Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | B |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 15:07 |
Start time | 20:01:00 |
End time | 20:16:07 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 42.03 km/h |
Pace | 1:25 min/km |
Participant (#33)
Daniel Svingel | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Denmark | |
Male, 27 years (29 today) |
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Time | Pace | Time | Time of day | ||||
5,3 Km | 5.3 km | 7:27 | 42.68 km/h | 7:27 | 20:08:27 | |||
Finish | 5.3 km | 7:40 | 41.39 km/h | 15:07 | 20:16:07 | |||
Total | 10.6 km | 15:07 | 42.03 km/h | 15:07 | 20:16:07 | |||
Other results for Daniel
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 6 | 5 laps | 3:07:25 | 40.50 km/h | 1:28 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 21 | 8 laps | 2:53:23 | 41.52 km/h | 1:26 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 20 | 6 laps | 3:36:21 | 35.94 km/h | 1:40 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 4 | 7 laps | 2:26:48 | 41.19 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 16 | 7 laps | 2:41:29 | 40.57 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 39 | 9 laps | 3:19:56 | 33.49 km/h | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 14 | 10 laps | 59:35 | 42.29 km/h | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 35 | 14:54 | 14:54 | 42.66 km/h | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 28 | 5 laps | 2:33:54 | 44.83 km/h | 1:20 min/km |
GripGrab Grand Prix 2023 - Nørrebro CK | 17/06/2023 | 2.7 KM | 16 | 14 laps | 51:41.18 | 43.88 km/h | 1:22 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 33 | 11 laps | 2:23:22.10 | 43.27 km/h | 1:23 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 22 | 9 laps | 2:42:28 | 39.88 km/h | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 47 | 5 laps | 2:53:13 | 41.22 km/h | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 17 | 6 laps | 2:52:45 | 40.01 km/h | 1:29 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 19 | 8 laps | 2:44:18.68 | 42.65 km/h | 1:24 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 15 KM | 5 | 7 laps | 2:34:40 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 17.6 KM | 27 | 7 laps | 2:59:35.87 | 41.16 km/h | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 26 | 4 laps | 2:18:21.44 | 43.89 km/h | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 29 | 6 laps | 2:49:24 | 38.04 km/h | 1:34 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 25.5 KM | 39 | 4 laps | 2:36:36 | 39.08 km/h | 1:32 min/km |
Varde Classic 2022 | 28/08/2022 | 115 KM | 5 | 2:44:03 | 2:44:03 | 42.06 km/h | 1:25 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14/08/2022 | 143 KM | 2 | 3:54:49 | 3:54:49 | 36.54 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 13 | 7 laps | 2:44:37 | 39.80 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 19 | 6:41:56 | 6:41:56 | 2.33 km/h | 25:45 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 27 | 9 laps | 2:42:00 | 41.33 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 37 | 10 laps | 1:00:05 | 41.93 km/h | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 45 | 15:14 | 15:14 | 41.74 km/h | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26/06/2022 | 9.4 KM | 2 | 11 laps | 2:24:05.33 | 43.06 km/h | 1:23 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 12 | 6 laps | 2:53:35 | 39.20 km/h | 1:31 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 8 | 9 laps | 2:34:43 | 40.83 km/h | 1:28 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 12.2 KM | 4 | 7 laps | 2:06:49 | 40.40 km/h | 1:29 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15/05/2022 | 9.07 KM | 25 | 11 laps | 2:21:01 | 42.45 km/h | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 18.3 KM | 8 | 7 laps | 3:15:52 | 39.24 km/h | 1:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 23 | 7 laps | 2:37:50 | 39.91 km/h | 1:30 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 13 KM | 17 | 9 laps | 3:01:48 | 38.61 km/h | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 45 | 6 laps | 2:32:19 | 42.30 km/h | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 5 | 5 laps | 2:46:44 | 41.38 km/h | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 3 | 12 laps | 2:22:41 | 43.39 km/h | 1:22 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 5 | 6 laps | 2:03:38 | 41.93 km/h | 1:25 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 20.3 KM | 9 | 5 laps | 2:26:03 | 41.70 km/h | 1:26 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 13 KM | 17 | 9 laps | 2:52:46 | 40.63 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 10 | 7 laps | 2:47:57 | 39.01 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 16 | 7:27:47 | 7:27:47 | 2.09 km/h | 28:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 27 | 9 laps | 3:19:46 | 33.52 km/h | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 27 | 10 laps | 1:04:57 | 38.80 km/h | 1:32 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 27 | 9 laps | 2:53:44.19 | 43.51 km/h | 1:22 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 12 | 6 laps | 3:30:23 | 36.96 km/h | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 9 | 5 laps | 2:45:23 | 41.72 km/h | 1:26 min/km |
CK Djurs 2021 | 29/05/2021 | 11.8 KM | 13 | 8 laps | 2:11:41 | 43.01 km/h | 1:23 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 29 | 8 laps | 2:37:04 | 36.67 km/h | 1:38 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 10 | 5 laps | 2:47:30 | 42.62 km/h | 1:24 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16/05/2021 | 12.2 KM | 1 | 9 laps | 2:38:35 | 41.54 km/h | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08/05/2021 | 12.4 KM | 25 | 7 laps | 2:09:43.91 | 40.14 km/h | 1:29 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 13.5 KM | 6 | 7 laps | 2:14:59.59 | 42.00 km/h | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 33 | 4 laps | 2:34:44.65 | 42.50 km/h | 1:24 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06/09/2020 | - | 16 | 2 laps | 28:48 | 0.00 km/h | - min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 25.3 KM | 22 | 4 laps | 2:26:28 | 41.45 km/h | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 18.4 KM | 7 | 6 laps | 2:35:44 | 42.53 km/h | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 18.2 KM | 5 | 7 laps | 3:21:22 | 37.96 km/h | 1:34 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 12.1 KM | 2 | 6 laps | 1:52:04 | 38.87 km/h | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 11 | 6 laps | 2:17:10 | 39.36 km/h | 1:31 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 19 KM | 2 | 5 laps | 2:32:19 | 37.42 km/h | 1:36 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 17 KM | 2 | 6 laps | 2:37:12 | 38.93 km/h | 1:32 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 3 | 4 laps | 2:15:15 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 19.7 KM | 1 | 5 laps | 2:30:13 | 39.34 km/h | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 29 | 4 laps | 2:33:37 | 35.93 km/h | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 2 | 11 laps | 2:26:57 | 38.62 km/h | 1:33 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 25.3 KM | 3 | 3 laps | 1:51:54 | 40.69 km/h | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09/09/2018 | 15.3 KM | 11 | 6 laps | 2:18:07 | 39.88 km/h | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02/09/2018 | 18.9 KM | 6 | 5 laps | 2:24:23 | 39.27 km/h | 1:31 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19/08/2018 | 18.2 KM | 2 | 6 laps | 2:56:12 | 37.18 km/h | 1:36 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk