Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U11 |
Points | 2 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:36 |
Start time | 14:33:00 |
End time | 14:42:36 |
Date | 05 August 2021 |
Details
Speed | 33.12 km/h |
Pace | 1:48 min/km |
Participant (#16)
Nikolaj Weigelt | |
Østjysk United | |
Denmark | |
Male, 10 years (13 today) |
Other results for Nikolaj
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 2 | 1 laps | 42:00 | 28.71 km/h | 2:05 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 9 | 3 laps | 45:59 | 33.66 km/h | 1:46 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 10 | 2 laps | 36:40 | 35.34 km/h | 1:41 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 3 | 1 laps | 45:34 | 33.31 km/h | 1:48 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 8.5 KM | 2 | 2 laps | 58:13 | 17.52 km/h | 3:25 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 3 | 4 laps | 45:17 | 31.80 km/h | 1:53 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 8 | 3 laps | 41:11 | 34.30 km/h | 1:44 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 11.03 KM | 9 | 17:41 | 17:41 | 37.40 km/h | 1:36 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 2 | 1 laps | 40:47 | 31.77 km/h | 1:53 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 1 | 2 laps | 52:03 | 33.20 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 3 | 2 laps | 56:20 | 33.22 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 6 | 2 laps | 46:42 | 31.86 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 3 | 6 laps | 45:20 | 33.34 km/h | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 5.3 KM | 6 | 8:29 | 8:29 | 37.46 km/h | 1:36 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 10 KM | 1 | 2 laps | 35:13 | 34.07 km/h | 1:45 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 7.5 KM | 2 | 4 laps | 54:54 | 32.79 km/h | 1:49 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 4 | 2 laps | 41:05 | 35.04 km/h | 1:42 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 3 | 2 laps | 44:51 | 32.64 km/h | 1:50 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 6.4 KM | 4 | 4 laps | 48:17 | 31.81 km/h | 1:53 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 7 | 2 laps | 56:05 | 34.66 km/h | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 29.2 KM | 6 | 2:26:39 | 2:26:39 | 11.95 km/h | 5:01 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 5 | 1 laps | 20:49 | 45.24 km/h | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 14 | 21:59.97 | 21:58.25 | 21.85 km/h | 2:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 6 | 4 laps | 12:30 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 7 | 1 laps | 35:20 | 32.77 km/h | 1:49 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 7.6 KM | 2 | 3 laps | 43:03 | 31.78 km/h | 1:53 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 4 | 3 laps | 50:47 | 32.54 km/h | 1:50 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 8 | 3 laps | 41:55 | 32.20 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 7 | 22:24 | 22:24 | 56.10 km/h | 1:04 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 2.7 KM | 14 | 1 laps | 7:49 | 20.71 km/h | 2:53 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 11 KM | 3 | 2 laps | 35:29 | 37.20 km/h | 1:36 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23/04/2023 | 1.75 KM | 2 | 9 laps | 31:50 | 29.68 km/h | 2:01 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 4 | 5 laps | 55:04 | 29.96 km/h | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 4 | 4 laps | 39:01 | 30.75 km/h | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 13.1 KM | 5 | 2 laps | 50:25 | 31.17 km/h | 1:55 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 8 | 3 laps | 47:29 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 9 | 2 laps | 39:41 | 32.65 km/h | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 11 | 1 laps | 50:01 | 30.35 km/h | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 7 | 4 laps | 1:06:45 | 28.76 km/h | 2:05 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 5 | 1 laps | 20:54 | 32.32 km/h | 1:51 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 8.6 KM | 10 | 3 laps | 45:41.08 | 33.88 km/h | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 8.5 KM | 17 | 14:39.29 | 14:39.29 | 34.80 km/h | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 7 | 2 laps | 1:00:42 | 30.83 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 5 | 2:43:42 | 2:43:42 | 5.72 km/h | 10:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 11 | 2 laps | 46:00 | 32.34 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 6 | 6 laps | 47:59 | 31.50 km/h | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 5.3 KM | 6 | 9:02 | 9:02 | 35.16 km/h | 1:42 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 6.4 KM | 5 | 3 laps | 36:06 | 31.91 km/h | 1:52 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 5 | 2 laps | 46:52 | 30.72 km/h | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 6 | 2 laps | 48:23 | 30.25 km/h | 1:59 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 5 | 2 laps | 45:53 | 30.60 km/h | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 9 | 1 laps | 29:12 | 32.24 km/h | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 16 | 23:36.44 | 23:36.44 | 31.52 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 9 | 4 laps | 13:23 | 30.48 km/h | 1:58 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 3 | 3 laps | 44:59 | 30.41 km/h | 1:58 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 6 | 3 laps | 56:21.59 | 29.29 km/h | 2:02 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 19 | 6 laps | 51:22.83 | 19.48 km/h | 3:04 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 8 | 3 laps | 46:28.81 | 29.04 km/h | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 7 | 4 laps | 29:49.62 | 32.19 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 9 | 18:38.64 | 18:38.64 | 32.18 km/h | 1:51 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 5.8 KM | 7 | 4 laps | 48:55 | 28.45 km/h | 2:06 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 5 | 2 laps | 1:01:22 | 28.15 km/h | 2:07 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 11 KM | 11 | 2 laps | 52:13 | 25.28 km/h | 2:22 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 4 | 2 laps | 39:40 | 30.25 km/h | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 7 | 5 laps | 52:42 | 31.31 km/h | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 7 | 4 laps | 36:29 | 32.88 km/h | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 7 | 2 laps | 51:00 | 30.82 km/h | 1:56 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 3.8 KM | 7 | 6 laps | 47:59 | 28.50 km/h | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 6 | 1 laps | 46:16 | 29.82 km/h | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 2 | 3 laps | 35:46 | 27.67 km/h | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 2 | 3 laps | 30:33 | 29.44 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 1 | 26:23 | 26:23 | 29.55 km/h | 2:01 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 4 | 2 laps | 32:07 | 32.12 km/h | 1:52 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 4 | 1 laps | 22:31 | 27.97 km/h | 2:08 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 2 | 1 laps | 28:54 | 29.89 km/h | 2:00 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 2 | 1 laps | 46:15 | 32.81 km/h | 1:49 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 4 | 1 laps | 28:19 | 28.73 km/h | 2:05 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 2 | 24:38.42 | 24:38.42 | 33.36 km/h | 1:47 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 4 | 1 laps | 22:29 | 29.34 km/h | 2:02 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 1 | 2 laps | 31:16 | 29.16 km/h | 2:03 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 8.97 KM | 4 | 2 laps | 37:29 | 28.71 km/h | 2:05 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 8.97 KM | 4 | 16:04.21 | 16:04.21 | 33.49 km/h | 1:47 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 3 | 2 laps | 28:20 | 30.69 km/h | 1:57 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 2 | 1 laps | 21:57 | 30.77 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 6 | 34:25 | 34:25 | 27.18 km/h | 2:12 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 4 | 1:36:04 | 1:36:04 | 9.74 km/h | 6:09 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 4 | 1 laps | 26:04 | 28.53 km/h | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 3 | 3 laps | 26:07 | 28.94 km/h | 2:04 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27/06/2021 | 14 KM | 4 | 1 laps | 26:06.07 | 32.18 km/h | 1:51 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26/06/2021 | 5.2 KM | 5 | 3 laps | 31:58.04 | 29.28 km/h | 2:02 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26/06/2021 | 5.2 KM | 3 | 4:34.45 | 4:34.45 | 68.21 km/h | 0:52 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 2 | 1 laps | 45:32 | 28.46 km/h | 2:06 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 3 | 2 laps | 35:14 | 28.95 km/h | 2:04 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 11 KM | 2 | 1 laps | 23:36 | 27.96 km/h | 2:08 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 6.79 KM | 1 | 2 laps | 26:53.19 | 30.31 km/h | 1:58 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 4 | 1 laps | 23:51 | 30.18 km/h | 1:59 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 4 | 1 laps | 26:17 | 27.85 km/h | 2:09 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 5 | 1 laps | 31:01 | 27.85 km/h | 2:09 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 4 | 2 laps | 40:12.84 | 27.36 km/h | 2:11 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 2 | 6 laps | 20:01.85 | 29.35 km/h | 2:02 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 4 | 17:49.51 | 17:49.51 | 31.64 km/h | 1:53 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 3 | 2 laps | 30:06.79 | 29.91 km/h | 2:00 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 7.3 KM | 3 | 2 laps | 29:58.85 | 29.22 km/h | 2:03 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 4 | 2 laps | 17:57 | 27.41 km/h | 2:11 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk