
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1738:11,46
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM94:20:12
Falkenloppet 202310 KM233:00:25
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM14:23:06
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM1436:46,44
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM103:47:06
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM141:32:57
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM182:34:38
Götene GP-2159:47
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM113:20:15
Östgötaloppet 2023115 KM162:43:23
Östgötatempot 202315 KM1419:32,49
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM1332:54:50
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM753:32:54
Anundsloppet 20223,8 KM231:50:46
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1426:48,34
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-3047:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM422:42,62
Lars RP Kriterium4,3 KM51:27:18
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM223:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM1317:44,63
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM271:11:28
U6 Cycle Tour - stage 431 KM74:24:43
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM291:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM404:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM224:44,36
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1357:18
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM343:35:35
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1137:56,79
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM463:55:24
Falkenloppet 202210 KM473:00:37
Kringelloppet GP 20223 KM2949:37
Arlanda Testtrack Race 20222,4 KM2845:58
Göteborgsgirot Grand Prix 2022-1254:55
Lyngbyloppet9,4 KM12:38:31
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM293:39:43
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM84:15:58
Giro Himledalen Tempo28,2 KM636:12,86
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM63:58:28
Kinnekulleloppet29,5 KM73:35:34
Östgötaloppet 2022115 KM72:42:56
Östgötatempot 202215 KM418:49,22
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM23:48:31
Falkenloppet10 KM52:26:24
Östgötaloppet 2021115 KM182:37:05
Östgötatempot 202115 KM518:34,31
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM103:37:55
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM326:14,65
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-847:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM132:12,72
Kinnekulle Cyclassic45 KM324:13:54
Kinnekulleloppet29,5 KM163:38:23
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1041:19,95
Lars RP Kriterium4,3 KM351:30:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM133:49:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1118:01,34
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM371:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM254:20:07
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM351:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM224:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM174:37,30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM341:02:36
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM14:22:06
Xamera Cup 2 - Mantorp-91:40:04
HiQ Grand Prix2,7 KM51:08:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM43:45:29
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM636:29,98
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM192:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM444:13
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM434:26
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM71:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM204:40:06
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM61:04:49
Kinnekulleloppet Tempo16 KM725:18,12
Svanesundstempot20 KM126:19,86
Svanesunds Grand Prix1,1 KM21:04:12
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2942:32
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM1441:33,37
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: johan.am.nordlund@gmail.com