Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U17 |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 15:26 |
Start time | 16:30:30 |
End time | 16:45:56 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 41.20 km/h |
Pace | 1:27 min/km |
Participant (#136)
Mads Schulz Jørgensen | |
Holbæk Cykelsport | |
Denmark | |
Male, 15 years (18 today) |
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Time | Pace | Time | Time of day | ||||
5,3 Km | 5.3 km | 7:25 | 42.88 km/h | 7:25 | 16:37:55 | |||
Finish | 5.3 km | 8:01 | 39.64 km/h | 15:26 | 16:45:56 | |||
Total | 10.6 km | 15:26 | 41.20 km/h | 15:26 | 16:45:56 | |||
Other results for Mads Schulz
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CX - Næstved BC | 10/12/2023 | - | 3 | 7 laps | 1:00:01 | 0.00 km/h | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26/11/2023 | 2400 Metres | 3 | 11 laps | 56:15 | 28.16 km/h | 2:07 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25/11/2023 | 2500 Metres | 9 | 10 laps | 57:30 | 26.08 km/h | 2:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29/10/2023 | 1500 Metres | 23 | 4 laps | 43:10 | 8.34 km/h | 7:11 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 1500 Metres | 28 | 5 laps | 47:50 | 9.41 km/h | 6:22 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 6 | 5 laps | 2:46:38 | 38.89 km/h | 1:32 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 11 | 6 laps | 2:05:03 | 41.45 km/h | 1:26 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11/08/2023 | 1 KM | 21 | 33 laps | 1:07:08 | 29.49 km/h | 2:02 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10/08/2023 | 1.4 KM | 5 | 16 laps | 35:26 | 37.92 km/h | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 29 | 9 laps | 2:38:56 | 42.13 km/h | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 17 | 10 laps | 58:44 | 42.90 km/h | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 16 | 13:40 | 13:40 | 46.49 km/h | 1:17 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25/06/2023 | 127.2 KM | 37 | 3:02:54 | 3:02:52 | 41.73 km/h | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 30 | 5 laps | 2:33:11 | 45.04 km/h | 1:19 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11/06/2023 | 19.3 KM | 5 | 6 laps | 2:46:36.22 | 41.70 km/h | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 2 | 10 laps | 2:13:55.09 | 42.12 km/h | 1:25 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 3 | 9 laps | 2:37:25 | 41.16 km/h | 1:27 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 6 | 5 laps | 2:46:41 | 42.83 km/h | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 10 | 6 laps | 2:48:49 | 40.94 km/h | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21/05/2023 | 10.5 KM | 3 | 2:43:06.56 | 2:43:06.56 | 38.62 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 16 | 16:25.23 | 16:23.97 | 46.83 km/h | 1:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 4 | 16 laps | 36:20 | 44.91 km/h | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 7 | 4 laps | 1:48:17 | 42.77 km/h | 1:24 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 3 | 7 laps | 2:27:25.87 | 41.59 km/h | 1:26 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 4 | 7 laps | 2:07:08 | 40.30 km/h | 1:29 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 36 | 12 laps | 2:54:52 | 30.88 km/h | 1:56 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 19 | 1:05:56 | 1:05:56 | 38.12 km/h | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 5.2 KM | 16 | 1 laps | 7:54 | 39.46 km/h | 1:31 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 17.6 KM | 10 | 7 laps | 3:00:15.39 | 41.01 km/h | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 6 | 4 laps | 2:15:26.49 | 44.83 km/h | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 25.3 KM | 33 | 34:33.00 | 34:33.00 | 43.94 km/h | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 27 | 6 laps | 2:37:32 | 40.90 km/h | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 5 | 6 laps | 2:01:18 | 44.51 km/h | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 2 | 5 laps | 2:33:17 | 41.88 km/h | 1:25 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06/04/2023 | 14 KM | 4 | 7 laps | 2:18:45.94 | 42.37 km/h | 1:24 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 13 | 5 laps | 49:23 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03/12/2022 | - | 20 | 7 laps | 56:38 | 0.00 km/h | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19/11/2022 | - | 5 | 11 laps | 1:00:55 | 0.00 km/h | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08/10/2022 | - | 17 | 9 laps | 53:05 | 0.00 km/h | - min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17/09/2022 | 26 KM | 13 | 34:32.21 | 34:31.88 | 45.18 km/h | 1:19 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20/08/2022 | 25 KM | 12 | 33:54 | 33:54 | 44.24 km/h | 1:21 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 13 | 10 laps | 2:34:38.75 | 40.74 km/h | 1:28 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07/05/2022 | 12.4 KM | 5 | 7 laps | 2:11:06.60 | 39.72 km/h | 1:30 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 15 | 4 laps | 2:07:45 | 43.20 km/h | 1:23 min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20/11/2021 | - | 11 | 10 laps | 1:04:00 | 0.00 km/h | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 29 | 11 laps | 2:19:02 | 40.82 km/h | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 17 | 4 laps | 2:35:09 | 42.69 km/h | 1:24 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 29 | 7 laps | 1:49:05 | 41.58 km/h | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 39 | 20:57.03 | 20:57.03 | 43.24 km/h | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22/08/2021 | 2 KM | 6 | 15 laps | 41:09.76 | 43.73 km/h | 1:22 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21/08/2021 | 12 KM | 9 | 17:35.23 | 17:35.23 | 40.94 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 5 | 5 laps | 2:17:49 | 33.96 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 62 | 5:24:23 | 5:24:23 | 2.89 km/h | 20:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 22 | 5 laps | 1:32:57 | 40.02 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 81 | 10 laps | 1:18:11 | 32.23 km/h | 1:51 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 23 | 5 laps | 1:39:22.12 | 42.27 km/h | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13/06/2021 | 9.4 KM | 4 | 7 laps | 1:40:22.75 | 39.33 km/h | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 25.5 KM | 11 | 3 laps | 1:56:39 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06/06/2021 | 10.5 KM | 11 | 6 laps | 1:34:20.58 | 40.07 km/h | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 15 | 2 laps | 1:22:24.98 | 41.23 km/h | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 15 | 3 laps | 1:48:00 | 39.66 km/h | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 8 | 5 laps | 1:57:35 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 5 | 5 laps | 1:22:56.99 | 38.16 km/h | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 11 | 18 laps | 43:13.61 | 40.80 km/h | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 21 | 22:38.06 | 22:38.06 | 38.44 km/h | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 26 | 8 laps | 1:54:58.00 | 31.33 km/h | 1:54 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25/04/2021 | 13.5 KM | 17 | 5 laps | 1:42:14.55 | 39.61 km/h | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 27 | 2 laps | 1:21:04.32 | 40.56 km/h | 1:28 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25/10/2020 | 2.5 KM | 5 | 7 laps | 46:28 | 22.60 km/h | 2:39 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 10 | 33 laps | 41:42 | 47.47 km/h | 1:15 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 18 | 6 laps | 1:15:53 | 40.79 km/h | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 22 | 3 laps | 2:03:04 | 40.37 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 53 | 5 laps | 1:34:32 | 39.35 km/h | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 35 | 10 laps | 1:03:06 | 39.93 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 73 | 17:14 | 17:14 | 36.90 km/h | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 27 | 4 laps | 1:12:56 | 37.18 km/h | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 39 | 23:08.86 | 23:08.86 | 36.03 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 4 | 3 laps | 1:20:18 | 34.74 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04/08/2019 | 15.5 KM | 4 | 3 laps | 1:20:18 | 34.74 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 15 | 3 laps | 1:02:53 | 35.49 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03/08/2019 | 12.4 KM | 15 | 3 laps | 1:02:53 | 35.49 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 5 | 7 laps | 1:14:31 | 32.12 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02/08/2019 | 5.7 KM | 5 | 7 laps | 1:14:31 | 32.12 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 19 | 8:33 | 8:33 | 37.14 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01/08/2019 | 5.3 KM | 19 | 8:33 | 8:33 | 37.14 km/h | 1:36 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 8.5 KM | 9 | 4 laps | 59:56 | 34.03 km/h | 1:45 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 25 | 3 laps | 1:05:54 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 11 | 3 laps | 1:14:31 | 34.54 km/h | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 7 KM | 12 | 5 laps | 55:32 | 37.81 km/h | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 13.1 KM | 8 | 3 laps | 1:03:47 | 36.96 km/h | 1:37 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13/01/2019 | 2600 Metres | 15 | 0:05 | 0:05 | - | - |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 7 | 4 laps | 57:22 | 35.97 km/h | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 15 | 3 laps | 53:16 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 10 | 8 laps | 54:53 | 36.73 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 10 | 8 laps | 54:53 | 36.73 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29/07/2018 | 4.2 KM | 11 | 0:00 | 3:55:17 | 1.07 km/h | 56:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 12 | 3 laps | 1:07:20 | 33.15 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 12 | 3 laps | 1:07:20 | 33.15 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 14 | 3 laps | 1:27:18 | 31.96 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 14 | 3 laps | 1:27:18 | 31.96 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 17 | 10 laps | 25:46 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 16 | 10 laps | 25:46 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10/06/2018 | 11.3 KM | 14 | 4 laps | 1:17:36 | 34.94 km/h | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09/06/2018 | 13.97 KM | 14 | 59:18 | 23:18 | 35.96 km/h | 1:40 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03/06/2018 | 8.5 KM | 11 | 5 laps | 58:05 | 43.89 km/h | 1:22 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21/05/2018 | 14.2 KM | 17 | 3 laps | 1:15:04 | 34.05 km/h | 1:45 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 12.2 KM | 19 | 3 laps | 1:02:57 | 34.88 km/h | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 14.4 KM | 13 | 3 laps | 1:20:51 | 32.06 km/h | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02/04/2018 | 5.5 KM | 17 | 7 laps | 1:09:20 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01/04/2018 | 7 KM | 7 | 5 laps | 1:11:17 | 29.46 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31/03/2018 | 13.1 KM | 6 | 3 laps | 1:14:01 | 31.86 km/h | 1:53 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk