U6 Cycle Tour - stage 3

Results

Niklas Jagerstal
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat

9 varv

Timmar Minuter Sekunder

Klass Herrar Elit
Varv 9
Total tid 1:33:20
Nettotid 1:33:20
Detaljer
Distans totalt 67,5 km
Distans (varv) 7,5 km
Genomsnitt varv 10:01
44,87 km/t
Snabbaste varv 9:42
46,37 km/t
Långsammaste varv 10:38
42,25 km/t
Deltagare (#128)
Niklas Jagerstal
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE
Sverige
Varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 0 3:12 3:12 1 10:33:12
Varv 1 9:50 45,73 km/t 13:02 1 10:43:02
Varv 2 9:42 46,37 km/t 22:45 1 10:52:45
Varv 3 9:54 45,43 km/t 32:39 1 11:02:39
Varv 4 10:00 44,99 km/t 42:39 2 11:12:39
Varv 5 10:06 44,53 km/t 52:45 2 11:22:45
Varv 6 9:53 45,51 km/t 1:02:39 2 11:32:39
Varv 7 10:38 42,25 km/t 1:13:18 3 11:43:18
Varv 8 10:12 44,06 km/t 1:23:30 3 11:53:30
Varv 9 9:57 45,19 km/t 1:33:28 3 12:03:28
 
Varvtider
Andra resultat för Niklas
ArrangemangKlassPlaceringNettotid
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM432:45:29
Thy 2024 - 3 Dage i Nord - #2 Campione Cup15 KM532:32:55
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup153,6 KM383:33:36
Brugsen Askov løbet 2024 - Vejen BC - Bording Cup Dame & Herre Elite #1184,5 KM494:26:32
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 202328,5 KM736:44,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1852:54
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM152:01,20
CK Lunedis Allians GP 20232,09 KM347:22
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM244:48:24
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM474:20:22
Falkenloppet 202310 KM273:00:25
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM223:47:49
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM91:32:52
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM282:34:49
Götene GP-1758:35
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM213:22:28
Östgötaloppet 2023115 KM182:43:23
Svenska Mästerskapen Cykelcross 2023 Ring Knutstorp2,4 KM141:06:45
Musettecross Cup 2022 - Lopp 32 KM654:01
Musettecross Cup 2022 - Lopp 22 KM450:03
Musettecross Cup 2022 - Lopp 12 KM652:41
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM43:25:11
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM926:12,74
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1747:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM111:58,57
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM34:37:46
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM81:05:15
CK Pedali Allians GP2 KM536:51
Lars RP Kriterium4,3 KM101:28:41
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM273:40:05
U6 Cycle Tour - stage 614 KM2217:56,48
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM171:11:23
U6 Cycle Tour - stage 431 KM44:22:13
U6 Cycle Tour - stage 231 KM314:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM174:39,41
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans 2022-1057:15
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM164:28:59
Staffanstorps CKs Allians GP2 KM237:42
Höllviken CKs Allians GP2 KM737:03
Lyngbyloppet9,4 KM102:50:40
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM592:34:57
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM603:38:15
Östgötaloppet 2022115 KM122:43:38
Östgötatempot 202215 KM1019:25,96
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM183:48:52
Falkenloppet10 KM332:26:47
SWE CUP - Västboloppet162 KM134:08:30
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM34:26:04
UMARA GP1,6 KM101:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM234:13:42
Kinnekulleloppet29,5 KM133:38:18
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM841:13,09
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM194:19:28
Lars RP Kriterium4,3 KM81:26:27
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM183:49:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1218:05,14
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM191:08:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM174:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM141:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM144:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM84:33,61
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM201:01:30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM384:22:23
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM264:11:21
Xamera Cup 2 - Mantorp-101:40:04
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM223:48:10
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM837:03,49
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM292:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM844:27
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM233:50
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM292:27:40,75
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM221:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM174:39:55
Östgötaloppet 2020115 KM112:40:30
Östgötatempot 202015 KM1519:46,62
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM131:04:49
Kinnekulleloppet Tempo16 KM825:18,78
Svanesunds Grand Prix1,1 KM71:04:47
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se