Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 1:46:55 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:02:00 |
Dato | 24. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 60 km |
Distance (omgang) | 12 km |
Gennemsnit omgang | 21:23 33,67 km/t |
Hurtigste omgang | 18:08 39,71 km/t |
Langsomste omgang | 32:44 21,99 km/t |
Deltager (#115)
Linus LARSSON | |
Staffanstorp CK | |
Sverige | |
14 år (17 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:32 | 38,84 km/t | 18:32 | 30 | 09:20:32 | |||
Omgang 2 | 19:11 | 37,51 km/t | 37:43 | 12 | 09:39:43 | |||
Omgang 3 | 18:08 | 39,71 km/t | 55:51 | 22 | 09:57:51 | |||
Omgang 4 | 32:44 | 21,99 km/t | 1:28:36 | 10 | 10:30:36 | |||
Omgang 5 | 18:19 | 39,30 km/t | 1:46:55 | 25 | 10:48:55 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Linus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 27-08-2023 | 18 KM | 14 | 6 omgange | 2:44:40 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 26-08-2023 | 20 KM | 2 | 26:10,78 | 26:10,78 | 45,84 km/t | 1:18 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 5 | 29 omgange | 44:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 2 | 1:59,89 | 1:59,89 | 33,03 km/t | 1:48 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 9 | 17:58,88 | 17:58,88 | 46,71 km/t | 1:17 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 7 | 19 omgange | 1:00:14 | 43,53 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 18,8 KM | 2 | 7 omgange | 1:15:09 | 105,07 km/t | 0:34 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 6 | 4 omgange | 2:52:56 | 43,30 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 8 | 3 omgange | 2:07:35 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 20 | 4:55,05 | 4:55,05 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 24-06-2023 | 7,7 KM | 4 | 15 omgange | 2:49:19 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 22-06-2023 | 31 KM | 2 | 38:30,54 | 38:30,54 | 48,30 km/t | 1:14 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 04-06-2023 | 31 KM | 6 | 4 omgange | 3:07:32 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 16 | 9 omgange | 2:42:56 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 14 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 14 | 6 omgange | 2:52:33 | 40,06 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 101 | 2:20:28 | 2:20:28 | - | - |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 14-05-2023 | 60 KM | 2 | 2 omgange | 2:54:09 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 2023 | 13-05-2023 | 28,2 KM | 4 | 38:56,81 | 38:56,81 | 43,44 km/t | 1:22 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 1 | 27 omgange | 48:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 4 | 7 omgange | 2:31:35 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 34 | 3 omgange | 1:46:30 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 2 | 5 omgange | 2:22:01 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 10 | 30:05,24 | 30:05,24 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 2 | 21 omgange | 34:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 4 | 2:03,59 | 2:03,59 | 32,04 km/t | 1:52 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 21-08-2022 | 47 KM | 3 | 2 omgange | 2:17:30 | 41,02 km/t | 1:27 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 20-08-2022 | 1,6 KM | 2 | 23 omgange | 51:07 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 63 | 5 omgange | 2:22:10 | 26,16 km/t | 2:17 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 7 | 19:30,79 | 19:30,79 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 7 | 15 omgange | 50:23 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 12 | 3 omgange | 2:19:23 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 6 | 6 omgange | 1:09:33 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 3 | 3 omgange | 2:21:48 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 8 | 4:58,71 | 4:58,71 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master | 21-06-2022 | 9,3 KM | 1 | 7 omgange | 1:44:02 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo - Ungdom och Master | 20-06-2022 | 16,2 KM | 2 | 23:41,63 | 23:41,63 | 41,02 km/t | 1:27 min/km |
Staffanstorps CKs Allians GP | 30-05-2022 | 2 KM | 2 | 35:52 | 35:52 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 15 | 6 omgange | 6:29:13 | 14,98 km/t | 4:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 11 | 4 omgange | 1:33:12 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 22 | 18:05,49 | 18:05,49 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 13 | 14 omgange | 36:30 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Lyngbyloppet | 21-05-2022 | 9,4 KM | 1 | 8 omgange | 1:57:19 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 1 | 3 omgange | 1:27:22 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 3 | 1:34:54 | 1:34:53 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:38:59 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 16 | 4 omgange | 1:48:04 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 13 | 5 omgange | 1:48:25 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 12 | 5 omgange | 1:50:01,11 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 6 | 4 omgange | 2:01:37,69 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 9 | 5 omgange | 1:48:47,90 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Staffanstorps CKs Allians GP | 30-08-2021 | 2,09 KM | 2 | 14 omgange | 36:51 | 47,56 km/t | 1:15 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 29-08-2021 | 18 KM | 2 | 1:54:09 | 1:54:08 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 28-08-2021 | 15 KM | 11 | 06,72 | 06,72 | 8024,97 km/t | 0:00 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 28-08-2021 | - | 9 | 18 omgange | 31:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 27-08-2021 | 1,1 KM | 2 | 2:17,40 | 2:17,40 | 28,82 km/t | 2:04 min/km |
Götenetempot | 15-08-2021 | 15 KM | 3 | 23:04,39 | 23:04,39 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Kinnekulleloppet | 14-08-2021 | 29,5 KM | 3 | 2 omgange | 1:40:40 | 35,16 km/t | 1:42 min/km |
SM i Mountainbike XCO Söndag 2021 | 08-08-2021 | 4 KM | 43 | 4 omgange | 58:07 | 16,52 km/t | 3:37 min/km |
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 2021 | 06-08-2021 | 16 KM | 7 | 23:40,41 | 23:40,41 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
CK Pedali Allians GP | 02-08-2021 | 2,09 KM | 1 | 12 omgange | 34:38 | 43,38 km/t | 1:22 min/km |
Lars RP Kriterium | 25-07-2021 | 4,3 KM | 1 | 8 omgange | 55:22 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 1 | 7 omgange | 2:01:49 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 11 | 20:35,65 | 20:35,65 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 13 | 50:08 | 50:06 | 2,87 km/t | 20:52 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 93 KM | 11 | 2:33:44 | 2:33:39 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 45 KM | 8 | 1:18:36 | 1:18:36 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 92,5 KM | 13 | 2:34:16 | 2:34:15 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 12 | 5:05,12 | 5:05,12 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 03-07-2021 | 2,8 KM | 3 | 11 omgange | 46:33 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 7 | 5 omgange | 1:39:18,00 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master | 13-06-2021 | 7,6 KM | 7 | 8 omgange | 1:35:51 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 12 | 6 omgange | 1:34:20,72 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 11 | 2 omgange | 1:22:23,99 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 27 | 5 omgange | 1:57:54 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 8 | 5 omgange | 58:47 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Östgötaloppet 2020 | 27-09-2020 | 26 KM | 3 | 4 omgange | 43:06 | 144,76 km/t | 0:24 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 06-09-2020 | 1,2 KM | 2 | 16 omgange | 34:13 | 33,66 km/t | 1:46 min/km |
Kinnekulleloppet Tempo | 05-09-2020 | 10 KM | 2 | 21:36,88 | 21:36,88 | 27,76 km/t | 2:09 min/km |
Svanesundstempot | 30-08-2020 | 10 KM | 2 | 15:41,49 | 15:41,49 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds Grand Prix | 29-08-2020 | 1,1 KM | 3 | 18 omgange | 33:20 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 2 | 12 omgange | 44:00 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 23 | 3 omgange | 1:22:58 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 17 | 0:00 | 3:20:33 | 4,67 km/t | 12:51 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 6 | 7 omgange | 47:43 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 24 | 8:14 | 8:14 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 25-07-2020 | 10 KM | 4 | 16:17,05 | 16:17,05 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com