RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix

Results

Acke DAHLBLOM
Södertälje CK
Resultat

9 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herr Senior/ Juniorer
Omgångar 9
Total tid 2:19:20
Detaljer
Distans totalt 99 km
Distans (omgång) 11 km
Genomsnitt omgång 15:28
42,63 km/t
Snabbaste omgång 14:25
45,75 km/t
Långsammaste omgång 16:28
40,05 km/t
Deltagare (#158)
Acke DAHLBLOM
Södertälje CK
Sverige
Junior

Åldersgrupp beräknas baserat på idrottarens födelseår. Åldern på den 31 december 2021.

Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 16:28 40,05 km/t 16:28 22 08:17:28
Omgång 2 14:48 44,57 km/t 31:17 10 08:32:17
Omgång 3 15:19 43,07 km/t 46:36 25 08:47:36
Omgång 4 15:15 43,27 km/t 1:01:51 7 09:02:51
Omgång 5 15:51 41,61 km/t 1:17:43 26 09:18:43
Omgång 6 16:07 40,93 km/t 1:33:51 30 09:34:51
Omgång 7 15:05 43,74 km/t 1:48:56 22 09:49:56
Omgång 8 15:58 41,32 km/t 2:04:54 12 10:05:54
Omgång 9 14:25 45,75 km/t 2:19:20 12 10:20:20
 
Omgångstider
Andra resultat för Acke
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM901:24:05
U6 Cycle Tour - stage 614 KM618:33,91
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM141:02:32
U6 Cycle Tour - stage 431 KM12:58:17
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM161:17:27
U6 Cycle Tour - stage 231 KM73:07:56
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM64:47,30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM53:13:04
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM541:46,01
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM112:32:16
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM83:07:40
Kinnekulleloppet29,5 KM33:03:10
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 20222,8 KM645:23
UppsalaCrossen SWE Cup2,4 KM557:11,71
UppsalaCrossen CX-Pokalen2,4 KM1350:14,86
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-1446:17
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-1740:36
Hagströmska CX SWE-cup-51:01:23,94
Hagströmska CX-pokalen-1454:55,84
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM62:13:10
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM628:15,99
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-1234:16
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM72:15,81
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM1919:17,31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM241:00:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4124 KM293:05:55
Postnord U6 Cycle Tour - stage 352,5 KM151:19:16
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2123,5 KM433:15:20
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM234:56,01
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM162:42:46
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM241:57:47,05
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM583:52:12
Östgötaloppet 202052 KM41:15:00
Östgötatempot 202015 KM521:36,36
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM1931:57
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM242:03:56
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM304:54:01
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM381:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM421:03:36
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM5216:20
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202016 KM623:50,73
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM271:46:05
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM401:32:36
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM231:15:54
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM211:02:57
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM261:21:02