Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
15 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Juniorer |
Varv | 15 |
Total tid | 2:42:46 |
Nettotid | 2:42:46 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:33:00 |
Datum | den 19 juni 2021 |
Detaljer
Distans totalt | 114 km |
Distans (varv) | 7,6 km |
Genomsnitt varv | 10:51 42,01 km/t |
Snabbaste varv | 10:15 44,49 km/t |
Långsammaste varv | 11:19 40,29 km/t |
Deltagare (#228)
Acke DAHLBLOM | |
Södertälje CK | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 11:12 | 40,71 km/t | 11:12 | 11 | 09:44:12 | |||
Varv 2 | 11:19 | 40,29 km/t | 22:31 | 10 | 09:55:31 | |||
Varv 3 | 11:13 | 40,65 km/t | 33:45 | 14 | 10:06:45 | |||
Varv 4 | 10:49 | 42,16 km/t | 44:35 | 12 | 10:17:35 | |||
Varv 5 | 11:10 | 40,84 km/t | 55:45 | 11 | 10:28:45 | |||
Varv 6 | 10:25 | 43,78 km/t | 1:06:10 | 18 | 10:39:10 | |||
Varv 7 | 10:44 | 42,48 km/t | 1:16:55 | 13 | 10:49:55 | |||
Varv 8 | 10:22 | 43,99 km/t | 1:27:18 | 15 | 11:00:18 | |||
Varv 9 | 10:48 | 42,22 km/t | 1:38:06 | 17 | 11:11:06 | |||
Varv 10 | 10:59 | 41,52 km/t | 1:49:06 | 12 | 11:22:06 | |||
Varv 11 | 10:55 | 41,77 km/t | 2:00:02 | 14 | 11:33:02 | |||
Varv 12 | 10:54 | 41,83 km/t | 2:10:56 | 8 | 11:43:56 | |||
Varv 13 | 11:08 | 40,96 km/t | 2:22:05 | 7 | 11:55:05 | |||
Varv 14 | 10:28 | 43,57 km/t | 2:32:33 | 7 | 12:05:33 | |||
Varv 15 | 10:15 | 44,49 km/t | 2:42:48 | 16 | 12:15:48 | |||
Varvtider
Andra resultat för Acke
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 2023-08-05 | 12,4 KM | 89 | 10 varv | 3:23:51 | 36,50 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 2023-08-04 | 4,2 KM | 90 | 11 varv | 1:26:01 | 32,22 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 2023-08-03 | 10,6 KM | 77 | 14:40 | 14:40 | 43,36 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2023-07-15 | 14 KM | 26 | 18:00,63 | 18:00,63 | 46,64 km/t | 1:17 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2023-07-14 | 2,3 KM | 22 | 23 varv | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2023-07-13 | 7,5 KM | 19 | 8 varv | 1:25:22 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2023-07-12 | 31,2 KM | 3 | 6 varv | 4:19:43 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2023-07-11 | 31,2 KM | 13 | 5 varv | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2023-07-10 | 3,2 KM | 13 | 4:41,07 | 4:41,07 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 2023-06-25 | 7,7 KM | 19 | 24 varv | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2023-06-22 | 31 KM | 27 | 39:27,82 | 39:27,82 | 47,13 km/t | 1:16 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2023-06-04 | 31 KM | 14 | 6 varv | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 2023-06-03 | 10 KM | 12 | 13 varv | 3:00:25 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 2023-05-01 | 11 KM | 21 | 15 varv | 3:47:48 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 2023-04-30 | 4,3 KM | 11 | 15 varv | 1:32:54 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 2023-04-29 | 11,2 KM | 4 | 10 varv | 2:30:51 | 44,55 km/t | 1:20 min/km |
Götene GP | 2023-04-23 | - | 10 | 34 varv | 58:32 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 2023-04-22 | 13,2 KM | 6 | 10 varv | 3:18:50 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 2023-04-16 | 115 KM | 59 | 1 varv | 2:43:45 | 42,14 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2023 | 2023-04-15 | 15 KM | 9 | 19:08,26 | 19:08,26 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Svenska Mästerskapen Cykelcross 2023 Ring Knutstorp | 2022-11-27 | 2,4 KM | 9 | 8 varv | 1:03:55 | 18,02 km/t | 3:19 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 4 | 2022-11-20 | 3 KM | 7 | 7 varv | 59:47 | 21,07 km/t | 2:50 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 3 | 2022-11-19 | 3 KM | 3 | 7 varv | 56:36 | 22,26 km/t | 2:41 min/km |
Börjessons CX-Pokal #4 Alingsås 2022 | 2022-11-13 | 2,5 KM | 3 | 8 varv | 52:42 | 22,76 km/t | 2:38 min/km |
Börjessons CX-Pokal #3 - Alingsås 2022 | 2022-11-12 | 2,5 KM | 7 | 8 varv | 51:59 | 23,08 km/t | 2:35 min/km |
Stockholm Cyclocross UCI C2 SWECUP | 2022-10-16 | - | 16 | 2 varv | 13:16 | - | - |
CX Täby Park UCI C2 SWECUP | 2022-10-15 | - | 10 | 9 varv | 1:05:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 2 | 2022-10-02 | - | 5 | 8 varv | 54:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 1 | 2022-10-01 | - | 6 | 9 varv | 1:00:30 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2022-08-28 | 18 KM | 3 | 5 varv | 2:22:01 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2022-08-27 | 20 KM | 1 | 27:32,03 | 27:32,03 | 43,58 km/t | 1:22 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2022-08-27 | - | 6 | 21 varv | 34:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2022-08-26 | 1,1 KM | 1 | 1:59,29 | 1:59,29 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 2022-08-05 | 4,2 KM | 90 | 10 varv | 1:24:05 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2022-07-16 | 14 KM | 6 | 18:33,91 | 18:33,91 | 45,25 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2022-07-15 | 2,3 KM | 14 | 19 varv | 1:02:32 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2022-07-14 | 31 KM | 1 | 4 varv | 2:58:17 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2022-07-13 | 7,5 KM | 16 | 7 varv | 1:17:27 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2022-07-12 | 31 KM | 7 | 4 varv | 3:07:56 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2022-07-11 | 3,2 KM | 6 | 4:47,30 | 4:47,30 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-25 | 9,3 KM | 5 | 13 varv | 3:13:04 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2022-06-23 | 31 KM | 5 | 41:46,01 | 41:46,01 | 44,53 km/t | 1:20 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 2022-05-15 | 18 KM | 11 | 6 varv | 2:32:16 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 2022-05-01 | 60 KM | 8 | 3:07:42 | 3:07:40 | 19,18 km/t | 3:07 min/km |
Kinnekulleloppet | 2022-04-23 | 29,5 KM | 3 | 4 varv | 3:03:10 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 2022 | 2021-11-21 | 2,8 KM | 6 | 6 varv | 45:23 | 22,21 km/t | 2:42 min/km |
UppsalaCrossen SWE Cup | 2021-10-24 | 2,4 KM | 5 | 8 varv | 57:11,71 | 20,14 km/t | 2:58 min/km |
UppsalaCrossen CX-Pokalen | 2021-10-23 | 2,4 KM | 13 | 7 varv | 50:14,86 | 20,06 km/t | 2:59 min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross | 2021-10-10 | - | 14 | 7 varv | 46:17 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park | 2021-10-09 | - | 17 | 6 varv | 40:36 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX SWE-cup | 2021-09-26 | - | 5 | 9 varv | 1:01:23,94 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen | 2021-09-25 | - | 14 | 8 varv | 54:55,84 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2021-08-29 | 18 KM | 6 | 2:13:11 | 2:13:10 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2021-08-28 | 20 KM | 6 | 28:15,99 | 28:15,99 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2021-08-28 | - | 12 | 22 varv | 34:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2021-08-27 | 1,1 KM | 7 | 2:15,81 | 2:15,81 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2021-07-24 | 11 KM | 13 | 9 varv | 2:19:20 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 14 KM | 19 | 19:17,31 | 19:17,31 | 43,55 km/t | 1:22 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 24 | 1:00:35 | 1:00:31 | 2,38 km/t | 25:12 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 124 KM | 29 | 3:05:55 | 3:05:55 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 52,5 KM | 15 | 1:19:16 | 1:19:16 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 2021-07-13 | 123,5 KM | 43 | 3:15:20 | 3:15:20 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 3,2 KM | 23 | 4:56,01 | 4:56,01 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 2021-06-06 | 10,5 KM | 24 | 8 varv | 1:57:47,05 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 2021-05-23 | 148 KM | 58 | 3:52:12 | 3:52:12 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Östgötaloppet 2020 | 2020-09-27 | 52 KM | 4 | 8 varv | 1:15:00 | 332,73 km/t | 0:10 min/km |
Östgötatempot 2020 | 2020-09-26 | 15 KM | 5 | 21:36,36 | 21:36,36 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 19 | 9 varv | 31:57 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 2020-08-09 | 15,6 KM | 24 | 5 varv | 2:03:56 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 2020-08-09 | 15,6 KM | 30 | 0:00 | 4:54:01 | 3,18 km/t | 18:50 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 2020-08-08 | 12,4 KM | 38 | 5 varv | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 2020-08-07 | 4,2 KM | 42 | 10 varv | 1:03:36 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 2020-08-06 | 10,6 KM | 52 | 16:20 | 16:20 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 2020-07-25 | 16 KM | 6 | 23:50,73 | 23:50,73 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 2019-04-21 | 23 KM | 27 | 3 varv | 1:46:05 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 2019-04-20 | 21,4 KM | 40 | 3 varv | 1:32:36 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 2018-05-21 | 14,2 KM | 23 | 3 varv | 1:15:54 | 33,67 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 2018-05-20 | 12,2 KM | 21 | 3 varv | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 2018-05-19 | 14,4 KM | 26 | 3 varv | 1:21:02 | 31,98 km/t | 1:52 min/km |
För resultatfrågor e-post: goranmattsson.uck@hotmail.com