Randers Bike Week #4 Bjergløb

Randers Bike Week #4 Bjergløb

Results

Alexandru-Ionut Antoniu
Aalborg Cykle-Ring
Result

8 laps

Hours Minutes Seconds

Distance A (lige plac.)
Laps 8
Total time 3:12:54
Chip time 3:12:54
Points
Points 0
Details
Distance in total 124.8 km
Distance (lap) 15.6 km
Average lap 23:29
39.83 km/h
Fastest lap 22:51
40.95 km/h
Slowest lap 24:35
38.06 km/h
Participant (#124)
Alexandru-Ionut Antoniu
Alexandru-Ionut Antoniu
Aalborg Cykle-Ring
Romania
Male, 25 years (27 today)
Laps
Swipe horizontally to view all splits
Lap Total time
Time Pace Time Position Time of day
Lap 0 4:56 4:56 16 13:15:56
Lap 1 23:01 40.66 km/h 27:57 18 13:38:57
Lap 2 23:07 40.47 km/h 51:05 17 14:02:05
Lap 3 23:25 39.94 km/h 1:14:31 15 14:25:31
Lap 4 23:10 40.40 km/h 1:37:41 13 14:48:41
Lap 5 22:51 40.95 km/h 2:00:33 12 15:11:33
Lap 6 24:33 38.13 km/h 2:25:06 18 15:36:06
Lap 7 24:35 38.06 km/h 2:49:41 17 16:00:41
Lap 8 23:14 40.27 km/h 3:12:56 15 16:23:56
 
Lap times
Other results for Alexandru-Ionut
EventDistancePositionChip time
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15.6 KM83:09:27
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12.4 KM132:54:03
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4.2 KM191:03:18
Randers Bike Week 2022 #1 TT10.6 KM3614:26
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18.9 KM254:15:55
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9.07 KM182:46:11
Kolding BC Løbet 202215 KM182:46:31
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM542:53:15
Visit Vejle løbet 202213 KM93:12:13
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17.9 KM972:47:04
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM522:34:56
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153.6 KM553:38:09
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM753:30:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM292:34:37
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM352:25:09
Fri Bike Shop - Sønderborg8.6 KM352:41:03
Hobro løbet 202114.4 KM442:46:22
Odder CK25.3 KM213:42:16
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120.3 KM253:17:36
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM542:49:40
Fredericia CC 20219 KM323:02:26
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15.6 KM267:03:17
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12.4 KM572:49:52
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4.2 KM331:01:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10.6 KM6414:05
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23.9 KM294:19:47
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM562:54:03
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14.4 KM243:33:30
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112.4 KM192:27:36.94
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14.6 KM173:19:13
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5.2 KM412:39:24.27
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14.4 KM152:29:43
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-5234:59
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15.6 KM407:26:41
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12.4 KM502:54:42
Randers Bike Week #2 U19/A4.2 KM241:04:59
Randers Bike Week #2 Kriterium4.2 KM231:04:59
Randers Bike Week #1 TT10.6 KM2514:06
Hobro løbet 201925.3 KM182:26:27
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18.4 KM32:16:22
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM736:25.48
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518.9 KM32:24:39
CK Aarhus18.2 KM22:56:33
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM22:01:46
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21.6 KM12:16:26
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17.8 KM101:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM22:20:07
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21.4 KM32:09:14
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2.2 KM145:34
Tour de Aars (Motion) 2018104.4 KM42:43:07
Timing by DCU Jylland / Fyn. Sportstiming is only responsible for registration.
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk