Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart

Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart

Results

Axel GILLJAM
Svealand Cycling Team
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 43,33 km/t
Tempo 1:23 min/km
Deltager (#693)
Axel GILLJAM
Svealand Cycling Team
Sverige
Mand, 18 år (20 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Tempo Tid Klokken
Hill sprint 1,8 km 2:14,08 48,36 km/t 2:14,08 13:03:44
Mål 10,6 km 14:56,27 42,58 km/t 17:10,35 13:18:40
Total 12,4 km 17:10,35 43,33 km/t 17:10,35 13:18:40
 
Andre resultater for Axel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Landskrona CK:s Allianstempo 202310 KM112:53,55
CK Lunedis Allians GP 20232,09 KM147:00
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb15,6 KM462:59:47
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb12,4 KM462:47:12
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium4,2 KM661:04:33
Randers Bike Week 2023 #1 TT10,6 KM3913:54
U6 Cycle Tour - stage 614 KM2517:58,09
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM361:10:44
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM321:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM634:34:42
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM143:31:35
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM344:51,38
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje7,7 KM224:48:24
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM274:20:12
Falkenloppet 202310 KM521:37:59
Ringens Allians GP 20232 KM548:36
Staffanstorps CKs Allians GP 20232 KM1437:16
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM264:27:33
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 202328,2 KM1938:08,45
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM943:52:15
Brudfjällsracet SWE cup #6 202247 KM12:17:30
Lars RP Kriterium4,3 KM11:15:30
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM12:20:45
U6 Cycle Tour - stage 614 KM518:25,38
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM21:02:29
U6 Cycle Tour - stage 431 KM122:59:19
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM81:17:22
U6 Cycle Tour - stage 231 KM53:07:56
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM144:57,71
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM13:13:04
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM139:53,48
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM42:58:20
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM233:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM181:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1639:40
CK Ringen Allianstempo10 KM112:50,06
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM43:07:40
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM62:20:14
Falkenloppet10 KM11:45:41
SWE CUP - Västboloppet108 KM72:50:48
Staffanstorps CKs Allians GP2,09 KM136:50
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM12:13:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM227:15,54
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1334:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM22:08,30
Landskrona CK:s Allianstempo10 KM112:48,77
CK Ringen Allianstempo10 KM112:49,18
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM72:17:19
UMARA GP1,6 KM255:18
CK Lunedis Allians GP2,09 KM237:29
Kinnekulle Cyclassic45 KM153:16:13
Kinnekulleloppet29,5 KM123:00:43
Örestads Allianstempo10 KM112:03,77
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM743:53,55
CK Pedali Allians GP2,09 KM236:43
Lars RP Kriterium4,3 KM11:19:00
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM62:19:20
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1219:04,11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM161:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM93:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM141:19:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM263:07:33
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM84:45,20
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM52:42:43
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM241:57:47,05
Slagelseløbet 202128,32 KM102:41:06,03
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM303:03:23
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1645:17
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1134:42
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-2246:24
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-2342:22
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM144:44
Kinnekulleloppet Tempo16 KM427:22,68
Svanesundstempot15 KM223:13,46
Svanesunds Grand Prix1,1 KM243:06
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM11:29:43
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM222:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM204:52:29
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM261:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM191:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3115:29
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM122:55,73
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM172:02:11
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM261:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM111:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM211:32:30
Tidtagning ved DCU Distrikt JF.