Xamera Cup 1 - Sviestad

Xamera Cup 1 - Sviestad

Results

Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat

34 varv

Timmar Minuter Sekunder

Distans Herrar Elit
varv 34
Total tid 1:36:35
Nettotid 1:36:33
Detaljer
Distans totalt 71,4 km
Distans (varv) 2,1 km
Genomsnitt varv 2:50
44,35 km/t
Snabbaste varv 2:34
48,91 km/t
Långsammaste varv 3:02
41,43 km/t
Deltagare (#7)
Rasmus MIKIVER
CK Hymer
Sverige
varv
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv Total tid
Tid Tempo Tid Placering Klockan
Varv 1 2:47 45,24 km/t 2:47 27 12:33:57
Varv 2 2:52 43,82 km/t 5:39 34 12:36:49
Varv 3 3:01 41,64 km/t 8:41 41 12:39:51
Varv 4 2:56 42,72 km/t 11:38 26 12:42:48
Varv 5 2:53 43,51 km/t 14:31 37 12:45:41
Varv 6 2:51 44,21 km/t 17:22 20 12:48:32
Varv 7 3:02 41,43 km/t 20:25 44 12:51:35
Varv 8 2:56 42,84 km/t 23:21 43 12:54:31
Varv 9 2:49 44,61 km/t 26:11 45 12:57:21
Varv 10 2:43 46,22 km/t 28:54 40 13:00:04
Varv 11 2:49 44,71 km/t 31:44 7 13:02:54
Varv 12 2:56 42,90 km/t 34:40 30 13:05:50
Varv 13 2:43 46,20 km/t 37:23 3 13:08:33
Varv 14 2:48 44,92 km/t 40:12 30 13:11:22
Varv 15 2:39 47,35 km/t 42:51 29 13:14:01
Varv 16 2:44 45,83 km/t 45:36 33 13:16:46
Varv 17 2:47 45,14 km/t 48:24 24 13:19:34
Varv 18 2:49 44,64 km/t 51:13 34 13:22:23
Varv 19 2:49 44,59 km/t 54:03 36 13:25:13
Varv 20 2:55 43,03 km/t 56:58 34 13:28:08
Varv 21 2:53 43,69 km/t 59:51 24 13:31:01
Varv 22 2:41 46,80 km/t 1:02:33 9 13:33:43
Varv 23 2:57 42,62 km/t 1:05:30 33 13:36:40
Varv 24 2:48 45,00 km/t 1:08:18 40 13:39:28
Varv 25 2:40 47,13 km/t 1:10:59 35 13:42:09
Varv 26 2:53 43,64 km/t 1:13:52 30 13:45:02
Varv 27 2:51 44,14 km/t 1:16:43 29 13:47:53
Varv 28 2:47 45,06 km/t 1:19:31 20 13:50:41
Varv 29 2:49 44,49 km/t 1:22:21 19 13:53:31
Varv 30 3:00 41,78 km/t 1:25:22 19 13:56:32
Varv 31 2:56 42,86 km/t 1:28:18 17 13:59:28
Varv 32 2:50 44,46 km/t 1:31:08 24 14:02:18
Varv 33 2:51 43,97 km/t 1:34:00 15 14:05:10
Varv 34 2:34 48,91 km/t 1:36:35 12 14:07:45
 
Varvtider
Andra resultat för Rasmus
ArrangemangDistansPlaceringNettotid
Anundsloppet 20223,8 KM221:50:46
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM163:30:31
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM2427:57,28
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-2947:49
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM402:14,88
Lars RP Kriterium4,3 KM81:28:41
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM213:39:58
U6 Cycle Tour - stage 614 KM3718:29,32
U6 Cycle Tour - stage 52,3 KM371:12:41
U6 Cycle Tour - stage 431 KM484:27:57
U6 Cycle Tour - stage 37,5 KM281:33:20
U6 Cycle Tour - stage 231 KM244:22:54
U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM314:46,14
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje9,3 KM94:28:59
SWE CUP - Nationaldagsloppet177 KM123:55:24
Falkenloppet 202210 KM33:00:15
Kringelloppet GP 20223 KM3149:37
Lyngbyloppet9,4 KM22:38:32
SWE CUP - Västboloppet 202218 KM393:40:32
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 202260 KM404:19:37
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic42,1 KM43:58:22
Östgötaloppet 2022115 KM22:42:38
SWE CUP - Nationaldagsloppet31 KM33:48:52
Falkenloppet10 KM82:26:34
Östgötaloppet 2021115 KM52:37:00
SWE CUP - Västboloppet162 KM334:15:22
Svanesunds 3-dagars - etapp 418 KM13:37:17
Svanesunds 3-dagars - etapp 320 KM1429:07,96
Svanesunds 3-dagars - etapp 2-547:48
Svanesunds 3-dagars - etapp 11,1 KM212:46,48
SWE CUP - Brudfjällsracet47 KM84:36:18
UMARA GP1,6 KM41:05:09
Kinnekulle Cyclassic45 KM134:13:40
Lars RP Kriterium4,3 KM131:26:33
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix11 KM23:49:11
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM5019:52,59
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM431:11:31
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM724:48:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM221:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM264:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM484:53,72
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland2,8 KM441:03:37
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet7,6 KM114:22:23
Xamera Cup 2 - Mantorp-21:40:03
HiQ Grand Prix2,7 KM191:09:20
Arlanda Testtrack Race 20212,4 KM441:01:54
SWE CUP - Giro Himledalen Linje148 KM303:48:17
Xamera Cup 4 - Kinnekulle2,04 KM302:18:37
Xamera Cup 3 - Axamo0,95 KM1634:42
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje7,6 KM84:39:25
Kinnekulle Cyclassic GP1,2 KM161:05:07
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 20202,4 KM2242:32
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM322:48:37
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM363:35:29
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM473:30:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM363:58:16
Timing på Svenska Cykelförbundet. Sportstiming är endast ansvarig för registrering.
För resultatfrågor e-post: brugard@gmail.com