Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP

Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP

Results

Paul GREIJUS
Tullinge SK
Resultat

33 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Klass A
Varv 33
Total tid 44:38
Detaljer
Distans totalt 26,4 km
Distans (varv) 0,8 km
Genomsnitt varv 1:21
35,48 km/t
Snabbaste varv 1:13
39,05 km/t
Långsammaste varv 1:26
33,33 km/t
Deltagare (#261)
Paul GREIJUS
Tullinge SK
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 1:13 39,05 km/t 1:13 3 18:36:09
Varv 2 1:18 36,53 km/t 2:32 10 18:37:27
Varv 3 1:17 37,00 km/t 3:50 11 18:38:45
Varv 4 1:18 36,69 km/t 5:08 13 18:40:04
Varv 5 1:18 36,51 km/t 6:27 15 18:41:23
Varv 6 1:22 35,00 km/t 7:50 14 18:42:45
Varv 7 1:22 34,77 km/t 9:12 17 18:44:08
Varv 8 1:26 33,33 km/t 10:39 17 18:45:34
Varv 9 1:25 33,87 km/t 12:04 16 18:46:59
Varv 10 1:22 35,08 km/t 13:26 16 18:48:21
Varv 11 1:20 35,72 km/t 14:47 16 18:49:42
Varv 12 1:19 36,17 km/t 16:06 17 18:51:02
Varv 13 1:18 36,48 km/t 17:25 17 18:52:20
Varv 14 1:21 35,44 km/t 18:46 17 18:53:42
Varv 15 1:19 36,19 km/t 20:06 15 18:55:01
Varv 16 1:21 35,46 km/t 21:27 15 18:56:23
Varv 17 1:21 35,40 km/t 22:49 15 18:57:44
Varv 18 1:21 35,25 km/t 24:10 13 18:59:06
Varv 19 1:20 35,75 km/t 25:31 14 19:00:26
Varv 20 1:21 35,12 km/t 26:53 14 19:01:48
Varv 21 1:21 35,24 km/t 28:15 13 19:03:10
Varv 22 1:21 35,40 km/t 29:36 13 19:04:31
Varv 23 1:21 35,15 km/t 30:58 13 19:05:53
Varv 24 1:21 35,32 km/t 32:19 12 19:07:15
Varv 25 1:22 34,88 km/t 33:42 12 19:08:37
Varv 26 1:25 33,71 km/t 35:07 11 19:10:03
Varv 27 1:23 34,58 km/t 36:31 12 19:11:26
Varv 28 1:19 36,20 km/t 37:50 12 19:12:46
Varv 29 1:20 35,77 km/t 39:11 12 19:14:06
Varv 30 1:21 35,27 km/t 40:32 12 19:15:28
Varv 31 1:23 34,58 km/t 41:56 12 19:16:51
Varv 32 1:24 34,07 km/t 43:20 12 19:18:16
Varv 33 1:17 36,97 km/t 44:38 11 19:19:33
 
Varvtider
Andra resultat för Paul
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM582:50:24
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM482:32:54
Brugsen Askov løbet 2024 - Vejen BC - Bording Cup Dame & Herre Elite #1184,5 KM644:32:57
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM52:43:57
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM427:09,85
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-344:36
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM11:59,39
Stockholms Landsvägscup #5 - Scania Demobana GP3 KM338:57
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb15,6 KM32:38:03
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM72:35:57
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM2858:44
Randers Bike Week 2023 #1 TT10,6 KM1113:33
U6 Cycle Tour - stage 614 KM1418:21,93
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM81:00:14
U6 Cycle Tour - stage 418,8 KM31:15:09
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM112:53:01
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM72:07:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM94:46,48
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM152:49:27
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM539:36,43
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM93:07:32
Falkenloppet 202310 KM51:44:55
Etapp 3 XCC-423:55
Etapp 2 XCO (UCI C1)-61:13:37
Etapp 1 XCT, Prolog med bergstempo-73:20
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM42:54:11
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM839:57,65
Svenska Mästerskapen Cykelcross 2023 Ring Knutstorp2,4 KM144:24
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 43 KM142:13
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 33 KM139:56
Stockholm Cyclocross UCI C2 SWECUP-144:35
CX Täby Park UCI C2 SWECUP-144:32
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 2-253:21
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 1-258:05
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM23:13:04
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM240:35,63
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM82:58:25
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM473:22:43
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM321:59:24
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM7318:20,64
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM939:40
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM63:07:40
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 20222,8 KM143:03
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-443:26
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-537:41
Hallbyrundan XCO - SWE Cup4,4 KM453:52
Hallbyrundan XCC - SWE Cup1,6 KM1316:39
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM11:54:08
Svanesunds 3-dagars - etapp 315 KM1006,63
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-129:51
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM32:18,05
SWE Cup XCO - Järfälla XCO5 KM452:18
Götenetempot15 KM222:44,89
Kinnekulleloppet29,5 KM11:40:37
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana3 KM652:06
SM i Mountainbike XCO Söndag 20214 KM1349:46
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202116 KM122:33,68
SM i Mountainbike XCT 20214,7 KM613:35,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM420:05,98
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1250:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 493 KM12:33:39
Postnord U6 Cycle Tour - stage 345 KM21:18:33
Postnord U6 Cycle Tour - stage 292,5 KM52:34:15
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM75:00,92
Framtidens IK’s GP 20212,3 KM244:57
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM145:40
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master 7,6 KM81:35:51
HiQ Grand Prix2,8 KM152:25
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM133:45
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-140:54
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-136:06
SM i Mountainbike XCO 202016,4 KM854:32
Huskvarna Mountain 20203,9 KM1059:30
Hallbyrundan 20203,3 KM554:15
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM81:29:43
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM2854:35
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM924:31,10
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM3529:30
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM1755:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: oskar.ekman@hotmail.com