Lars RP Kriterium

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Resultat

15 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herr Elit
Omgångar 15
Total tid 1:26:33
Placering
Total 13 eller 35
Detaljer
Distans totalt 64,5 km
Distans (omgång) 4,3 km
Genomsnitt omgång 5:46
44,71 km/t
Snabbaste omgång 5:17
48,68 km/t
Långsammaste omgång 6:51
37,66 km/t
Deltagare (#55)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 6:51 37,66 km/t 6:51 26 14:16:51
Omgång 2 5:36 46,07 km/t 12:27 26 14:22:27
Omgång 3 5:37 45,88 km/t 18:04 29 14:28:04
Omgång 4 5:41 45,32 km/t 23:46 28 14:33:46
Omgång 5 5:55 43,58 km/t 29:41 30 14:39:41
Omgång 6 5:50 44,22 km/t 35:31 26 14:45:31
Omgång 7 5:35 46,21 km/t 41:06 11 14:51:06
Omgång 8 5:46 44,65 km/t 46:53 27 14:56:53
Omgång 9 5:41 45,36 km/t 52:34 29 15:02:34
Omgång 10 5:44 44,95 km/t 58:18 19 15:08:18
Omgång 11 5:42 45,24 km/t 1:04:00 25 15:14:00
Omgång 12 5:49 44,26 km/t 1:09:50 25 15:19:50
Omgång 13 5:52 43,97 km/t 1:15:42 21 15:25:42
Omgång 14 5:33 46,45 km/t 1:21:15 9 15:31:15
Omgång 15 5:17 48,68 km/t 1:26:33 12 15:36:33
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM42:32
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM1:05:07
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM4:39:25
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM1:36:33
Xamera Cup 2 - Mantorp-1:40:03
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM34:42
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM2:18:37
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM3:48:17
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM1:01:54
HiQ Grand Prix2,7 KM1:09:20
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM4:22:23
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM1:03:37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM4:53,72
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM4:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM1:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM4:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM19:52,59
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM3:49:11
Kinnekulle Cyclassic45 KM4:13:40
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM4:36:18
UMARA GP1,6 KM1:05:09
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM2:46,48
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-47:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM29:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM3:37:17
SWE CUP - Västboloppet162 KM4:15:22