Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | Master Herre A |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 15:17 |
Start time | 19:45:00 |
End time | 20:00:17 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 41.59 km/h |
Pace | 1:26 min/km |
Participant (#201)
Simon Marquardsen | |
Næstved Bicycle Club | |
Denmark | |
Male, 45 years (47 today) |
Other results for Simon
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14/01/2024 | 2.7 KM | 20 | 6 laps | 55:07 | 17.63 km/h | 3:24 min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30/12/2023 | - | 3 | 7 laps | 52:25 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Næstved BC | 10/12/2023 | - | 1 | 6 laps | 59:12 | 0.00 km/h | - min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25/11/2023 | 2500 Metres | 15 | 10 laps | 1:01:46 | 24.28 km/h | 2:28 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19/11/2023 | - | 10 | 5 laps | 53:17 | 0.00 km/h | - min/km |
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC | 18/11/2023 | - | 13 | 7 laps | 1:02:33 | 0.00 km/h | - min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12/11/2023 | 2500 KM | 25 | 7 laps | 1:02:09 | 16892.34 km/h | 0:00 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29/10/2023 | 1500 Metres | 37 | 2 laps | 35:00 | 5.14 km/h | 11:40 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 1500 Metres | 39 | 3 laps | 30:00 | 9.00 km/h | 6:40 min/km |
Crosstosseløbet 2023 | 15/10/2023 | 2.5 KM | 7 | 7 laps | 1:01:11 | 17.16 km/h | 3:29 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08/10/2023 | - | 16 | 10 laps | 58:34 | 0.00 km/h | - min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07/10/2023 | - | 15 | 10 laps | 59:38 | 0.00 km/h | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 22 | 12 laps | 2:24:04 | 42.98 km/h | 1:23 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 24 | 10 laps | 2:24:11.09 | 42.86 km/h | 1:23 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 27 | 8 laps | 3:09:29 | 38.00 km/h | 1:34 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13/08/2023 | 13.4 KM | 19 | 9 laps | 2:53:22.25 | 41.74 km/h | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 34 | 9 laps | 2:59:35 | 37.29 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 39 | 10 laps | 1:04:57 | 38.80 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 38 | 15:02 | 15:02 | 42.29 km/h | 1:25 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22/06/2023 | 39.6 KM | 68 | 56:43 | 56:43 | 41.88 km/h | 1:25 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 37 | 11 laps | 2:23:22.66 | 43.27 km/h | 1:23 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 27 KM | 17 | 38:48 | 38:48 | 41.74 km/h | 1:26 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 39 | 5 laps | 2:42:49 | 43.85 km/h | 1:22 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 38 | 6 laps | 3:01:58 | 37.98 km/h | 1:34 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21/05/2023 | 10.5 KM | 22 | 10 laps | 2:34:16.70 | 40.84 km/h | 1:28 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18/05/2023 | 17.3 KM | 24 | 7 laps | 2:50:27.51 | 42.63 km/h | 1:24 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 21 | 8 laps | 2:44:19.39 | 42.65 km/h | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 14 | 7 laps | 2:14:34 | 38.08 km/h | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 36 | 4 laps | 2:21:01.33 | 43.06 km/h | 1:23 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 25.3 KM | 23 | 37:25.93 | 37:25.93 | 40.55 km/h | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 31 | 6 laps | 2:57:33 | 36.29 km/h | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 39 | 6 laps | 2:16:22 | 39.60 km/h | 1:30 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06/04/2023 | 14 KM | 29 | 8 laps | 2:48:47.88 | 39.81 km/h | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 33 | 5 laps | 3:08:42 | 36.57 km/h | 1:38 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 15/01/2023 | - | 23 | 6 laps | 1:12:13 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08/01/2023 | - | 23 | 5 laps | 51:52 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross4Life p/b Stilladsteamet | 18/12/2022 | - | 4 | 9 laps | 1:05:45 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03/12/2022 | - | 27 | 6 laps | 52:25 | 0.00 km/h | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27/11/2022 | - | 6 | 5 laps | 58:17 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Næstved BC | 20/11/2022 | - | 5 | 7 laps | 1:05:29 | 0.00 km/h | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06/11/2022 | 2500 Metres | 26 | 7 laps | 1:01:20 | 17.12 km/h | 3:30 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30/10/2022 | 1500 Metres | 37 | 2 laps | 15:30 | - | - |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29/10/2022 | 1500 Metres | 29 | 11 laps | 1:00:59 | 16.23 km/h | 3:41 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09/10/2022 | - | 5 | 10 laps | 1:03:28 | 0.00 km/h | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08/10/2022 | - | 25 | 8 laps | 50:30 | 0.00 km/h | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 33 | 12 laps | 2:31:56 | 40.75 km/h | 1:28 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 24.8 KM | 37 | 5 laps | 2:43:42 | 45.45 km/h | 1:19 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 25.5 KM | 48 | 4 laps | 2:37:53 | 38.76 km/h | 1:32 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21/08/2022 | 15.8 KM | 16 | 8 laps | 3:07:28.69 | 40.45 km/h | 1:28 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20/08/2022 | 28 KM | 8 | 38:36 | 38:36 | 43.51 km/h | 1:22 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 17 | 8 laps | 2:04:13.09 | 40.57 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 6 | 6 laps | 2:30:09 | 37.40 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 7 | 6:28:14 | 6:28:14 | 2.41 km/h | 24:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 11 | 8 laps | 2:45:17 | 36.01 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 8 | 9 laps | 57:16 | 39.60 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 6 | 15:33 | 15:33 | 40.89 km/h | 1:28 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26/06/2022 | 9.4 KM | 19 | 10 laps | 2:19:05.75 | 40.55 km/h | 1:28 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19/06/2022 | 19.3 KM | 12 | 6 laps | 2:59:30 | 38.70 km/h | 1:33 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT | 18/06/2022 | 12.5 KM | 6 | 35:30 | 35:30 | 21.13 km/h | 2:50 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 22 | 5 laps | 2:46:59 | 42.75 km/h | 1:24 min/km |
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK | 28/05/2022 | 2 KM | 8 | 14 laps | 46:31.20 | 36.11 km/h | 1:39 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26/05/2022 | 17.3 KM | 4 | 6 laps | 2:40:56.56 | 38.70 km/h | 1:33 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21/05/2022 | 17.6 KM | 13 | 6 laps | 2:40:39.57 | 39.44 km/h | 1:31 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01/05/2022 | 19.3 KM | 16 | 6 laps | 2:48:25.17 | 41.25 km/h | 1:27 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24/04/2022 | 14 KM | 6 | 7 laps | 2:18:06.45 | 42.58 km/h | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 15 | 6 laps | 2:44:08 | 39.26 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 10 | 6 laps | 2:06:58 | 42.53 km/h | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 21.4 KM | 12 | 4 laps | 2:20:16 | 36.62 km/h | 1:38 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09/04/2022 | 17.4 KM | 15 | 6 laps | 2:52:22.77 | 36.34 km/h | 1:39 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03/04/2022 | 26 KM | 5 | 38:17.98 | 38:17.98 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 17 | 4 laps | 2:21:17 | 39.07 km/h | 1:32 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08/01/2022 | 1500 Metres | 15 | 7 laps | 1:01:04 | 10.31 km/h | 5:49 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02/01/2022 | - | 8 | 5 laps | 1:11:49 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19/12/2021 | - | 18 | 5 laps | 49:38 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18/12/2021 | - | 19 | 6 laps | 57:19 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05/12/2021 | - | 18 | 5 laps | 46:39 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28/11/2021 | - | 47 | 2 laps | 21:53 | - | - |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21/11/2021 | - | 35 | 7 laps | 55:49 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20/11/2021 | - | 30 | 7 laps | 52:03 | 0.00 km/h | - min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02/10/2021 | 14.6 KM | 6 | 7 laps | 2:34:13.75 | 39.76 km/h | 1:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 12 | 10 laps | 2:06:57 | 40.64 km/h | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 3 | 4 laps | 2:42:38 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 10 | 4 laps | 2:45:48 | 36.62 km/h | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 11.1 KM | 13 | 10 laps | 2:36:03.82 | 42.67 km/h | 1:24 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04/09/2021 | 13.4 KM | 10 | 7 laps | 2:11:15.40 | 42.88 km/h | 1:23 min/km |
CYCLING4BUSINESS 2021 - 4.afdeling | 31/08/2021 | 6.5 KM | 8 | 9 laps | 1:25:15.90 | 41.17 km/h | 1:27 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28/08/2021 | 2 KM | 7 | 16 laps | 52:34.86 | 36.52 km/h | 1:38 min/km |
