RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Nicolai WANDAHL
Team NPV - Carl Ras, Roskilde Junior
Resultat

9 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herr Senior/ Juniorer
Omgångar 9
Total tid 2:19:20
Detaljer
Distans totalt 99 km
Distans (omgång) 11 km
Genomsnitt omgång 15:28
42,63 km/t
Snabbaste omgång 14:25
45,74 km/t
Långsammaste omgång 16:30
39,99 km/t
Deltagare (#164)
Nicolai WANDAHL
Team NPV - Carl Ras, Roskilde Junior
Danmark
Junior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 16:30 39,99 km/t 16:30 50 08:17:30
Omgång 2 14:47 44,64 km/t 31:17 9 08:32:17
Omgång 3 15:18 43,12 km/t 46:35 12 08:47:35
Omgång 4 15:12 43,38 km/t 1:01:48 1 09:02:48
Omgång 5 15:54 41,49 km/t 1:17:43 15 09:18:43
Omgång 6 16:09 40,84 km/t 1:33:52 42 09:34:52
Omgång 7 15:04 43,78 km/t 1:48:57 33 09:49:57
Omgång 8 15:57 41,35 km/t 2:04:54 11 10:05:54
Omgång 9 14:25 45,74 km/t 2:19:20 13 10:20:20
 
Omgångstider
Andra resultat för Nicolai
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM132:11:48
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM312:35:09
Lars RP Kriterium4,3 KM31:19:17
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM418:46,76
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM81:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM13:04:54
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM51:19:13
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM283:13:22
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM34:39,70
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM23:19:24
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give29,4 KM1239:16
Slagelseløbet 202128,32 KM272:45:01,85
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM231:56:36
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM12:02:02
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM232:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM54:51:37
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM131:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM311:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM514:37
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM161:51:50
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM2320:17,24
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM31:59:20
Randers Bike Week #415,5 KM122:02:37
Randers Bike Week #415,5 KM122:02:37
Randers Bike Week #312,4 KM261:51:15
Randers Bike Week #312,4 KM261:51:15
Randers Bike Week #215,4 KM21:55:34
Randers Bike Week #215,4 KM21:55:34
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1215:28
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1215:28
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM81:57:01
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM151:55:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM321:45:02
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM321:55:09
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM71:43:17
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM171:41:12
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM21:21:29
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM723:23
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM71:10:50
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM31:02:57
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM31:20:51