Postnord U6 Cycle Tour - stage 3

Results

August Birk Hundt
Team Il Biondo
Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat

Nettotid

Timmar Minuter Sekunder

Distans P15-16
Placering   (baserad på brutto tid)
Total 24 eller 42
Detaljer
Hastighet 34,31 km/t
Tempo 1:44 min/km
Deltagare (#337)
August Birk Hundt
Team Il Biondo
Danmark
Andra resultat för August Birk
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
ABC Linjeløb 202217,6 KM122:49:58,08
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring 14 KM82:20:05,29
Gribben Gravel 202140 KM61:21:27,57
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM382:20:03
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM402:36:25
Hillerød CC Grand Prix 202113,4 KM41:39:45,09
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb10,8 KM101:49:04
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC15,1 KM6125:23,41
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM11,26 KM221:49:25
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM734:12
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb15,6 KM21:58:59
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM114:53:00
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM131:32:57
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM81:06:05
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM2415:03
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1821:04,38
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM450:06
Postnord U6 Cycle Tour - stage 493 KM292:34:14
Postnord U6 Cycle Tour - stage 292,5 KM202:34:15
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM205:16,54
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM61:39:17,96
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM4541:33
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM181:34:23,36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM251:48:48
Slagelseløbet 202128,32 KM251:22:44,32
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM311:55:32
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM372:01:59
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM171:23:09,06
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2645:28,01
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1221:34,11
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM121:32:18,46
State Energy Race 2021 presented by OCC13,5 KM91:42:13,94
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM141:20:29,66
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM181:04:08
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM32:01:00
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM101:45:30
Middelfart 20207,6 KM171:48:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM291:29:10
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM242:05:22
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 202015 KM421:54
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM552:17:53
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM535:14:34
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM621:37:47
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM381:03:26
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3015:28
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM957:22
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM2555:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM91:05:08
Randers Bike Week #44,2 KM271:03:38
Randers Bike Week #44,2 KM281:03:38
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM184:09:56
Randers Bike Week #312,4 KM261:10:32
Randers Bike Week #312,4 KM251:10:32
Randers Bike Week #215,5 KM181:30:00
Randers Bike Week #215,5 KM181:30:00
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2325:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM2225:46
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se