Xamera Cup 3 - Axamo

Xamera Cup 3 - Axamo

Results

Jon Rydholm
Jönköpings CK
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

23 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit - Kval 1
Varv 23
Total tid 34:45
Nettotid 34:42
Detaljer
Distans totalt 21,74 km
Distans (varv) 0,95 km
Genomsnitt varv 1:30
37,53 km/t
Snabbaste varv 1:26
39,35 km/t
Långsammaste varv 1:36
35,42 km/t
Deltagare (#31)
Jon Rydholm
Jönköpings CK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 1:26 39,25 km/t 1:26 24 16:01:26
Varv 2 1:33 36,49 km/t 2:59 25 16:02:59
Varv 3 1:29 37,82 km/t 4:29 24 16:04:29
Varv 4 1:29 38,01 km/t 5:59 23 16:05:59
Varv 5 1:28 38,24 km/t 7:28 22 16:07:28
Varv 6 1:26 39,26 km/t 8:54 21 16:08:54
Varv 7 1:30 37,64 km/t 10:25 18 16:10:25
Varv 8 1:31 37,21 km/t 11:56 13 16:11:56
Varv 9 1:33 36,57 km/t 13:29 13 16:13:29
Varv 10 1:28 38,42 km/t 14:58 14 16:14:58
Varv 11 1:29 38,04 km/t 16:27 14 16:16:27
Varv 12 1:31 36,99 km/t 17:59 21 16:17:59
Varv 13 1:29 38,18 km/t 19:28 17 16:19:28
Varv 14 1:27 38,79 km/t 20:56 17 16:20:56
Varv 15 1:28 38,29 km/t 22:25 19 16:22:25
Varv 16 1:36 35,42 km/t 24:01 19 16:24:01
Varv 17 1:35 35,72 km/t 25:36 21 16:25:36
Varv 18 1:33 36,47 km/t 27:09 17 16:27:09
Varv 19 1:34 36,14 km/t 28:44 19 16:28:44
Varv 20 1:32 36,62 km/t 30:16 19 16:30:16
Varv 21 1:31 37,10 km/t 31:48 17 16:31:48
Varv 22 1:30 37,80 km/t 33:18 19 16:33:18
Varv 23 1:26 39,35 km/t 34:45 18 16:34:45
 
Varvtider
Andra resultat för Jon
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Östgötaloppet 2024115 KM272:45:37
Östgötatempot 202415 KM718:51,54
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM264:48:24
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM2538:36,19
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM413:07:32
Falkenloppet 202310 KM243:00:25
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM353:27:39
Östgötaloppet 2023115 KM112:43:22
Östgötatempot 202315 KM1119:29,43
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM203:30:31
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM2127:48,26
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-3253:18
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM272:06,67
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM112:17:30
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM351:07
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM313:55:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM324:19:18
Kinnekulleloppet29,5 KM353:46:54
Östgötaloppet 2022115 KM312:45:48
Östgötatempot 202215 KM1720:20,28
Östgötaloppet 2021115 KM272:38:38
SWE CUP - Västboloppet162 KM254:15:07
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM2343:11,17
Xamera Cup 2 - Mantorp-361:41:50
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM263:48:10
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM92:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1444:27
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM141:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM324:45:12
Östgötaloppet 202052 KM31:14:16
Östgötatempot 202015 KM1419:45,68
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM121:04:49
Kinnekulleloppet Tempo16 KM1125:40,19
Svanesundstempot20 KM427:34,68
Svanesunds Grand Prix1,1 KM81:04:47
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM181:01:19
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2040:36
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM3043:51,34
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: henrik.marvig@gmail.com