Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | Master Herre B |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 15:31 |
Start time | 19:14:30 |
End time | 19:30:01 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 40.97 km/h |
Pace | 1:27 min/km |
Participant (#62)
Klaus Frederiksen | |
BCC Elite | |
Denmark | |
Male, 51 years (53 today) |
Other results for Klaus
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 12 | 5 laps | 2:15:33 | 33.20 km/h | 1:48 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 8 | 5 laps | 2:41:34 | 35.09 km/h | 1:42 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 7 | 7 laps | 2:21:47 | 35.55 km/h | 1:41 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 4 | 4 laps | 2:23:16 | 39.87 km/h | 1:30 min/km |
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2022 | 26/05/2022 | 143.5 KM | 24 | 4:05:48 | 4:05:31 | 35.07 km/h | 1:42 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15/05/2022 | 9.07 KM | 12 | 9 laps | 2:02:42 | 39.91 km/h | 1:30 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 18.3 KM | 4 | 5 laps | 2:25:27 | 37.74 km/h | 1:35 min/km |
Bakkeløbet 2022 | 24/04/2022 | 120 KM | 10 | 3:23:06 | 3:22:58 | 35.47 km/h | 1:41 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 12 | 3 laps | 1:59:30 | 38.11 km/h | 1:34 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 20.3 KM | 17 | 4 laps | 2:00:09 | 40.55 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 9 | 7 laps | 2:19:20 | 37.37 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 28 | 8 laps | 54:04 | 37.28 km/h | 1:36 min/km |
CK Djurs 2021 | 29/05/2021 | 11.8 KM | 27 | 7 laps | 2:03:22 | 40.17 km/h | 1:29 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 22 | 7 laps | 2:21:54 | 35.52 km/h | 1:41 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 15 | 35 laps | 43:55 | 47.80 km/h | 1:15 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 7 | 7 laps | 1:29:04 | 40.55 km/h | 1:28 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 20.3 KM | 4 | 4 laps | 1:56:20 | 41.88 km/h | 1:25 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06/09/2020 | 15 KM | 2 | 5 laps | 1:56:19 | 38.69 km/h | 1:33 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05/09/2020 | 9.7 KM | 6 | 8 laps | 1:53:46 | 40.92 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 8 | 5 laps | 2:15:36 | 34.51 km/h | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 8 | 0:00 | 5:40:49 | 2.75 km/h | 21:50 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 2 | 7 laps | 2:17:32 | 37.86 km/h | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 16 | 8 laps | 51:35 | 39.07 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 18 | 16:12 | 16:12 | 39.25 km/h | 1:31 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 25.3 KM | 5 | 4 laps | 2:32:19 | 39.86 km/h | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 18.4 KM | 17 | 5 laps | 2:22:12 | 38.82 km/h | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 18.9 KM | 19 | 5 laps | 2:32:48 | 37.11 km/h | 1:37 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 25.5 KM | 27 | 4 laps | 2:37:44 | 38.80 km/h | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 31 | 6 laps | 2:28:08 | 36.45 km/h | 1:38 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02/06/2019 | 12.2 KM | 6 | 7 laps | 2:13:40 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 17 KM | 7 | 6 laps | 2:31:33 | 40.38 km/h | 1:29 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 19.7 KM | 6 | 5 laps | 2:30:34 | 39.25 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 21.4 KM | 21 | 4 laps | 2:10:14 | 39.44 km/h | 1:31 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 18.3 KM | 5 | 5 laps | 2:31:20 | 36.28 km/h | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 24 | 4 laps | 2:24:09 | 38.29 km/h | 1:34 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03/06/2018 | 25.5 KM | 21 | 4 laps | 2:35:05 | 39.46 km/h | 1:31 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27/05/2018 | 18.3 KM | 11 | 7 laps | 3:26:25 | 37.23 km/h | 1:36 min/km |
CK Djurs 2018 | 06/05/2018 | 19.7 KM | 3 | 5 laps | 2:28:13 | 39.87 km/h | 1:30 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22/04/2018 | 25.4 KM | 24 | 4 laps | 2:36:10 | 39.03 km/h | 1:32 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk