SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland

SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

16 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar
Omgångar 16
Total tid 1:03:37
Placering
Total 44 eller 57
Detaljer
Distans totalt 44,8 km
Distans (omgång) 2,8 km
Genomsnitt omgång 3:58
42,25 km/t
Snabbaste omgång 3:41
45,42 km/t
Långsammaste omgång 5:17
31,80 km/t
Deltagare (#17)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 3:41 45,42 km/t 3:41 10 15:03:41
Omgång 2 3:48 44,21 km/t 7:29 32 15:07:29
Omgång 3 3:45 44,67 km/t 11:15 37 15:11:15
Omgång 4 3:44 44,81 km/t 15:00 34 15:15:00
Omgång 5 3:52 43,26 km/t 18:53 25 15:18:53
Omgång 6 3:50 43,67 km/t 22:44 17 15:22:44
Omgång 7 3:58 42,21 km/t 26:43 24 15:26:43
Omgång 8 4:03 41,34 km/t 30:47 42 15:30:47
Omgång 9 3:51 43,54 km/t 34:38 41 15:34:38
Omgång 10 3:55 42,77 km/t 38:34 39 15:38:34
Omgång 11 3:49 43,88 km/t 42:23 25 15:42:23
Omgång 12 3:55 42,73 km/t 46:19 9 15:46:19
Omgång 13 3:50 43,66 km/t 50:10 5 15:50:10
Omgång 14 3:47 44,36 km/t 53:57 11 15:53:57
Omgång 15 5:17 31,80 km/t 59:14 41 15:59:14
Omgång 16 4:22 38,44 km/t 1:03:37 44 16:03:37
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
SWE CUP - Västboloppet162 KM334:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM114:22:23
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM441:01:54
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM303:48:17
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM121:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: info@ckbure.se