Resultat
15 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 3 etape Piger (U17P) |
Omgange | 15 |
Samlet tid | 40:08,87 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:01:00 |
Dato | 1. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 24,5 km |
Distance (omgang) | 1,63 km |
Gennemsnit omgang | 2:40,85 36,55 km/t |
Hurtigste omgang | 2:33,98 38,18 km/t |
Langsomste omgang | 2:49,21 34,74 km/t |
Deltager (#423)
Anna Margrethe Hansen | |
Amager Cykle Ring | |
Danmark | |
Kvinde, 15 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 2:49,06 | 34,77 km/t | 2:49,06 | 3 | 13:03:49 | |||
Omgang 2 | 2:37,84 | 37,24 km/t | 5:26,91 | 4 | 13:06:26 | |||
Omgang 3 | 2:35,82 | 37,73 km/t | 8:02,73 | 5 | 13:09:02 | |||
Omgang 4 | 2:49,21 | 34,74 km/t | 10:51,95 | 3 | 13:11:51 | |||
Omgang 5 | 2:40,85 | 36,55 km/t | 13:32,81 | 4 | 13:14:32 | |||
Omgang 6 | 2:36,85 | 37,48 km/t | 16:09,66 | 3 | 13:17:09 | |||
Omgang 7 | 2:38,69 | 37,05 km/t | 18:48,35 | 3 | 13:19:48 | |||
Omgang 8 | 2:41,95 | 36,30 km/t | 21:30,31 | 1 | 13:22:30 | |||
Omgang 9 | 2:39,65 | 36,82 km/t | 24:09,97 | 4 | 13:25:09 | |||
Omgang 10 | 2:41,80 | 36,33 km/t | 26:51,77 | 5 | 13:27:51 | |||
Omgang 11 | 2:40,42 | 36,64 km/t | 29:32,20 | 4 | 13:30:32 | |||
Omgang 12 | 2:40,31 | 36,67 km/t | 32:12,52 | 3 | 13:33:12 | |||
Omgang 13 | 2:45,87 | 35,44 km/t | 34:58,39 | 3 | 13:35:58 | |||
Omgang 14 | 2:40,50 | 36,63 km/t | 37:38,89 | 3 | 13:38:38 | |||
Omgang 15 | 2:33,98 | 38,18 km/t | 40:12,87 | 4 | 13:41:12 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Anna Margrethe
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 9 | 5 omgange | 2:18:49 | 33,71 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 8 | 6 omgange | 2:06:41 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 8 | 8 omgange | 1:00:01 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 7 | 16:48 | 16:48 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 2:26:20 | 30,75 km/t | 1:57 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 19 | 4 omgange | 2:54:13,32 | 35,54 km/t | 1:41 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 4 | 7 omgange | 2:31:35 | 33,25 km/t | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 4 | 4 omgange | 2:31:56 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 1 | 7 omgange | 2:23:04 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 6 | 5 omgange | 2:42:25 | 29,92 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 3 | 3 omgange | 1:33:17 | 30,29 km/t | 1:58 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 10 | 21:17,21 | 21:17,21 | 34,95 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 3 | 10 omgange | 31:22 | 32,51 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 2 | 5 omgange | 1:27:11,34 | 31,55 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 1 | 9 omgange | 42:31,74 | 35,30 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:05:59,79 | 34,09 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 2 | 6 omgange | 41:01,21 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 3 | 25:04,85 | 25:04,85 | 35,88 km/t | 1:40 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 1 | 5 omgange | 2:41:48,81 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 1 | 7 omgange | 2:47:01,44 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 1 | 4 omgange | 1:13:56,91 | 31,48 km/t | 1:54 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 57:23 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 3 | 3 omgange | 58:37 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 2 | 4 omgange | 1:14:30,40 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 2 | 5 omgange | 1:37:24 | 33,26 km/t | 1:48 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 5 | 24:00,87 | 24:00,87 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 2 | 20:07,55 | 20:07,55 | 35,77 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4 | 3:45:01 | 3:45:01 | 4,16 km/t | 14:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 59:51 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 5 | 7 omgange | 1:09:15 | 25,47 km/t | 2:21 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 7 | 8:36 | 8:36 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 12 | 24:58,49 | 24:58,49 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 2 | 44:52 | 44:52 | 3,21 km/t | 18:41 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 62 KM | 6 | 1:50:48 | 1:50:48 | 33,57 km/t | 1:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 30 KM | 2 | 55:19 | 55:19 | 32,54 km/t | 1:50 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 61,5 KM | 4 | 2:01:41 | 2:01:41 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 6 | 6:02,76 | 6:02,76 | 31,76 km/t | 1:53 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 1 | 3 omgange | 1:09:27,78 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 1 | 4 omgange | 57:06 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 2 | 4 omgange | 1:09:19,08 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 3 | 6 omgange | 1:11:08,21 | 34,36 km/t | 1:44 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 2 | 3 omgange | 1:02:45 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 4 | 3 omgange | 1:11:36 | 30,67 km/t | 1:57 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 2 | 6 omgange | 1:52:52,21 | 33,65 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 4 | 25:13,35 | 25:13,35 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 5 | 8 omgange | 1:42:21,91 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:07:24,43 | 48,07 km/t | 1:14 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 2 | 5 omgange | 1:03:31,35 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: srstorm@email.dk