Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb

Results

Gustav LOVIDIUS
Södertälje CK
Resultat

16 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 16
Samlet tid 39:40
Nettotid 39:40
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 27,2 km
Distance (omgang) 1,7 km
Gennemsnit omgang 2:29
41,01 km/t
Hurtigste omgang 2:18
44,16 km/t
Langsomste omgang 2:39
38,29 km/t
Deltager (#698)
Gustav LOVIDIUS
Södertälje CK
Sverige
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:39 38,39 km/t 2:39 11 18:22:39
Omgang 2 2:24 42,43 km/t 5:03 15 18:25:03
Omgang 3 2:24 42,33 km/t 7:28 15 18:27:28
Omgang 4 2:24 42,49 km/t 9:52 15 18:29:52
Omgang 5 2:30 40,70 km/t 12:22 16 18:32:22
Omgang 6 2:20 43,50 km/t 14:43 16 18:34:43
Omgang 7 2:33 39,86 km/t 17:16 16 18:37:16
Omgang 8 2:32 40,10 km/t 19:49 16 18:39:49
Omgang 9 2:33 39,86 km/t 22:22 16 18:42:22
Omgang 10 2:28 41,25 km/t 24:51 16 18:44:51
Omgang 11 2:33 39,79 km/t 27:25 16 18:47:25
Omgang 12 2:28 41,08 km/t 29:54 16 18:49:54
Omgang 13 2:39 38,29 km/t 32:34 16 18:52:34
Omgang 14 2:26 41,71 km/t 35:00 16 18:55:00
Omgang 15 2:28 41,26 km/t 37:29 15 18:57:29
Omgang 16 2:18 44,16 km/t 39:47 15 18:59:47
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav
ArrangementDistancePlaceringNettotid
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM12:57:41
Falkenloppet 202210 KM11:42:29
Kringelloppet GP 20223 KM139:58
Arlanda Testtrack Race 20222,4 KM146:05
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM273:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM151:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM2817:12,36
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM33:07:40
Giro Himledalen Tempo28,2 KM138:08,90
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM164:02:30
Kinnekulleloppet29,5 KM13:02:59
Östgötaloppet 202182 KM141:54:29
SWE CUP - Västboloppet108 KM22:50:47
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM32:13:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM427:41,98
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-234:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM42:10,50
Kinnekulle Cyclassic45 KM243:16:14
Kinnekulleloppet29,5 KM63:00:32
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana3 KM552:06
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM643:40,25
Lars RP Kriterium4,3 KM51:19:28
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM232:19:21
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1819:16,95
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM211:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM43:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM91:19:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM72:56:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM134:46,71
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM62:42:43
Xamera Cup 2 - Mantorp-141:40:05
HiQ Grand Prix2,8 KM250:46
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM41:01:30
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM323:48:21
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM1337:52,27
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM172:18:37
Östgötaloppet 202052 KM11:15:00
Östgötatempot 202015 KM220:59,45
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM820:26
Kinnekulleloppet Tempo16 KM126:07,49
Svanesundstempot15 KM423:19,86
Svanesunds Grand Prix1,1 KM143:05
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM61:29:43
Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP0,8 KM1331:46
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM2254:35
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM222:57,85
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM2150:56
Postnord Training Challenge - Stockholm CF2,4 KM752:55
Tidtagning ved DCU Distrikt JF.