SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

Results

Fredrik JOHANSSON
CK Master
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Seniorer
Varv 25
Total tid 4:22:23
Nettotid 4:22:23
Detaljer
Distans totalt 190 km
Distans (varv) 7,6 km
Genomsnitt varv 10:29
43,44 km/t
Snabbaste varv 9:28
48,11 km/t
Långsammaste varv 11:12
40,67 km/t
Deltagare (#31)
Fredrik JOHANSSON
CK Master
Sverige
Senior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 10:45 42,42 km/t 10:45 12 12:10:45
Varv 2 10:21 44,06 km/t 21:07 2 12:21:07
Varv 3 10:31 43,36 km/t 31:38 13 12:31:38
Varv 4 10:24 43,85 km/t 42:03 21 12:42:03
Varv 5 10:53 41,90 km/t 52:56 23 12:52:56
Varv 6 10:24 43,85 km/t 1:03:20 6 13:03:20
Varv 7 10:38 42,88 km/t 1:13:59 28 13:13:59
Varv 8 10:16 44,42 km/t 1:24:15 33 13:24:15
Varv 9 10:28 43,57 km/t 1:34:44 14 13:34:44
Varv 10 10:57 41,64 km/t 1:45:42 8 13:45:42
Varv 11 11:12 40,71 km/t 1:56:55 17 13:56:55
Varv 12 10:58 41,58 km/t 2:07:53 11 14:07:53
Varv 13 11:07 41,02 km/t 2:19:00 26 14:19:00
Varv 14 9:28 48,17 km/t 2:28:29 29 14:28:29
Varv 15 10:26 43,71 km/t 2:38:55 47 14:38:55
Varv 16 10:09 44,93 km/t 2:49:05 30 14:49:05
Varv 17 11:09 40,90 km/t 3:00:14 48 15:00:14
Varv 18 9:48 46,53 km/t 3:10:02 37 15:10:02
Varv 19 10:12 44,71 km/t 3:20:15 32 15:20:15
Varv 20 10:54 41,83 km/t 3:31:09 15 15:31:09
Varv 21 10:24 43,85 km/t 3:41:34 15 15:41:34
Varv 22 10:12 44,71 km/t 3:51:46 12 15:51:46
Varv 23 10:12 44,71 km/t 4:01:59 26 16:01:59
Varv 24 10:28 43,57 km/t 4:12:27 33 16:12:27
Varv 25 9:58 45,75 km/t 4:22:25 25 16:22:25
 
Varvtider
Andra resultat för Fredrik
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Östgötaloppet 2024115 KM112:41:56
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM572:50:23
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM992:35:33
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup153,6 KM473:33:54
Brugsen Askov løbet 2024 - Vejen BC - Bording Cup Dame & Herre Elite #1184,5 KM354:26:32
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM632:47:40
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM651:04:33
Randers Bike Week 2023 #1 TT10,6 KM7314:37
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM174:48:24
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM3140:26,76
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM134:20:12
Falkenloppet 202310 KM43:00:25
Arlanda Testtrack Race 20231,8 KM253:43
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM273:50:41
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM171:33:07
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM112:33:35
Götene GP-1158:33
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM183:22:19
Östgötaloppet 2023115 KM92:43:21
Östgötatempot 202315 KM1920:09,16
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM813:11:09
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM872:34:22
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM873:47:32
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM502:50:36
Tønder ACR løbet 202224,8 KM233:09:51
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 202210,3 KM213:05:43,02
Anundsloppet 20223,8 KM31:50:33
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM33:25:11
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM2027:27,79
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1047:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM222:04,29
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM54:39:27
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM111:06:14
Lars RP Kriterium4,3 KM171:32:08
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM323:41:12
Göteborgsgirot Grand Prix 2022-754:55
Lyngbyloppet9,4 KM92:49:43
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM63:39:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM184:19:18
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM174:02:30
Kinnekulleloppet29,5 KM193:37:11
Östgötaloppet 2022115 KM102:43:35
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM281:01:32
Xamera Cup 2 - Mantorp-221:40:45
HiQ Grand Prix2,7 KM161:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM111:01:27
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM523:48:54
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM102:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM744:27
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1133:50
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM391:38:46
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM274:45:12
Östgötaloppet 2020115 KM222:43:06
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM91:04:49
Svanesunds Grand Prix1,1 KM61:04:46
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM4434:29
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com