Xamera Cup 3 - Axamo

Xamera Cup 3 - Axamo

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

23 omgångar

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Elit - Kval 1
Omgångar 23
Total tid 34:44
Nettotid 34:42
Placering
Total 16 eller 26
Detaljer
Distans totalt 21,74 km
Distans (omgång) 0,95 km
Genomsnitt omgång 1:30
37,53 km/t
Snabbaste omgång 1:25
39,98 km/t
Långsammaste omgång 1:36
35,32 km/t
Deltagare (#41)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
Omgångar
Dra horisontellt för att se alla delar
Omgång Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Omgång 1 1:25 39,98 km/t 1:25 12 16:01:25
Omgång 2 1:33 36,43 km/t 2:58 17 16:02:58
Omgång 3 1:29 37,87 km/t 4:28 15 16:04:28
Omgång 4 1:29 37,94 km/t 5:57 17 16:05:57
Omgång 5 1:29 38,11 km/t 7:27 17 16:07:27
Omgång 6 1:26 39,26 km/t 8:53 17 16:08:53
Omgång 7 1:31 37,22 km/t 10:25 17 16:10:25
Omgång 8 1:31 37,08 km/t 11:57 14 16:11:57
Omgång 9 1:34 36,02 km/t 13:31 23 16:13:31
Omgång 10 1:29 38,17 km/t 15:00 24 16:15:00
Omgång 11 1:29 38,17 km/t 16:29 24 16:16:29
Omgång 12 1:29 37,91 km/t 17:59 18 16:17:59
Omgång 13 1:29 38,14 km/t 19:28 16 16:19:28
Omgång 14 1:27 38,84 km/t 20:56 16 16:20:56
Omgång 15 1:29 38,22 km/t 22:25 18 16:22:25
Omgång 16 1:36 35,32 km/t 24:01 20 16:24:01
Omgång 17 1:35 35,44 km/t 25:37 23 16:25:37
Omgång 18 1:33 36,29 km/t 27:11 23 16:27:11
Omgång 19 1:33 36,21 km/t 28:45 23 16:28:45
Omgång 20 1:31 37,12 km/t 30:16 18 16:30:16
Omgång 21 1:31 37,06 km/t 31:48 18 16:31:48
Omgång 22 1:29 37,98 km/t 33:18 15 16:33:18
Omgång 23 1:26 39,34 km/t 34:44 16 16:34:44
 
Omgångstider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM42:32
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM1:05:07
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM4:39:25
Xamera Cup 1 - Sviestad2,1 KM1:36:33
Xamera Cup 2 - Mantorp-1:40:03
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM2:18:37
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM3:48:17
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM1:01:54
HiQ Grand Prix2,7 KM1:09:20
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM4:22:23
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM1:03:37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM4:53,72
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM4:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM1:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM4:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM1:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM19:52,59
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM3:49:11
Lars RP Kriterium4,3 KM1:26:33
Kinnekulle Cyclassic45 KM4:13:40
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM4:36:18
UMARA GP1,6 KM1:05:09
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM2:46,48
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-47:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM29:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM3:37:17
SWE CUP - Västboloppet162 KM4:15:22
Timing på Svenska Cykelforbundet (SCF). Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: kansli@scf.se