SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet

Results

Marcus JANSSON
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

25 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Seniorer
Varv 25
Total tid 4:22:23
Nettotid 4:22:23
Detaljer
Distans totalt 190 km
Distans (varv) 7,6 km
Genomsnitt varv 10:29
43,44 km/t
Snabbaste varv 9:32
47,80 km/t
Långsammaste varv 11:09
40,84 km/t
Deltagare (#18)
Marcus JANSSON
CK Hymer
Sverige
Senior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 10:48 42,22 km/t 10:48 31 12:10:48
Varv 2 10:19 44,20 km/t 21:07 3 12:21:07
Varv 3 10:41 42,68 km/t 31:49 48 12:31:49
Varv 4 10:13 44,63 km/t 42:02 18 12:42:02
Varv 5 10:51 42,03 km/t 52:54 5 12:52:54
Varv 6 10:42 42,62 km/t 1:03:36 58 13:03:36
Varv 7 10:30 43,43 km/t 1:14:07 53 13:14:07
Varv 8 10:17 44,34 km/t 1:24:24 59 13:24:24
Varv 9 10:27 43,64 km/t 1:34:52 51 13:34:52
Varv 10 10:51 42,03 km/t 1:45:43 24 13:45:43
Varv 11 11:09 40,90 km/t 1:56:53 2 13:56:53
Varv 12 11:05 41,14 km/t 2:07:58 35 14:07:58
Varv 13 11:01 41,39 km/t 2:19:00 14 14:19:00
Varv 14 9:32 47,83 km/t 2:28:32 44 14:28:32
Varv 15 10:16 44,42 km/t 2:38:48 14 14:38:48
Varv 16 10:22 43,99 km/t 2:49:11 59 14:49:11
Varv 17 11:07 41,02 km/t 3:00:18 60 15:00:18
Varv 18 9:48 46,53 km/t 3:10:07 59 15:10:07
Varv 19 10:07 45,07 km/t 3:20:14 19 15:20:14
Varv 20 11:02 41,33 km/t 3:31:17 60 15:31:17
Varv 21 10:26 43,71 km/t 3:41:44 60 15:41:44
Varv 22 10:02 45,45 km/t 3:51:47 15 15:51:47
Varv 23 10:13 44,63 km/t 4:02:00 45 16:02:00
Varv 24 10:25 43,78 km/t 4:12:26 14 16:12:26
Varv 25 10:00 45,60 km/t 4:22:26 30 16:22:26
 
Varvtider
Andra resultat för Marcus
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1352:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM242:04,72
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2131 KM153:38:51
U6 Cycle Tour - stage 614 KM1217:35,88
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM471:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM471:25:32
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM224:20:00
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM503:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM74:37,06
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM474:03:55
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM2438:35,12
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM164:26:20
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM1236:33,96
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM83:46:59
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM261:34:54
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM132:33:35
Götene GP-558:30
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM13:18:24
Östgötaloppet 2023115 KM342:43:26
Östgötatempot 202315 KM819:01,73
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM492:52:36
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM1072:34:55
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM623:32:43
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM83:25:11
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM826:08,90
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2547:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM152:00,68
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM274:42:10
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM51:05:04
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1457:18
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM214:29:03
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM2339:14,98
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM73:53:28
Falkenloppet 202210 KM243:00:15
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM23:57:17
Kinnekulleloppet29,5 KM23:34:39
Östgötaloppet 2021115 KM12:36:58
Östgötatempot 202115 KM318:15,53
SWE CUP - Västboloppet162 KM114:08:23
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM63:37:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM125:42,77
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1347:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM52:03,61
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM44:26:04
UMARA GP1,6 KM141:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM44:11:18
Kinnekulleloppet29,5 KM173:38:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM817:51,97
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM221:08:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM134:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM361:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM504:36:03
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM74:32,19
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM371:02:37
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM211:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM194:39:55
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM111:04:49
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com