Xamera Cup 4 - Kinnekulle

Xamera Cup 4 - Kinnekulle

Results

Jacob AHLSSON
Motala AIF CK
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

40 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 40
Total tid 2:18:39
Nettotid 2:18:37
Detaljer
Distans totalt 81,6 km
Distans (varv) 2,04 km
Genomsnitt varv 3:27
35,31 km/t
Snabbaste varv 2:28
49,37 km/t
Långsammaste varv 33:26
3,66 km/t
Deltagare (#211)
Jacob AHLSSON
Motala AIF CK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 2:58 41,11 km/t 2:58 11 14:02:58
Varv 2 2:38 46,37 km/t 5:37 19 14:05:37
Varv 3 2:44 44,56 km/t 8:21 3 14:08:21
Varv 4 2:32 48,28 km/t 10:53 1 14:10:53
Varv 5 2:36 46,97 km/t 13:30 2 14:13:30
Varv 6 2:44 44,53 km/t 16:15 38 14:16:15
Varv 7 2:39 46,08 km/t 18:54 6 14:18:54
Varv 8 2:38 46,29 km/t 21:33 3 14:21:33
Varv 9 2:28 49,37 km/t 24:02 1 14:24:02
Varv 10 2:40 45,86 km/t 26:42 6 14:26:42
Varv 11 2:48 43,51 km/t 29:30 2 14:29:30
Varv 12 2:43 44,91 km/t 32:14 1 14:32:14
Varv 13 2:46 44,08 km/t 35:01 30 14:35:01
Varv 14 2:40 45,70 km/t 37:41 18 14:37:41
Varv 15 2:30 48,90 km/t 40:11 3 14:40:11
Varv 16 2:49 43,34 km/t 43:01 11 14:43:01
Varv 17 2:51 42,75 km/t 45:53 10 14:45:53
Varv 18 2:47 43,84 km/t 48:40 13 14:48:40
Varv 19 2:43 44,80 km/t 51:24 3 14:51:24
Varv 20 2:38 46,27 km/t 54:03 9 14:54:03
Varv 21 2:40 45,71 km/t 56:44 9 14:56:44
Varv 22 2:41 45,61 km/t 59:25 4 14:59:25
Varv 23 2:39 46,18 km/t 1:02:04 12 15:02:04
Varv 24 2:35 47,32 km/t 1:04:39 28 15:04:39
Varv 25 2:47 43,76 km/t 1:07:27 46 15:07:27
Varv 26 2:45 44,47 km/t 1:10:12 34 15:10:12
Varv 27 2:53 42,42 km/t 1:13:05 18 15:13:05
Varv 28 2:57 41,42 km/t 1:16:02 32 15:16:02
Varv 29 3:08 38,88 km/t 1:19:11 52 15:19:11
Varv 30 33:26 3,66 km/t 1:52:37 7 15:52:37
Varv 31 2:40 45,83 km/t 1:55:17 20 15:55:17
Varv 32 2:34 47,53 km/t 1:57:52 15 15:57:52
Varv 33 2:42 45,30 km/t 2:00:34 24 16:00:34
Varv 34 2:37 46,66 km/t 2:03:11 9 16:03:11
Varv 35 2:39 45,97 km/t 2:05:51 8 16:05:51
Varv 36 2:33 47,99 km/t 2:08:24 6 16:08:24
Varv 37 2:33 47,97 km/t 2:10:57 6 16:10:57
Varv 38 2:35 47,11 km/t 2:13:33 3 16:13:33
Varv 39 2:34 47,57 km/t 2:16:08 6 16:16:08
Varv 40 2:31 48,61 km/t 2:18:39 31 16:18:39
 
Varvtider
Andra resultat för Jacob
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Lars RP Kriterium4,3 KM121:28:52
U6 Cycle Tour - stage 614 KM316:58,50
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM411:12:45
U6 Cycle Tour - stage 431 KM94:26:19
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM561:45:15
U6 Cycle Tour - stage 231 KM534:26:39
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM64:31,95
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1757:28
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM334:37:07
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM135:05,65
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM513:55:24
Falkenloppet 202210 KM563:00:58
Göteborgsgirot Grand Prix 2022-154:54
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM633:40:53
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM114:18:24
Giro Himledalen Tempo28,2 KM234:17,08
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM873:54:33
Östgötaloppet 2022115 KM332:46:39
Östgötatempot 202215 KM118:02,86
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM203:49:00
Falkenloppet10 KM12:26:00
Östgötaloppet 2021115 KM242:37:43
Östgötatempot 202115 KM117:35,07
SWE CUP - Västboloppet162 KM64:07:40
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM14:25:24
Kinnekulle Cyclassic45 KM114:11:23
Kinnekulleloppet29,5 KM93:36:10
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM238:35,50
Lars RP Kriterium4,3 KM281:27:25
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM273:50:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM417:21,74
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM651:21:57
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM234:20:02
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM201:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM274:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM34:25,56
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM581:08:12
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM574:23:49
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM414:16:47
Xamera Cup 2 - Mantorp-201:40:13
HiQ Grand Prix2,7 KM151:09:10
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM11:01:16
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM63:46:13
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM334:28,09
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM644:27
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1234:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM81:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM224:40:59
Östgötaloppet 2020115 KM142:41:15
Östgötatempot 202015 KM217:36,68
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: alexander.wetterhall@scf.se