SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Seniorer
Varv 25
Total tid 4:22:23
Nettotid 4:22:23
Detaljer
Distans totalt 190 km
Distans (varv) 7,6 km
Genomsnitt varv 10:29
43,44 km/t
Snabbaste varv 9:26
48,28 km/t
Långsammaste varv 11:18
40,30 km/t
Deltagare (#20)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Senior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 10:47 42,29 km/t 10:47 27 12:10:47
Varv 2 10:20 44,13 km/t 21:07 7 12:21:07
Varv 3 10:35 43,09 km/t 31:43 30 12:31:43
Varv 4 10:21 44,06 km/t 42:05 51 12:42:05
Varv 5 10:57 41,64 km/t 53:03 46 12:53:03
Varv 6 10:29 43,50 km/t 1:03:33 42 13:03:33
Varv 7 10:25 43,78 km/t 1:13:58 25 13:13:58
Varv 8 10:19 44,20 km/t 1:24:18 43 13:24:18
Varv 9 10:29 43,50 km/t 1:34:47 37 13:34:47
Varv 10 10:55 41,77 km/t 1:45:43 20 13:45:43
Varv 11 11:18 40,35 km/t 1:57:01 52 13:57:01
Varv 12 11:02 41,33 km/t 2:08:04 52 14:08:04
Varv 13 11:02 41,33 km/t 2:19:06 55 14:19:06
Varv 14 9:26 48,34 km/t 2:28:33 49 14:28:33
Varv 15 10:22 43,99 km/t 2:38:55 48 14:38:55
Varv 16 10:12 44,71 km/t 2:49:08 46 14:49:08
Varv 17 11:07 41,02 km/t 3:00:15 53 15:00:15
Varv 18 9:50 46,37 km/t 3:10:06 55 15:10:06
Varv 19 10:13 44,63 km/t 3:20:20 48 15:20:20
Varv 20 10:51 42,03 km/t 3:31:11 30 15:31:11
Varv 21 10:27 43,64 km/t 3:41:39 42 15:41:39
Varv 22 10:07 45,07 km/t 3:51:47 16 15:51:47
Varv 23 10:11 44,78 km/t 4:01:59 29 16:01:59
Varv 24 10:28 43,57 km/t 4:12:27 40 16:12:27
Varv 25 9:56 45,91 km/t 4:22:24 11 16:22:24
 
Varvtider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Östgötaloppet 2024115 KM172:43:38
Anundsloppet 20233,8 KM51:39:35
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM4429:43,50
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2958:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM352:11,33
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2131 KM93:48:51
U6 Cycle Tour - stage 614 KM4918:42,02
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM441:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM721:26:54
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM494:30:29
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM523:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM384:52,07
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM274:48:24
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM64:20:12
Falkenloppet 202310 KM63:00:25
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM81:32:51
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM372:40:51
Götene GP-1458:34
Östgötaloppet 2023115 KM12:43:21
Anundsloppet 20223,8 KM221:50:46
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM163:30:31
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM2427:57,28
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2947:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM402:14,88
Lars RP Kriterium4,3 KM81:28:41
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM213:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3718:29,32
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM371:12:41
U6 Cycle Tour - stage 431 KM484:27:57
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM281:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM244:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM314:46,14
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM94:28:59
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM123:55:24
Falkenloppet 202210 KM33:00:15
Kringelloppet GP 20223 KM3149:37
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
SWE CUP - Västboloppet162 KM334:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM441:03:37
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM441:01:54
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM303:48:17
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM121:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com