Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13P |
Points | 2 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 10:10 |
Start time | 14:47:00 |
End time | 14:57:10 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 31.28 km/h |
Pace | 1:55 min/km |
Participant (#421)
Karolina Gormsen | |
Ordrup Cykle Club | |
Denmark | |
Female, 11 years (13 today) |
Other results for Karolina
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 7 | 4 laps | 1:05:28 | 31.53 km/h | 1:54 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 7 | 3 laps | 1:00:18 | 32.24 km/h | 1:51 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 4 | 3 laps | 58:58.56 | 31.44 km/h | 1:54 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 8.5 KM | 2 | 1 laps | 58:21 | 8.74 km/h | 6:51 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 2 | 6 laps | 1:26:31 | 24.96 km/h | 2:24 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 10 | 6 laps | 1:30:48 | 31.12 km/h | 1:55 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 9 | 31:28 | 31:28 | 31.58 km/h | 1:53 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 3 | 4 laps | 1:16:29.36 | 29.49 km/h | 2:02 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 14.3 KM | 2 | 26:56 | 26:56 | 31.84 km/h | 1:53 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 6 | 4 laps | 1:47:21 | 26.83 km/h | 2:14 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 6 | 3 laps | 1:14:40 | 29.41 km/h | 2:02 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 9 | 3 laps | 1:42:59 | 28.31 km/h | 2:07 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 43.8 KM | 11 | 4:56:37 | 4:56:37 | 8.86 km/h | 6:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 9 | 22:38.42 | 22:36.35 | 21.23 km/h | 2:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 9 | 5 laps | 14:57 | 34.09 km/h | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 12 | 2 laps | 1:23:39 | 27.68 km/h | 2:10 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 3 | 5 laps | 1:38:16 | 28.02 km/h | 2:08 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 3 | 5 laps | 1:16:39 | 29.35 km/h | 2:02 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 3 | 36:56 | 36:56 | 59.54 km/h | 1:00 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 2.7 KM | 1 | 1 laps | 7:35 | 21.35 km/h | 2:48 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 7.1 KM | 4 | 5 laps | 1:01:18.74 | 34.74 km/h | 1:43 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 3 | 3 laps | 1:19:23.18 | 30.16 km/h | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 4 | 7 laps | 1:20:42 | 28.62 km/h | 2:05 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 3 | 6 laps | 1:00:20 | 29.83 km/h | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 13.1 KM | 4 | 3 laps | 1:18:40 | 29.97 km/h | 2:00 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06/04/2023 | 14 KM | 2 | 3 laps | 1:18:39.58 | 32.04 km/h | 1:52 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 4 | 3 laps | 49:22 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03/12/2022 | 3000 Metres | 2 | 3 laps | 39:39 | 13.61 km/h | 4:24 min/km |
Crosstosseløbet 2022 | 06/11/2022 | 2.5 KM | 2 | 3 laps | 25:00 | 17.99 km/h | 3:20 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 3 | 3 laps | 1:01:22.78 | 26.89 km/h | 2:13 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 3 | 6 laps | 35:03.39 | 28.55 km/h | 2:06 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 2 | 3 laps | 47:55.16 | 28.17 km/h | 2:07 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 3 | 4 laps | 30:31.65 | 31.45 km/h | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 3 | 19:52.61 | 19:52.61 | 30.19 km/h | 1:59 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01/05/2022 | 9.1 KM | 2 | 3 laps | 50:04.94 | 32.71 km/h | 1:50 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19/09/2021 | 5.2 KM | 1 | 5 laps | 55:25.59 | 28.15 km/h | 2:07 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 11.1 KM | 2 | 2 laps | 45:44.94 | 29.12 km/h | 2:03 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04/09/2021 | 13.4 KM | 1 | 2 laps | 57:54.54 | 27.77 km/h | 2:09 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22/08/2021 | 2 KM | 1 | 6 laps | 21:00.42 | 34.27 km/h | 1:45 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21/08/2021 | 12 KM | 1 | 24:31.79 | 24:31.79 | 29.35 km/h | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 3 | 3:05:23 | 3:05:23 | 5.05 km/h | 11:53 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 3 | 2 laps | 52:07 | 28.55 km/h | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 3 | 6 laps | 55:20 | 27.32 km/h | 2:11 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 2 | 2 laps | 39:20 | 26.23 km/h | 2:17 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 4 | 1 laps | 23:17 | 27.06 km/h | 2:13 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 8.5 KM | 2 | 2 laps | 45:06 | 22.62 km/h | 2:39 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk