Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:55:32 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:23:00 |
Dato | 23. maj 2021 |
Detaljer
Distance i alt | 71,4 km |
Distance (omgang) | 23,8 km |
Gennemsnit omgang | 38:30 37,08 km/t |
Hurtigste omgang | 37:34 38,00 km/t |
Langsomste omgang | 39:03 36,56 km/t |
Deltager (#129)
August Birk Hundt | |
Næstved Bicycle Club | |
Danmark | |
16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 37:34 | 38,00 km/t | 37:34 | 35 | 11:00:34 | |||
Omgang 2 | 38:54 | 36,70 km/t | 1:16:28 | 31 | 11:39:28 | |||
Omgang 3 | 39:03 | 36,56 km/t | 1:55:32 | 31 | 12:18:32 | |||
Omgangstider
Andre resultater for August Birk
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 10 | 5 omgange | 2:56:25,66 | 43,87 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 16 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 7 | 5 omgange | 2:46:03 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 5 | 9 omgange | 2:12:23,53 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 2 | 6 omgange | 2:26:27 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 8 | 8 omgange | 2:50:02 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
FBL - Lumsås | 26-08-2023 | 12,35 KM | 1 | 6 omgange | 1:47:32 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 33 | 29 omgange | 1:08:14,74 | 0,00 km/t | - min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 9 | 8 omgange | 2:28:50,88 | 43,21 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 19 | 7 omgange | 2:42:34 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 16 | 9 omgange | 2:37:09 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 7 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 21 | 13:46 | 13:46 | 46,16 km/t | 1:17 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 51 | 3:07:05 | 3:07:05 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 26 | 5 omgange | 2:33:11 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 22 | 9 omgange | 2:43:30 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 22 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 30 | 6 omgange | 2:55:13 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 7 | 2:43:25,12 | 2:43:25,12 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 1 | 21 omgange | 55:09 | 22,84 km/t | 2:37 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 8 | 7 omgange | 3:00:14,36 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 19 | 5 omgange | 3:12:51 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 10 | 15 omgange | 1:38:23,87 | 0,09 km/t | 10:55:59 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 12 | 6 omgange | 2:49:58,08 | 37,28 km/t | 1:36 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 8 | 7 omgange | 2:20:05,29 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Gribben Gravel 2021 | 31-10-2021 | 40 KM | 6 | 1 omgange | 1:21:27,57 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 38 | 11 omgange | 2:20:03 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 40 | 4 omgange | 2:36:25 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:39:45,09 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 10 | 7 omgange | 1:49:04 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 61 | 25:23,41 | 25:23,41 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 22 | 6 omgange | 1:49:25 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 7 | 2 omgange | 34:12 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 5 omgange | 1:58:59 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 11 | 4:53:00 | 4:53:00 | 3,19 km/t | 18:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 13 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 24 | 15:03 | 15:03 | 42,21 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 18 | 21:04,38 | 21:04,38 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 4 | 50:07 | 50:06 | 2,87 km/t | 20:52 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 93 KM | 29 | 2:34:15 | 2:34:14 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 45 KM | 24 | 1:18:42 | 1:18:42 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 92,5 KM | 20 | 2:34:17 | 2:34:15 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 20 | 5:16,54 | 5:16,54 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 6 | 5 omgange | 1:39:17,96 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 45 | 41:33 | 41:33 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 18 | 6 omgange | 1:34:23,36 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 25 | 3 omgange | 1:48:48 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 25 | 2 omgange | 1:22:44,32 | 41,07 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 37 | 5 omgange | 2:01:59 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 17 | 5 omgange | 1:23:09,06 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 26 | 18 omgange | 45:28,01 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 12 | 21:34,11 | 21:34,11 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 12 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 9 | 5 omgange | 1:42:13,94 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 14 | 2 omgange | 1:20:29,66 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 18 | 10 omgange | 1:04:08 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 3 | 6 omgange | 2:01:00 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 10 | 3 omgange | 1:45:30 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 17 | 8 omgange | 1:48:51 | 33,51 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 29 | 6 omgange | 1:29:10 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 24 | 3 omgange | 2:05:22 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 4 | 21:54 | 21:54 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 55 | 5 omgange | 2:17:53 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 53 | 0:00 | 5:14:34 | 2,98 km/t | 20:09 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 62 | 5 omgange | 1:37:47 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 38 | 10 omgange | 1:03:26 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 30 | 15:28 | 15:28 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 9 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 25 | 3 omgange | 55:02 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 9 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 27 | 8 omgange | 1:03:38 | 31,68 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 28 | 8 omgange | 1:03:38 | 31,68 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 18 | 0:00 | 4:09:56 | 1,01 km/t | 59:30 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:10:32 | 31,64 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 25 | 3 omgange | 1:10:32 | 31,64 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 18 | 3 omgange | 1:30:00 | 31,00 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 18 | 3 omgange | 1:30:00 | 31,00 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 23 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 22 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk