Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Points | 0 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:43 |
Start time | 14:34:30 |
End time | 14:44:13 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 32.68 km/h |
Pace | 1:50 min/km |
Participant (#6)
Felix Würtz Ingvardsen | |
Randers Cykleklub af 1910 | |
Denmark | |
Male, 11 years (14 today) |
Other results for Felix Würtz
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 7.3 KM | 6 | 5 laps | 58:07.50 | 37.68 km/h | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 14 | 4 laps | 53:23 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 10 | 3 laps | 50:44 | 38.31 km/h | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 7 | 2 laps | 1:22:53 | 36.63 km/h | 1:38 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 8.5 KM | 8 | 2 laps | 57:31 | 17.73 km/h | 3:23 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 3 | 6 laps | 1:00:03 | 35.97 km/h | 1:40 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 8 | 2 laps | 1:12:48 | 35.60 km/h | 1:41 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 7 | 3 laps | 1:08:53 | 37.63 km/h | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 26 | 3 laps | 1:20:37 | 34.83 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 5 | 3 laps | 1:02:36 | 35.65 km/h | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 8 | 7 laps | 48:06 | 36.67 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 5.3 KM | 12 | 7:52 | 7:52 | 40.34 km/h | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 12 | 4 laps | 1:18:49 | 36.54 km/h | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 5 | 3 laps | 1:02:40 | 35.04 km/h | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 19 | 2 laps | 1:07:06 | 34.33 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 17 | 3 laps | 1:24:16 | 34.60 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 43.8 KM | 15 | 4:24:46 | 4:24:46 | 9.93 km/h | 6:02 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 13 | 3 laps | 1:17:13 | 36.60 km/h | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 23 | 20:11.42 | 20:09.56 | 23.81 km/h | 2:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 17 | 7 laps | 18:02 | 39.56 km/h | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 17 | 2 laps | 1:05:06 | 35.57 km/h | 1:41 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 12 | 3 laps | 1:13:16.56 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 11 KM | 3 | 3 laps | 55:13 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23/04/2023 | 1.75 KM | 4 | 12 laps | 33:37 | 37.46 km/h | 1:36 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 14 | 3 laps | 1:11:44.42 | 33.37 km/h | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 14 | 3 laps | 47:39 | 32.48 km/h | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 3 | 2 laps | 39:38 | 32.69 km/h | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 7 | 1 laps | 50:00 | 30.35 km/h | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 4 | 4 laps | 1:06:44 | 28.77 km/h | 2:05 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 8 | 3 laps | 48:49 | 31.34 km/h | 1:54 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21/08/2022 | 1900 Metres | 11 | 28:18 | 28:18 | 32.21 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 12 | 2 laps | 1:01:10 | 30.60 km/h | 1:57 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 10 | 2:47:55 | 2:47:55 | 5.57 km/h | 10:45 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 12 | 2 laps | 46:51 | 31.75 km/h | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 14 | 6 laps | 50:47 | 29.77 km/h | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 5.3 KM | 8 | 9:07 | 9:07 | 34.83 km/h | 1:43 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 6.4 KM | 6 | 3 laps | 36:09 | 31.87 km/h | 1:52 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 9 | 2 laps | 46:57 | 30.66 km/h | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 9 | 2 laps | 48:23 | 30.25 km/h | 1:59 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 3 | 2 laps | 45:53 | 30.60 km/h | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 8 | 2 laps | 1:04:48 | 30.00 km/h | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 20 | 1 laps | 29:12 | 32.24 km/h | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 8 | 23:04.86 | 23:04.86 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 8 | 4 laps | 13:23 | 30.48 km/h | 1:58 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 6 | 3 laps | 45:02 | 30.37 km/h | 1:58 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 7 | 2 laps | 1:01:33 | 28.07 km/h | 2:08 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 11 KM | 12 | 2 laps | 52:13 | 25.28 km/h | 2:22 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 3 | 2 laps | 39:40 | 30.25 km/h | 1:59 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 3 | 4 laps | 1:01:25 | 29.31 km/h | 2:02 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 3.8 KM | 5 | 6 laps | 47:56 | 28.54 km/h | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 7 | 1 laps | 46:16 | 29.82 km/h | 2:00 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 10 | 2 laps | 51:49 | 31.40 km/h | 1:54 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 8 | 26:10.65 | 26:10.65 | 31.40 km/h | 1:54 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 7 | 4 laps | 57:14 | 31.44 km/h | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 7 | 4 laps | 57:37 | 30.20 km/h | 1:59 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 8 | 1 laps | 23:12 | 29.12 km/h | 2:03 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 17 | 2:55:58 | 2:55:58 | 5.32 km/h | 11:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 18 | 2 laps | 49:11 | 30.25 km/h | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 20 | 6 laps | 52:53 | 28.59 km/h | 2:05 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 12 | 1 laps | 45:29 | 28.48 km/h | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 10 | 1 laps | 45:27 | 30.36 km/h | 1:58 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 6.79 KM | 7 | 4 laps | 52:45.86 | 30.88 km/h | 1:56 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 14 | 2 laps | 46:30 | 30.97 km/h | 1:56 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 13 | 2 laps | 48:49 | 29.99 km/h | 2:00 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 11 | 2 laps | 1:03:26 | 27.24 km/h | 2:12 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 9.1 KM | 9 | 3 laps | 59:33.62 | 27.50 km/h | 2:10 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 7 | 2 laps | 27:43.54 | 31.60 km/h | 1:53 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 10 | 3 laps | 28:21 | 26.03 km/h | 2:18 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 1 | 12 laps | 18:33 | 38.78 km/h | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 6 | 2 laps | 33:04 | 31.19 km/h | 1:55 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 5 | 1 laps | 20:25 | 30.85 km/h | 1:56 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 1 | 1 laps | 27:36 | 29.47 km/h | 2:02 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 4 | 18:22 | 18:22 | 32.01 km/h | 1:52 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 5 | 5 laps | 10:48 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 13 | 2:05 | 2:05 | 34.42 km/h | 1:44 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 6 | 1 laps | 28:40 | 30.13 km/h | 1:59 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 10 KM | 5 | 10 laps | 13:04 | 458.67 km/h | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 3 | 13 laps | 17:19 | 33.78 km/h | 1:46 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 3 | 1:15 | 1:15 | 35.73 km/h | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30/08/2020 | - | 3 | 0:03 | 0:03 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 10 | 1 laps | 50:00 | 18.72 km/h | 3:12 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 10 | 0:00 | 1:55:40 | 8.09 km/h | 7:24 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 9 | 1 laps | 26:18 | 28.29 km/h | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 8 | 3 laps | 28:14 | 26.78 km/h | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 10 | 11:08 | 11:08 | 28.56 km/h | 2:06 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 9 | 2 laps | 37:47 | 27.31 km/h | 2:11 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 7.4 KM | 6 | 2 laps | 23:12 | 38.26 km/h | 1:34 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 6 | 1 laps | 58:53 | 25.78 km/h | 2:19 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 9 | 3 laps | 38:11 | 24.98 km/h | 2:24 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 10 KM | 8 | 21:05.08 | 21:05.08 | 28.46 km/h | 2:06 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 11 | 15 laps | 23:16 | 38.66 km/h | 1:33 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11/08/2019 | 3 KM | 14 | 4:28 | 4:28 | 40.26 km/h | 1:29 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 4 | 3 laps | 4:34 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 6 | 1 laps | 25:53 | 25.50 km/h | 2:21 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 8 | 3 laps | 25:30 | 26.81 km/h | 2:14 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 7 | 1 laps | 29:10 | 28.99 km/h | 2:04 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk