RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Gustav Lovidius
Södertälje CK
Resultat

9 varv

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herr Senior/ Juniorer
varv 9
Total tid 2:19:21
Detaljer
Distans totalt 99 km
Distans (varv) 11 km
Genomsnitt varv 15:29
42,63 km/t
Snabbaste varv 14:40
44,99 km/t
Långsammaste varv 16:28
40,08 km/t
Deltagare (#157)
Gustav Lovidius
Södertälje CK
Sverige
Junior

Åldersgrupp beräknas baserat på deltagarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 16:28 40,08 km/t 16:28 9 08:17:28
Varv 2 14:49 44,50 km/t 31:18 21 08:32:18
Varv 3 15:19 43,06 km/t 46:37 35 08:47:37
Varv 4 15:14 43,28 km/t 1:01:52 10 09:02:52
Varv 5 15:50 41,68 km/t 1:17:42 10 09:18:42
Varv 6 16:07 40,94 km/t 1:33:49 14 09:34:49
Varv 7 15:05 43,72 km/t 1:48:55 10 09:49:55
Varv 8 15:45 41,90 km/t 2:04:40 7 10:05:40
Varv 9 14:40 44,99 km/t 2:19:21 22 10:20:21
 
Varvtider
Andra resultat för Gustav
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM12:57:41
Falkenloppet 202210 KM11:42:29
Kringelloppet GP 20223 KM139:58
Arlanda Testtrack Race 20222,4 KM146:05
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM273:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM151:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM2817:12,36
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM2639:40
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM381:55:55
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM33:07:40
Giro Himledalen Tempo28,2 KM138:08,90
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM164:02:30
Kinnekulleloppet29,5 KM13:02:59
Östgötaloppet 202182 KM141:54:29
SWE CUP - Västboloppet108 KM22:50:47
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM32:13:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM427:41,98
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-234:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM42:10,50
Kinnekulle Cyclassic45 KM243:16:14
Kinnekulleloppet29,5 KM63:00:32
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana3 KM552:06
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM643:40,25
Lars RP Kriterium4,3 KM51:19:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1819:16,95
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM211:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM43:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM91:19:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM72:56:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM134:46,71
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM62:42:43
Xamera Cup 2 - Mantorp-141:40:05
HiQ Grand Prix2,8 KM250:46
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM41:01:30
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM323:48:21
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM1337:52,27
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM172:18:37
Östgötaloppet 202052 KM11:15:00
Östgötatempot 202015 KM220:59,45
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM820:26
Kinnekulleloppet Tempo16 KM126:07,49
Svanesundstempot15 KM423:19,86
Svanesunds Grand Prix1,1 KM143:05
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM61:29:43
Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP0,8 KM1331:46
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM2254:35
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM222:57,85
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM2150:56
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM752:55