RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Rasmus Mikiver
CK Hymer
Resultat

15 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herr Elit
Omgångar 15
Total tid 3:49:11
Placering
Total 2 eller 34
Detaljer
Distans totalt 165 km
Distans (omgång) 11 km
Genomsnitt omgång 15:16
43,19 km/t
Snabbaste omgång 14:09
46,60 km/t
Långsammaste omgång 16:24
40,22 km/t
Deltagare (#11)
Rasmus Mikiver
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 15:50 41,68 km/t 15:50 15 12:16:50
Omgång 2 16:06 40,96 km/t 31:57 24 12:32:57
Omgång 3 16:24 40,22 km/t 48:21 28 12:49:21
Omgång 4 14:09 46,60 km/t 1:02:31 6 13:03:31
Omgång 5 15:45 41,87 km/t 1:18:17 31 13:19:17
Omgång 6 15:31 42,51 km/t 1:33:48 23 13:34:48
Omgång 7 15:39 42,17 km/t 1:49:27 28 13:50:27
Omgång 8 15:15 43,25 km/t 2:04:43 31 14:05:43
Omgång 9 14:40 44,97 km/t 2:19:24 26 14:20:24
Omgång 10 15:17 43,17 km/t 2:34:41 28 14:35:41
Omgång 11 15:16 43,19 km/t 2:49:58 28 14:50:58
Omgång 12 14:22 45,91 km/t 3:04:20 5 15:05:20
Omgång 13 15:11 43,45 km/t 3:19:32 19 15:20:32
Omgång 14 15:08 43,58 km/t 3:34:40 23 15:35:40
Omgång 15 14:30 45,48 km/t 3:49:11 2 15:50:11
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM42:32
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM1:05:07
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM4:39:25
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM1:36:33
Xamera Cup 2 - Mantorp-1:40:03
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM34:42
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM2:18:37
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM3:48:17
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM1:01:54
HiQ Grand Prix2,7 KM1:09:20
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM4:22:23
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM1:03:37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM4:53,72
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM4:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM1:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM4:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM19:52,59
Lars RP Kriterium4,3 KM1:26:33
Kinnekulle Cyclassic45 KM4:13:40
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM4:36:18
UMARA GP1,6 KM1:05:09
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM2:46,48
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-47:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM29:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM3:37:17
SWE CUP - Västboloppet162 KM4:15:22