Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U15P |
Points | 3 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 8:26 |
Start time | 15:22:00 |
End time | 15:30:26 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 37.64 km/h |
Pace | 1:35 min/km |
Participant (#402)
Alma Walther Møller Rasmussen | |
Odder Cykel Klub | |
Denmark | |
Female, 14 years (16 today) |
Other results for Alma Walther Møller
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 1 | 3 laps | 2:07:41 | 35.66 km/h | 1:40 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 11 | 6 laps | 2:51:41 | 31.45 km/h | 1:54 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 2 | 9 laps | 1:55:46 | 36.61 km/h | 1:38 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 2 | 25:23 | 25:23 | 39.16 km/h | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 2 | 5 laps | 2:15:17 | 34.59 km/h | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 2 | 6 laps | 2:03:15 | 36.21 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 3 | 8 laps | 54:59 | 36.66 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 3 | 16:26 | 16:26 | 38.70 km/h | 1:33 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25/06/2023 | 127.2 KM | 3 | 3:35:16 | 3:35:15 | 35.45 km/h | 1:41 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 1 | 5 laps | 1:47:45 | 36.19 km/h | 1:39 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 3 | 4 laps | 2:42:16 | 35.20 km/h | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 2 | 5 laps | 2:39:44 | 36.06 km/h | 1:39 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 3 | 5 laps | 2:22:35 | 34.08 km/h | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 58.4 KM | 1 | 6:24:38 | 6:24:38 | 9.11 km/h | 6:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 2 | 3 laps | 1:21:29 | 34.68 km/h | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 2 | 19:17.03 | 19:14.98 | 24.94 km/h | 2:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 2 | 10 laps | 29:32 | 34.52 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 1 | 3 laps | 1:52:12 | 30.96 km/h | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 4 | 5 laps | 2:32:05 | 35.31 km/h | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 1 | 5 laps | 1:56:50 | 38.52 km/h | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 4 | 4 laps | 2:22:59 | 35.92 km/h | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 1 | 3 laps | 1:58:28 | 34.94 km/h | 1:43 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 2 | 4 laps | 1:42:13.08 | 36.16 km/h | 1:39 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 1 | 20:24.99 | 20:24.99 | 39.67 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 1 | 3 laps | 1:27:59 | 31.91 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 1 | 3:30:42 | 3:30:42 | 4.44 km/h | 13:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 1 | 3 laps | 1:06:13 | 33.70 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 1 | 7 laps | 48:59 | 36.01 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 5.3 KM | 1 | 7:55 | 7:55 | 40.11 km/h | 1:29 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 1 | 2 laps | 1:10:10 | 32.32 km/h | 1:51 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 2 | 3 laps | 1:03:48 | 34.42 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 2 | 5 laps | 2:42:25 | 29.92 km/h | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 8 | 3 laps | 1:33:23 | 30.26 km/h | 1:58 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 1 | 19:58.53 | 19:58.53 | 37.25 km/h | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 7 | 10 laps | 31:22 | 32.51 km/h | 1:50 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 1 | 4 laps | 53:57 | 33.80 km/h | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 1 | 7 laps | 1:09:13 | 33.37 km/h | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 1 | 6 laps | 52:16 | 34.43 km/h | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 1 | 3 laps | 1:14:09 | 31.80 km/h | 1:53 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 1 | 2 laps | 1:18:06 | 35.34 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 11 | 7 laps | 1:25:16 | 20.69 km/h | 2:54 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 1 | 2 laps | 1:17:56 | 33.25 km/h | 1:48 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 2 | 4 laps | 57:08 | 35.70 km/h | 1:40 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 2 | 3 laps | 1:04:08 | 33.68 km/h | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 4 | 3 laps | 1:11:37 | 30.66 km/h | 1:57 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 2 | 3 laps | 1:16:25 | 33.92 km/h | 1:46 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 2 | 6 laps | 47:04 | 31.36 km/h | 1:54 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 1 | 24 laps | 33:12 | 43.36 km/h | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 4 | 3 laps | 50:04 | 37.74 km/h | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 2 | 2 laps | 52:41 | 32.79 km/h | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 6 | 3 laps | 1:26:13 | 32.56 km/h | 1:50 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 2 | 0:00 | 3:25:34 | 4.55 km/h | 13:10 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 3 | 3 laps | 1:01:56 | 36.03 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 3 | 7 laps | 48:57 | 36.04 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 3 | 8:37 | 8:37 | 36.84 km/h | 1:37 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 1 | 1 laps | 49:15 | 30.82 km/h | 1:56 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 1 | 5 laps | 51:30 | 30.87 km/h | 1:56 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 4.3 KM | 7 | 6 laps | 45:28 | 34.04 km/h | 1:45 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 11.3 KM | 2 | 20:41.01 | 20:41.01 | 32.78 km/h | 1:49 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 1 | 3 laps | 41:06 | 32.41 km/h | 1:51 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 1 | 3 laps | 51:29 | 26.91 km/h | 2:13 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 1 | 2 laps | 54:29 | 31.05 km/h | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 3 | 5 laps | 59:07 | 27.91 km/h | 2:08 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 1 | 1 laps | 50:21 | 6.91 km/h | 8:40 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk