Xamera Cup 3 - Axamo

Xamera Cup 3 - Axamo

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

Utgått under loppet


Distans Herrar Elit
Omgångar 20
Detaljer
Distans totalt 18,9 km
Distans (omgång) 0,95 km
Genomsnitt omgång 1:31
37,27 km/t
Snabbaste omgång 1:09
48,99 km/t
Långsammaste omgång 2:12
25,60 km/t
Deltagare (#41)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Klockan
Omgång 1 1:09 48,99 km/t 1:09 18:34:05
Omgång 2 1:29 37,94 km/t 2:39 18:35:34
Omgång 3 1:29 38,04 km/t 4:08 18:37:04
Omgång 4 1:31 37,06 km/t 5:40 18:38:36
Omgång 5 1:28 38,34 km/t 7:09 18:40:04
Omgång 6 1:27 39,05 km/t 8:36 18:41:32
Omgång 7 1:25 39,76 km/t 10:01 18:42:57
Omgång 8 1:29 38,19 km/t 11:30 18:44:26
Omgång 9 1:29 38,21 km/t 12:59 18:45:55
Omgång 10 1:32 36,68 km/t 14:32 18:47:28
Omgång 11 1:31 37,32 km/t 16:03 18:48:59
Omgång 12 1:32 36,61 km/t 17:36 18:50:32
Omgång 13 1:31 37,12 km/t 19:08 18:52:04
Omgång 14 1:31 37,29 km/t 20:39 18:53:35
Omgång 15 1:33 36,52 km/t 22:12 18:55:08
Omgång 16 1:27 38,73 km/t 23:40 18:56:36
Omgång 17 1:29 37,95 km/t 25:10 18:58:06
Omgång 18 1:29 37,83 km/t 26:40 18:59:35
Omgång 19 1:32 36,76 km/t 28:12 19:01:08
Omgång 20 2:12 25,60 km/t 30:25 19:03:21
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM42:32
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM1:05:07
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM4:39:25
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM1:36:33
Xamera Cup 2 - Mantorp-1:40:03
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM34:42
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM2:18:37
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM3:48:17
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM1:01:54
HiQ Grand Prix2,7 KM1:09:20
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM4:22:23
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM1:03:37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM4:53,72
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM4:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM1:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM4:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM19:52,59
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM3:49:11
Lars RP Kriterium4,3 KM1:26:33
Kinnekulle Cyclassic45 KM4:13:40
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM4:36:18
UMARA GP1,6 KM1:05:09
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM2:46,48
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-47:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM29:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM3:37:17
SWE CUP - Västboloppet162 KM4:15:22
Timing på Svenska Cykelforbundet (SCF). Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: kansli@scf.se