Xamera Cup 3 - Axamo

Xamera Cup 3 - Axamo

Results

Axel PERSMEEN
Jönköpings CK
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

23 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit - Kval 2
Varv 23
Total tid 34:13
Detaljer
Distans totalt 21,74 km
Distans (varv) 0,95 km
Genomsnitt varv 1:29
38,11 km/t
Snabbaste varv 1:09
48,92 km/t
Långsammaste varv 1:41
33,57 km/t
Deltagare (#46)
Axel PERSMEEN
Jönköpings CK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 1:09 48,92 km/t 1:09 11 16:48:23
Varv 2 1:28 38,40 km/t 2:38 11 16:49:51
Varv 3 1:29 38,16 km/t 4:07 12 16:51:21
Varv 4 1:31 37,31 km/t 5:38 10 16:52:52
Varv 5 1:31 37,19 km/t 7:09 11 16:54:23
Varv 6 1:28 38,54 km/t 8:38 11 16:55:52
Varv 7 1:27 39,00 km/t 10:05 9 16:57:19
Varv 8 1:27 38,70 km/t 11:33 9 16:58:47
Varv 9 1:29 37,99 km/t 13:02 8 17:00:16
Varv 10 1:30 37,55 km/t 14:33 10 17:01:47
Varv 11 1:31 37,06 km/t 16:05 11 17:03:19
Varv 12 1:28 38,40 km/t 17:33 11 17:04:47
Varv 13 1:29 38,00 km/t 19:03 13 17:06:17
Varv 14 1:29 37,99 km/t 20:32 11 17:07:46
Varv 15 1:29 38,19 km/t 22:02 10 17:09:15
Varv 16 1:29 38,12 km/t 23:31 12 17:10:45
Varv 17 1:29 37,83 km/t 25:01 12 17:12:15
Varv 18 1:29 37,98 km/t 26:30 12 17:13:44
Varv 19 1:27 38,81 km/t 27:58 12 17:15:12
Varv 20 1:30 37,71 km/t 29:28 15 17:16:42
Varv 21 1:29 38,02 km/t 30:58 15 17:18:11
Varv 22 1:33 36,31 km/t 32:31 15 17:19:45
Varv 23 1:41 33,57 km/t 34:13 15 17:21:27
 
Varvtider
Andra resultat för Axel
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM3127:47,56
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-4358:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM232:04,66
U6 Cycle Tour - stage 614 KM6119:27,60
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM521:10:59
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM291:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM684:46:12
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM673:34:06
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM294:49,53
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM3040:09,86
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM134:25:37
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM123:47:46
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM21:32:47
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM152:33:35
Götene GP-858:32
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM253:24:22
Östgötaloppet 2023115 KM462:43:29
Östgötatempot 202315 KM1820:04,06
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM502:52:38
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM442:33:54
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM913:48:17
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup25,8 KM173:04:42,14
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup 25,5 KM173:15:04
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM42:22:01
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM427:43,55
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-134:14
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM22:02,12
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM113:00:33
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM93:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM101:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM3117:13,21
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1939:40
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM32:32:14
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM103:07:40
Kinnekulleloppet29,5 KM73:03:28
Östgötaloppet 202182 KM11:54:26
SWE CUP - Västboloppet108 KM252:50:55
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM102:17:23
Kinnekulle Cyclassic45 KM13:16:05
Kinnekulleloppet29,5 KM43:00:26
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM944:44,99
Lars RP Kriterium4,3 KM71:19:29
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM482:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM2119:18,45
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM31:00:22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM153:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM281:19:38
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM463:16:12
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM74:42,74
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM401:03:21
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM192:42:46
Xamera Cup 2 - Mantorp-411:42:48
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM2840:00,83
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM122:18:37
Östgötaloppet 202052 KM21:15:00
Östgötatempot 202015 KM321:01,80
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM444:51
Kinnekulleloppet Tempo16 KM226:56,96
Svanesundstempot15 KM523:52,10
Svanesunds Grand Prix1,1 KM343:06
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM51:29:43
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM724:22,88
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: henrik.marvig@gmail.com