Xamera Cup 1 - Sviestad

Xamera Cup 1 - Sviestad

Results

Jakob SÖDERGRANN
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

34 varv

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Elit
varv 34
Total tid 1:36:41
Detaljer
Distans totalt 71,4 km
Distans (varv) 2,1 km
Genomsnitt varv 2:50
44,31 km/t
Snabbaste varv 2:39
47,50 km/t
Långsammaste varv 3:03
41,11 km/t
Deltagare (#10)
Jakob SÖDERGRANN
CK Hymer
Sverige
varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 2:44 46,03 km/t 2:44 3 12:33:54
Varv 2 2:50 44,43 km/t 5:34 3 12:36:44
Varv 3 3:03 41,11 km/t 8:38 4 12:39:48
Varv 4 3:00 41,90 km/t 11:38 40 12:42:48
Varv 5 2:52 43,87 km/t 14:31 31 12:45:41
Varv 6 2:49 44,48 km/t 17:21 1 12:48:31
Varv 7 2:59 42,17 km/t 20:20 16 12:51:30
Varv 8 3:01 41,60 km/t 23:22 44 12:54:32
Varv 9 2:49 44,60 km/t 26:11 46 12:57:21
Varv 10 2:42 46,45 km/t 28:54 36 13:00:04
Varv 11 2:50 44,30 km/t 31:44 16 13:02:54
Varv 12 2:54 43,24 km/t 34:39 27 13:05:49
Varv 13 2:53 43,48 km/t 37:33 43 13:08:43
Varv 14 2:41 46,86 km/t 40:15 43 13:11:25
Varv 15 2:39 47,50 km/t 42:54 38 13:14:04
Varv 16 2:42 46,39 km/t 45:37 35 13:16:47
Varv 17 2:46 45,46 km/t 48:23 12 13:19:33
Varv 18 2:46 45,47 km/t 51:09 6 13:22:19
Varv 19 2:51 44,07 km/t 54:01 5 13:25:11
Varv 20 2:51 44,16 km/t 56:52 2 13:28:02
Varv 21 2:58 42,34 km/t 59:51 14 13:31:01
Varv 22 2:48 44,93 km/t 1:02:39 40 13:33:49
Varv 23 2:46 45,51 km/t 1:05:25 9 13:36:35
Varv 24 2:51 44,11 km/t 1:08:16 28 13:39:26
Varv 25 2:40 46,97 km/t 1:10:57 25 13:42:07
Varv 26 2:54 43,30 km/t 1:13:52 28 13:45:02
Varv 27 2:47 45,01 km/t 1:16:40 5 13:47:50
Varv 28 2:48 44,96 km/t 1:19:28 4 13:50:38
Varv 29 2:53 43,68 km/t 1:22:21 20 13:53:31
Varv 30 3:02 41,46 km/t 1:25:23 27 13:56:33
Varv 31 2:55 43,13 km/t 1:28:19 21 13:59:29
Varv 32 2:50 44,24 km/t 1:31:10 30 14:02:20
Varv 33 2:41 46,80 km/t 1:33:51 2 14:05:01
Varv 34 2:49 44,59 km/t 1:36:41 33 14:07:51
 
Varvtider
Andra resultat för Jakob
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Melleruds Handel-GP 20221,6 KM121:06:14
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM353:41:15
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3218:23,97
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM581:35:35
U6 Cycle Tour - stage 431 KM124:26:31
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM641:45:15
U6 Cycle Tour - stage 231 KM524:26:31
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM284:45,07
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM342:14:13
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo31 KM2439:39,81
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM503:55:24
Falkenloppet 202210 KM363:00:27
Kringelloppet GP 20223 KM4021:29
Arlanda Testtrack Race 20222,4 KM4048:53
Östgötaloppet 2022115 KM62:42:42
Östgötatempot 202215 KM1820:24,00
Falkenloppet10 KM42:26:07
Östgötaloppet 2021115 KM102:37:02
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM627:00,60
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-447:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM152:16,07
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 202132 KM1842:11,18
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM3919:05,37
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM731:21:57
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM394:33:15
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM391:47:03
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM384:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM444:49,65
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM421:03:30
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM494:22:35
Xamera Cup 2 - Mantorp-41:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM3452:28
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM301:01:33
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM572:18:47
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM2745:23
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1433:59
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM264:44:02
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM151:04:55
Kinnekulleloppet Tempo16 KM624:56,94
Svanesundstempot20 KM227:01,68
Svanesunds Grand Prix1,1 KM31:04:43
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM342:27
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 202032 KM1341:31,31
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: brugard@gmail.com