SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

Results

Victor HILLERSTRÖM RUNDH
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Seniorer
Varv 25
Total tid 4:22:06
Detaljer
Distans totalt 190 km
Distans (varv) 7,6 km
Genomsnitt varv 10:29
43,49 km/t
Snabbaste varv 9:26
48,28 km/t
Långsammaste varv 11:12
40,70 km/t
Deltagare (#25)
Victor HILLERSTRÖM RUNDH
CK Hymer
Sverige
Senior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 10:46 42,35 km/t 10:46 16 12:10:46
Varv 2 10:24 43,85 km/t 21:11 42 12:21:11
Varv 3 10:31 43,36 km/t 31:42 28 12:31:42
Varv 4 10:20 44,13 km/t 42:03 32 12:42:03
Varv 5 10:50 42,09 km/t 52:54 3 12:52:54
Varv 6 10:33 43,22 km/t 1:03:27 25 13:03:27
Varv 7 10:31 43,36 km/t 1:13:58 24 13:13:58
Varv 8 10:18 44,27 km/t 1:24:16 40 13:24:16
Varv 9 10:28 43,57 km/t 1:34:45 22 13:34:45
Varv 10 10:57 41,64 km/t 1:45:43 21 13:45:43
Varv 11 11:12 40,71 km/t 1:56:55 19 13:56:55
Varv 12 11:01 41,39 km/t 2:07:56 28 14:07:56
Varv 13 11:03 41,27 km/t 2:18:59 8 14:18:59
Varv 14 9:26 48,34 km/t 2:28:26 2 14:28:26
Varv 15 9:58 45,75 km/t 2:38:24 1 14:38:24
Varv 16 10:12 44,71 km/t 2:48:37 1 14:48:37
Varv 17 10:23 43,92 km/t 2:59:00 4 14:59:00
Varv 18 10:29 43,50 km/t 3:09:30 2 15:09:30
Varv 19 10:19 44,20 km/t 3:19:49 5 15:19:49
Varv 20 10:21 44,06 km/t 3:30:11 1 15:30:11
Varv 21 10:35 43,09 km/t 3:40:47 5 15:40:47
Varv 22 10:24 43,85 km/t 3:51:11 1 15:51:11
Varv 23 10:13 44,63 km/t 4:01:25 7 16:01:25
Varv 24 10:22 43,99 km/t 4:11:47 7 16:11:47
Varv 25 10:18 44,27 km/t 4:22:06 1 16:22:06
 
Varvtider
Andra resultat för Victor
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Östgötaloppet 2024115 KM52:41:05
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM42:45:12
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM836:48,45
Anundsloppet 20233,8 KM11:39:35
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1526:31,66
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2152:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM392:12,36
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM171:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM661:26:10
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM624:32:55
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM593:31:47
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM234:48,01
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM474:38:09
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1738:11,46
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM94:20:12
Falkenloppet 202310 KM233:00:25
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM14:23:06
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM1436:46,44
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM103:47:06
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM141:32:57
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM182:34:38
Götene GP-2159:47
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM113:20:15
Östgötaloppet 2023115 KM162:43:23
Östgötatempot 202315 KM1419:32,49
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM1332:54:50
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM753:32:54
Anundsloppet 20223,8 KM231:50:46
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1426:48,34
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-3047:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM422:42,62
Lars RP Kriterium4,3 KM51:27:18
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM223:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM1317:44,63
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM271:11:28
U6 Cycle Tour - stage 431 KM74:24:43
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM291:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM404:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM224:44,36
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1357:18
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM343:35:35
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1137:56,79
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM463:55:24
Falkenloppet 202210 KM473:00:37
Kringelloppet GP 20223 KM2949:37
Arlanda Testtrack Race 20222,4 KM2845:58
Göteborgsgirot Grand Prix 2022-1254:55
Lyngbyloppet9,4 KM12:38:31
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM293:39:43
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM84:15:58
Giro Himledalen Tempo28,2 KM636:12,86
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM63:58:28
Kinnekulleloppet29,5 KM73:35:34
Östgötaloppet 2022115 KM72:42:56
Östgötatempot 202215 KM418:49,22
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM23:48:31
Falkenloppet10 KM52:26:24
Östgötaloppet 2021115 KM182:37:05
Östgötatempot 202115 KM518:34,31
SWE CUP - Västboloppet162 KM364:15:29
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM103:37:55
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM326:14,65
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-847:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM132:12,72
Kinnekulle Cyclassic45 KM324:13:54
Kinnekulleloppet29,5 KM163:38:23
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1041:19,95
Lars RP Kriterium4,3 KM351:30:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM133:49:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1118:01,34
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM371:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM254:20:07
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM351:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM224:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM174:37,30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM341:02:36
Xamera Cup 2 - Mantorp-91:40:04
HiQ Grand Prix2,7 KM51:08:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM43:45:29
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM636:29,98
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM192:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM444:13
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM434:26
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM71:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM204:40:06
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM61:04:49
Kinnekulleloppet Tempo16 KM725:18,12
Svanesundstempot20 KM126:19,86
Svanesunds Grand Prix1,1 KM21:04:12
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2942:32
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM1441:33,37
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com