Eric Pedersen
CK Bure
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

32 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Juniorer
Varv 32
Total tid 54:13
Nettotid 54:13
Detaljer
Distans totalt 35,2 km
Distans (varv) 1,1 km
Genomsnitt varv 1:40
39,52 km/t
Snabbaste varv 1:27
45,36 km/t
Långsammaste varv 2:00
32,75 km/t
Deltagare (#73)
Eric Pedersen
CK Bure
Sverige
Man
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 0 0:48 0:48 3 13:40:48
Varv 1 1:28 44,67 km/t 2:16 2 13:42:16
Varv 2 1:36 40,91 km/t 3:53 6 13:43:53
Varv 3 1:37 40,43 km/t 5:31 7 13:45:31
Varv 4 1:28 44,88 km/t 6:59 2 13:46:59
Varv 5 1:37 40,70 km/t 8:37 5 13:48:37
Varv 6 1:35 41,47 km/t 10:12 3 13:50:12
Varv 7 1:44 38,05 km/t 11:56 4 13:51:56
Varv 8 1:37 40,82 km/t 13:33 8 13:53:33
Varv 9 1:44 37,75 km/t 15:18 5 13:55:18
Varv 10 1:29 44,33 km/t 16:47 4 13:56:47
Varv 11 1:40 39,54 km/t 18:28 1 13:58:28
Varv 12 1:51 35,52 km/t 20:19 5 14:00:19
Varv 13 1:48 36,46 km/t 22:08 6 14:02:08
Varv 14 1:36 40,85 km/t 23:45 4 14:03:45
Varv 15 1:48 36,56 km/t 25:33 3 14:05:33
Varv 16 1:45 37,49 km/t 27:18 6 14:07:18
Varv 17 1:28 44,62 km/t 28:47 4 14:08:47
Varv 18 1:44 37,80 km/t 30:32 4 14:10:32
Varv 19 1:49 36,10 km/t 32:22 2 14:12:22
Varv 20 1:28 44,79 km/t 33:50 5 14:13:50
Varv 21 1:37 40,57 km/t 35:28 3 14:15:28
Varv 22 1:51 35,36 km/t 37:20 5 14:17:20
Varv 23 1:47 36,71 km/t 39:08 8 14:19:08
Varv 24 1:32 42,95 km/t 40:40 5 14:20:40
Varv 25 1:48 36,61 km/t 42:28 2 14:22:28
Varv 26 1:39 39,74 km/t 44:08 5 14:24:08
Varv 27 1:33 42,43 km/t 45:41 3 14:25:41
Varv 28 1:48 36,63 km/t 47:29 2 14:27:29
Varv 29 2:00 32,75 km/t 49:30 1 14:29:30
Varv 30 1:48 36,59 km/t 51:18 1 14:31:18
Varv 31 1:27 45,36 km/t 52:45 1 14:32:45
Varv 32 1:28 44,83 km/t 54:14 5 14:34:14
 
Varvtider
Andra resultat för Eric
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1952:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM61:56,83
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM64:43:33
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1036:47,60
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM114:20:12
Falkenloppet 202310 KM113:00:25
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM163:47:47
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM121:32:54
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM4145:52
Götene GP-1658:35
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM23:18:28
Östgötaloppet 2023115 KM62:43:21
Östgötatempot 202315 KM718:55,71
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 33 KM1355:21
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM174:42:00
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2022 Stage 2121 KM93:29:01
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM183:39:58
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM124:28:59
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM1037:53,40
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM143:55:24
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM53:39:24
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM24:15:54
Giro Himledalen Tempo28,2 KM936:36,86
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM53:58:23
Kinnekulleloppet29,5 KM93:35:38
SWE CUP - Västboloppet108 KM12:50:23
Kinnekulle Cyclassic45 KM73:16:11
Kinnekulleloppet29,5 KM33:00:25
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM122:19:20
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM618:48,54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM11:00:22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM73:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM11:18:55
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM163:01:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM64:42,70
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM231:01:31
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM112:42:43
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM231:57:46,78
Slagelseløbet 202128,32 KM332:45:03,66
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM193:48:10
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM1438:01,15
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM162:18:38
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM2845:23
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1734:42
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-1649:47
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-1545:32
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM52:49:33
Hagströmska CX SWE-cup-754:52,36
Hagströmska CX-pokalen-454:25,91
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM654:24
Kinnekulleloppet Tempo16 KM225:11,64
Svanesundstempot20 KM527:44,30
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM3340:36
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM743:49,68
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM291:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM261:46:05
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: cykel@svanesundsgif.se