Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup

Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup

Results

Axel PERSMEEN
Jönköpings CK
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 5
Samlet tid 3:04:42,14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 129 km
Distance (omgang) 25,8 km
Gennemsnit omgang 36:56,42
41,91 km/t
Hurtigste omgang 36:09,91
42,80 km/t
Langsomste omgang 37:44,97
41,01 km/t
Deltager (#187)
Axel PERSMEEN
Jönköpings CK
Sverige
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 36:41,83 42,18 km/t 36:41,83 13 13:25:41
Omgang 2 36:30,13 42,41 km/t 1:13:11,96 33 14:02:11
Omgang 3 37:35,29 41,18 km/t 1:50:47,25 27 14:39:47
Omgang 4 36:09,91 42,80 km/t 2:26:57,17 19 15:15:57
Omgang 5 37:44,97 41,01 km/t 3:04:42,14 17 15:53:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Axel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Aalborg 2024 - 3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET17,9 KM332:44:28
Hjørring 2024 - 3 Dage i Nord - #1 Campione Cup153,6 KM263:33:33
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM3127:47,56
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-4358:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM232:04,66
U6 Cycle Tour - stage 614 KM6119:27,60
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM521:10:59
U6 Cycle Tour - stage 47,5 KM291:25:22
U6 Cycle Tour - stage 331,2 KM684:46:12
U6 Cycle Tour - stage 231,2 KM673:34:06
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM294:49,53
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM3040:09,86
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202360 KM134:25:37
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP11 KM123:47:46
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium4,3 KM21:32:47
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet11,2 KM152:33:35
Götene GP-858:32
Kinnekulle Energi-loppet13,2 KM253:24:22
Östgötaloppet 2023115 KM462:43:29
Östgötatempot 202315 KM1820:04,06
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM502:52:38
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM442:33:54
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM913:48:17
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup 25,5 KM173:15:04
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM42:22:01
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM427:43,55
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-134:14
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM22:02,12
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM113:00:33
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM93:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM101:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM3117:13,21
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM1939:40
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM32:32:14
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM103:07:40
Kinnekulleloppet29,5 KM73:03:28
Östgötaloppet 202182 KM11:54:26
SWE CUP - Västboloppet108 KM252:50:55
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM102:17:23
Kinnekulle Cyclassic45 KM13:16:05
Kinnekulleloppet29,5 KM43:00:26
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM944:44,99
Lars RP Kriterium4,3 KM71:19:29
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM482:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM2119:18,45
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM31:00:22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM153:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM281:19:38
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM463:16:12
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM74:42,74
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM401:03:21
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM192:42:46
Xamera Cup 2 - Mantorp-411:42:48
SWE CUP - Giro Himledalen Tempo28 KM2840:00,83
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM122:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1534:13
Östgötaloppet 202052 KM21:15:00
Östgötatempot 202015 KM321:01,80
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM444:51
Kinnekulleloppet Tempo16 KM226:56,96
Svanesundstempot15 KM523:52,10
Svanesunds Grand Prix1,1 KM343:06
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM51:29:43
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM724:22,88
Tidtagning ved DCU Distrikt Sjælland. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lars@bang-maarfelt.dk