Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
16 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar |
Varv | 16 |
Total tid | 1:02:37 |
Detaljer
Starttidspunkt | 15:00:00 |
Datum | den 3 juli 2021 |
Detaljer
Distans totalt | 44,8 km |
Distans (varv) | 2,8 km |
Genomsnitt varv | 3:54 42,92 km/t |
Snabbaste varv | 3:41 45,54 km/t |
Långsammaste varv | 4:28 37,52 km/t |
Deltagare (#16)
Marcus JANSSON | |
CK Hymer | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 3:42 | 45,23 km/t | 3:42 | 16 | 15:03:42 | |||
Varv 2 | 3:41 | 45,54 km/t | 7:24 | 3 | 15:07:24 | |||
Varv 3 | 3:44 | 44,83 km/t | 11:09 | 12 | 15:11:09 | |||
Varv 4 | 3:46 | 44,56 km/t | 14:55 | 13 | 15:14:55 | |||
Varv 5 | 3:56 | 42,70 km/t | 18:51 | 11 | 15:18:51 | |||
Varv 6 | 3:53 | 43,11 km/t | 22:45 | 20 | 15:22:45 | |||
Varv 7 | 3:57 | 42,43 km/t | 26:42 | 16 | 15:26:42 | |||
Varv 8 | 3:58 | 42,32 km/t | 30:40 | 4 | 15:30:40 | |||
Varv 9 | 3:50 | 43,80 km/t | 34:30 | 5 | 15:34:30 | |||
Varv 10 | 3:59 | 42,05 km/t | 38:30 | 19 | 15:38:30 | |||
Varv 11 | 3:51 | 43,56 km/t | 42:22 | 13 | 15:42:22 | |||
Varv 12 | 3:58 | 42,24 km/t | 46:20 | 17 | 15:46:20 | |||
Varv 13 | 3:51 | 43,61 km/t | 50:11 | 8 | 15:50:11 | |||
Varv 14 | 3:44 | 44,95 km/t | 53:56 | 4 | 15:53:56 | |||
Varv 15 | 4:12 | 39,88 km/t | 58:08 | 36 | 15:58:08 | |||
Varv 16 | 4:28 | 37,52 km/t | 1:02:37 | 37 | 16:02:37 | |||
Varvtider
Andra resultat för Marcus
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2023-08-26 | - | 13 | 36 varv | 52:54 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2023-08-25 | 1,1 KM | 24 | 2:04,72 | 2:04,72 | 31,75 km/t | 1:53 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 2023-08-19 | 131 KM | 15 | 3:38:51 | 3:38:51 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2023-07-15 | 14 KM | 12 | 17:35,88 | 17:35,88 | 47,73 km/t | 1:15 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2023-07-14 | 2,3 KM | 47 | 23 varv | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2023-07-13 | 7,5 KM | 47 | 8 varv | 1:25:32 | 42,09 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2023-07-12 | 31,2 KM | 22 | 6 varv | 4:20:00 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2023-07-11 | 31,2 KM | 50 | 5 varv | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2023-07-10 | 3,2 KM | 7 | 4:37,06 | 4:37,06 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 2023-06-25 | 7,7 KM | 47 | 20 varv | 4:03:55 | - | - |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2023-06-22 | 31 KM | 24 | 38:35,12 | 38:35,12 | 48,20 km/t | 1:14 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 2023-05-14 | 60 KM | 16 | 3 varv | 4:26:20 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 2023 | 2023-05-13 | 28,2 KM | 12 | 36:33,96 | 36:33,96 | 46,27 km/t | 1:17 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 2023-05-01 | 11 KM | 8 | 15 varv | 3:46:59 | 43,61 km/t | 1:22 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 2023-04-30 | 4,3 KM | 26 | 15 varv | 1:34:54 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 2023-04-29 | 11,2 KM | 13 | 10 varv | 2:33:35 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
Götene GP | 2023-04-23 | - | 5 | 34 varv | 58:30 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 2023-04-22 | 13,2 KM | 1 | 10 varv | 3:18:24 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 2023-04-16 | 115 KM | 34 | 1 varv | 2:43:26 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2023 | 2023-04-15 | 15 KM | 8 | 19:01,73 | 19:01,73 | 47,30 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2023-04-10 | 17,9 KM | 49 | 7 varv | 2:52:36 | 43,55 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2023-04-09 | 15 KM | 107 | 8 varv | 2:34:55 | 46,48 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2023-04-08 | 153,6 KM | 62 | 3:32:43 | 3:32:43 | 43,32 km/t | 1:23 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2022-08-28 | 18 KM | 8 | 8 varv | 3:25:11 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2022-08-27 | 20 KM | 8 | 26:08,90 | 26:08,90 | 45,89 km/t | 1:18 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2022-08-27 | - | 25 | 32 varv | 47:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2022-08-26 | 1,1 KM | 15 | 2:00,68 | 2:00,68 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 2022-08-21 | 47 KM | 27 | 4 varv | 4:42:10 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 2022-08-20 | 1,6 KM | 5 | 31 varv | 1:05:04 | 45,73 km/t | 1:18 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022 | 2022-07-01 | - | 14 | 57:18 | 57:18 | 0,00 km/t | - min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-26 | 9,3 KM | 21 | 20 varv | 4:29:03 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2022-06-23 | 31 KM | 23 | 39:14,98 | 39:14,98 | 47,39 km/t | 1:15 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2022-06-06 | 177 KM | 7 | 3:53:29 | 3:53:28 | 45,49 km/t | 1:19 min/km |
Falkenloppet 2022 | 2022-06-05 | 10 KM | 24 | 13 varv | 3:00:15 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 2022-04-24 | 42,1 KM | 2 | 4 varv | 3:57:17 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Kinnekulleloppet | 2022-04-23 | 29,5 KM | 2 | 5 varv | 3:34:39 | 41,23 km/t | 1:27 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 2021-09-26 | 115 KM | 1 | 2:36:58 | 2:36:58 | 43,95 km/t | 1:21 min/km |
Östgötatempot 2021 | 2021-09-25 | 15 KM | 3 | 18:15,53 | 18:15,53 | 49,29 km/t | 1:13 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 2021-09-19 | 162 KM | 11 | 4:08:23 | 4:08:23 | 39,13 km/t | 1:31 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2021-08-29 | 18 KM | 6 | 3:37:54 | 3:37:54 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2021-08-28 | 20 KM | 1 | 25:42,77 | 25:42,77 | 46,67 km/t | 1:17 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2021-08-28 | - | 13 | 31 varv | 47:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2021-08-27 | 1,1 KM | 5 | 2:03,61 | 2:03,61 | 32,03 km/t | 1:52 min/km |
SWE CUP - Brudfjällsracet | 2021-08-22 | 47 KM | 4 | 4 varv | 4:26:04 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
UMARA GP | 2021-08-21 | 1,6 KM | 14 | 31 varv | 1:05:09 | 45,68 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 2021-08-15 | 45 KM | 4 | 4 varv | 4:11:18 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Kinnekulleloppet | 2021-08-14 | 29,5 KM | 17 | 5 varv | 3:38:31 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 14 KM | 8 | 17:51,97 | 17:51,97 | 47,02 km/t | 1:16 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 22 | 1:08:29 | 1:08:25 | 2,10 km/t | 28:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 186 KM | 13 | 4:19:59 | 4:19:56 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 67,5 KM | 36 | 1:46:55 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 2021-07-13 | 186 KM | 50 | 4:36:03 | 4:36:03 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 3,2 KM | 7 | 4:32,19 | 4:32,19 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 2021-06-20 | 7,6 KM | 30 | 25 varv | 4:22:23 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Xamera Cup 1 - Sviestad | 2021-04-18 | 2,1 KM | 21 | 34 varv | 1:36:33 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2020-10-04 | 7,6 KM | 19 | 25 varv | 4:39:55 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 2020-09-06 | 1,2 KM | 11 | 37 varv | 1:04:49 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
För resultatfrågor e-post: info@ckbure.se