UMARA GP

UMARA GP

Results

Harald STÅLBERG
Örebrocyklisterna
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Juniorer/Seniorer
Omgångar 25
Total tid 55:31
Detaljer
Distans totalt 40 km
Distans (omgång) 1,6 km
Genomsnitt omgång 2:13
43,22 km/t
Snabbaste omgång 2:01
47,38 km/t
Långsammaste omgång 2:24
39,95 km/t
Deltagare (#143)
Harald STÅLBERG
Örebrocyklisterna
Sverige
Herr Junior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 2:11 43,85 km/t 2:11 10 13:16:46
Omgång 2 2:06 45,36 km/t 4:18 1 13:18:53
Omgång 3 2:10 44,10 km/t 6:28 2 13:21:03
Omgång 4 2:11 43,95 km/t 8:40 2 13:23:15
Omgång 5 2:09 44,35 km/t 10:49 11 13:25:24
Omgång 6 2:20 41,10 km/t 13:10 14 13:27:45
Omgång 7 2:12 43,61 km/t 15:22 13 13:29:57
Omgång 8 2:09 44,32 km/t 17:32 16 13:32:07
Omgång 9 2:17 41,92 km/t 19:49 16 13:34:24
Omgång 10 2:01 47,38 km/t 21:51 15 13:36:26
Omgång 11 2:04 46,19 km/t 23:55 5 13:38:30
Omgång 12 2:13 43,13 km/t 26:09 11 13:40:44
Omgång 13 2:21 40,60 km/t 28:31 13 13:43:06
Omgång 14 2:13 43,10 km/t 30:44 13 13:45:19
Omgång 15 2:24 39,95 km/t 33:08 14 13:47:43
Omgång 16 2:18 41,65 km/t 35:27 14 13:50:02
Omgång 17 2:06 45,64 km/t 37:33 1 13:52:08
Omgång 18 2:14 42,67 km/t 39:48 11 13:54:23
Omgång 19 2:23 40,02 km/t 42:12 15 13:56:47
Omgång 20 2:04 46,16 km/t 44:17 2 13:58:52
Omgång 21 2:13 43,17 km/t 46:30 13 14:01:05
Omgång 22 2:19 41,29 km/t 48:50 14 14:03:25
Omgång 23 2:13 43,13 km/t 51:03 14 14:05:38
Omgång 24 2:10 43,98 km/t 53:14 15 14:07:49
Omgång 25 2:17 42,04 km/t 55:31 14 14:10:06
 
Omgångstider
Andra resultat för Harald
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM162:20:14
Falkenloppet10 KM71:45:41
Östgötaloppet 202182 KM21:54:26
Östgötatempot 202115 KM420:07,45
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM112:13:14
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM828:21,40
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1134:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM132:24,79
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM32:14:14
Kinnekulle Cyclassic45 KM373:16:24
Kinnekulleloppet29,5 KM283:01:33
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1546:10,04
Lars RP Kriterium4,3 KM131:19:45
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM462:19:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM3120:12,23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM371:01:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM363:13:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM371:21:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM523:36:30
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM505:43,98
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM192:51:46
Östgötaloppet 202070 KM41:42:25
Östgötatempot 202015 KM720:47,76
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.