CYCLING4BUSINESS 2021 - 3.afdeling | 24/08/2021 | 6.5 KM | 5 | 9 laps | 1:24:36.10 | 41.49 km/h | 1:26 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22/08/2021 | 2 KM | 14 | 21 laps | 57:36.54 | 43.74 km/h | 1:22 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21/08/2021 | 26 KM | 6 | 37:12.69 | 37:12.69 | 41.92 km/h | 1:25 min/km |
CYCLING4BUSINESS 2021 - 1.afdeling | 10/08/2021 | 29 KM | 6 | 43:07 | 43:07 | 40.35 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 14 | 6 laps | 2:39:01 | 35.32 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 13 | 6:27:02 | 6:27:02 | 2.42 km/h | 24:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 22 | 8 laps | 2:32:54 | 38.92 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 25 | 9 laps | 59:50 | 37.90 km/h | 1:34 min/km |
Nordic Cycling Championship Master Road - LINJE- 2021 | 01/08/2021 | 32.64 KM | 16 | 4 laps | 3:20:05 | 39.15 km/h | 1:31 min/km |
Nordic Cycling Championship Master Road - TEMPO - 2021 | 31/07/2021 | 23 KM | 5 | 36:06.61 | 36:06.61 | 38.22 km/h | 1:34 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20/06/2021 | 10.3 KM | 10 | 9 laps | 2:14:27.44 | 41.37 km/h | 1:27 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13/06/2021 | 9.4 KM | 23 | 10 laps | 2:16:22.27 | 41.36 km/h | 1:27 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 25.5 KM | 7 | 4 laps | 2:47:22 | 36.56 km/h | 1:38 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06/06/2021 | 10.5 KM | 18 | 8 laps | 2:02:51.80 | 41.02 km/h | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 16 | 4 laps | 2:22:19 | 38.78 km/h | 1:32 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 20 | 4 laps | 2:54:15.95 | 39.00 km/h | 1:32 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 21 | 8 laps | 2:35:39 | 37.01 km/h | 1:37 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 18 | 7 laps | 2:43:49 | 36.92 km/h | 1:37 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16/05/2021 | 12.2 KM | 16 | 8 laps | 2:39:06 | 36.80 km/h | 1:37 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15/05/2021 | 17.6 KM | 1 | 6 laps | 2:15:10.06 | - | - |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13/05/2021 | 17.3 KM | 23 | 5 laps | 2:05:09.70 | 41.47 km/h | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08/05/2021 | 12.4 KM | 25 | 6 laps | 1:58:32.79 | 37.66 km/h | 1:35 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 13.5 KM | 22 | 6 laps | 2:05:58.11 | 38.58 km/h | 1:33 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24/04/2021 | 1 KM | 15 | 20 laps | 44:44 | 26.82 km/h | 2:14 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 28 | 3 laps | 2:03:16.69 | 40.01 km/h | 1:29 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04/10/2020 | 23.1 KM | 7 | 4 laps | 2:20:54 | 39.34 km/h | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 17 | 7 laps | 1:31:31 | 39.46 km/h | 1:31 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 16 | 3 laps | 2:10:59 | 37.93 km/h | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06/09/2020 | 15 KM | 26 | 5 laps | 1:52:07 | 40.13 km/h | 1:29 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05/09/2020 | 9.7 KM | 13 | 8 laps | 1:54:00 | 40.84 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 16 | 6 laps | 2:45:02 | 34.03 km/h | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 17 | 0:00 | 6:13:18 | 2.51 km/h | 23:55 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 16 | 7 laps | 2:15:40 | 38.39 km/h | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 24 | 9 laps | 56:51 | 39.89 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 19 | 15:45 | 15:45 | 40.38 km/h | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 18 | 9 laps | 2:10:14 | 35.65 km/h | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 27.6 KM | 17 | 3 laps | 2:24:29 | 34.38 km/h | 1:44 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 12.1 KM | 10 | 5 laps | 1:37:25 | 37.26 km/h | 1:36 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 40 | 5 laps | 2:09:26 | 34.77 km/h | 1:43 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 23.8 KM | 27 | 4 laps | 2:36:26 | 36.51 km/h | 1:38 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 31 | 6 laps | 2:28:47 | 34.60 km/h | 1:44 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 45 | 3 laps | 2:02:33 | 33.78 km/h | 1:46 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 27.5 KM | 26 | 3 laps | 2:27:55 | 33.46 km/h | 1:47 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12/08/2018 | - | 10 | 22 laps | 53:17 | 0.00 km/h | - min/km |
DGI Hærvejsløbet 2017 | 24/06/2017 | 275 KM | 79 | 10:39:44 | 10:14:32 | 26.85 km/h | 2:14 min/km |
Hærvejsløbets Cykelløb 2016 | 25/06/2016 | 270 KM | 435 | 10:27:46 | 10:27:36 | 25.81 km/h | 2:19 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk