UMARA GP

UMARA GP

Results

Harald STÅLBERG
Örebrocyklisterna
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Juniorer/Seniorer
Varv 25
Total tid 55:31
Detaljer
Distans totalt 40 km
Distans (varv) 1,6 km
Genomsnitt varv 2:13
43,22 km/t
Snabbaste varv 2:01
47,38 km/t
Långsammaste varv 2:24
39,95 km/t
Deltagare (#143)
Harald STÅLBERG
Örebrocyklisterna
Sverige
Herr Junior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 2:11 43,85 km/t 2:11 10 13:16:46
Varv 2 2:06 45,36 km/t 4:18 1 13:18:53
Varv 3 2:10 44,10 km/t 6:28 2 13:21:03
Varv 4 2:11 43,95 km/t 8:40 2 13:23:15
Varv 5 2:09 44,35 km/t 10:49 11 13:25:24
Varv 6 2:20 41,10 km/t 13:10 14 13:27:45
Varv 7 2:12 43,61 km/t 15:22 13 13:29:57
Varv 8 2:09 44,32 km/t 17:32 16 13:32:07
Varv 9 2:17 41,92 km/t 19:49 16 13:34:24
Varv 10 2:01 47,38 km/t 21:51 15 13:36:26
Varv 11 2:04 46,19 km/t 23:55 5 13:38:30
Varv 12 2:13 43,13 km/t 26:09 11 13:40:44
Varv 13 2:21 40,60 km/t 28:31 13 13:43:06
Varv 14 2:13 43,10 km/t 30:44 13 13:45:19
Varv 15 2:24 39,95 km/t 33:08 14 13:47:43
Varv 16 2:18 41,65 km/t 35:27 14 13:50:02
Varv 17 2:06 45,64 km/t 37:33 1 13:52:08
Varv 18 2:14 42,67 km/t 39:48 11 13:54:23
Varv 19 2:23 40,02 km/t 42:12 15 13:56:47
Varv 20 2:04 46,16 km/t 44:17 2 13:58:52
Varv 21 2:13 43,17 km/t 46:30 13 14:01:05
Varv 22 2:19 41,29 km/t 48:50 14 14:03:25
Varv 23 2:13 43,13 km/t 51:03 14 14:05:38
Varv 24 2:10 43,98 km/t 53:14 15 14:07:49
Varv 25 2:17 42,04 km/t 55:31 14 14:10:06
 
Varvtider
Andra resultat för Harald
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM162:20:14
Falkenloppet10 KM71:45:41
Östgötaloppet 202182 KM21:54:26
Östgötatempot 202115 KM420:07,45
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM112:13:14
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM828:21,40
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1134:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM132:24,79
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM32:14:14
Kinnekulle Cyclassic45 KM373:16:24
Kinnekulleloppet29,5 KM283:01:33
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1546:10,04
Lars RP Kriterium4,3 KM131:19:45
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM462:19:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM3120:12,23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM371:01:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM363:13:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM371:21:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM523:36:30
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM505:43,98
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM192:51:46
Östgötaloppet 202070 KM41:42:25
Östgötatempot 202015 KM720:47,76
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.