Arlanda Testtrack Race 2021

Arlanda Testtrack Race 2021

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

20 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Elit
Omgångar 20
Total tid 1:01:54
Placering   (baserad på brutto tid)
Total 44 eller 49
Detaljer
Distans totalt 48 km
Distans (omgång) 2,4 km
Genomsnitt omgång 3:05
46,52 km/t
Snabbaste omgång 3:00
47,96 km/t
Långsammaste omgång 3:18
43,58 km/t
Deltagare (#808)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 3:18 43,64 km/t 3:18 24 12:13:18
Omgång 2 3:07 46,20 km/t 6:25 37 12:16:25
Omgång 3 3:07 46,20 km/t 9:32 41 12:19:32
Omgång 4 3:03 47,21 km/t 12:36 41 12:22:36
Omgång 5 3:04 46,96 km/t 15:40 46 12:25:40
Omgång 6 3:02 47,47 km/t 18:42 40 12:28:42
Omgång 7 3:00 48,00 km/t 21:43 37 12:31:43
Omgång 8 3:02 47,47 km/t 24:46 35 12:34:46
Omgång 9 3:04 46,96 km/t 27:50 4 12:37:50
Omgång 10 3:03 47,21 km/t 30:54 30 12:40:54
Omgång 11 3:02 47,47 km/t 33:56 12 12:43:56
Omgång 12 3:04 46,96 km/t 37:00 19 12:47:00
Omgång 13 3:08 45,96 km/t 40:09 21 12:50:09
Omgång 14 3:04 46,96 km/t 43:13 31 12:53:13
Omgång 15 3:04 46,96 km/t 46:18 31 12:56:18
Omgång 16 3:07 46,20 km/t 49:26 28 12:59:26
Omgång 17 3:04 46,96 km/t 52:31 29 13:02:31
Omgång 18 3:03 47,21 km/t 55:35 21 13:05:35
Omgång 19 3:03 47,21 km/t 58:38 18 13:08:38
Omgång 20 3:16 44,08 km/t 1:01:54 44 13:11:54
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
SWE CUP - Västboloppet162 KM334:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM441:03:37
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM114:22:23
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM303:48:17
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM121:36:33
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: hakan@smack.se